بیشتر
امروز پنج شنبه ۳ اسفند ۱۳۹۶ شما در وب سایت هربال مارکت هستید

گل سرخارگل

گیاه دارویی سرخارگل از جمله گیاهانی هست که مورد توجه بسیاری از محققین در زمینه درمانی و پزشکی قرار گرفته است! این گیاه از لحاظ دارویی و ترکیبات ثانویه بسیار ارزشمند و مهم می باشد و میتواند تا حدود زیادی در درمان برخی بیماری ها ما انسانها را کمک کند. از این رو تحقیقات نه تنها کم نشده است بلکه روز به روز بر میزان آن نیز افزوده شده است. تا جایی که نه تنها انسان بلکه مستقیما از این گیاه برای استفاده در جیره غذایی دان و طیور استفاده می شود. نحوه اثر این گیاه دارویی در بدن حیوانات فرق چندان زیادی نمیکند و د تمام موارد باعث افزایش قدرت ایمنی بدن موجود زنده می شود. لذا توجه به این موضوع میتواند انسان را در مقابل برخی بیماری های ویروسی و باکتریایی که از علل انواع عفونت های می باشند محافظت کند. در زمانهای قدیم که انسان با خواص فیتوشیمیایی این گیاه آشنا نبود آن را بصورت سنتی و دم کردنی استفاده مینمود تا اینکه اثرات این گیاه بصورت کلینیکی و بالینی به اثبات رسید. افزایش جمعیت انسانی و از طرف دیگر مصرف ان در سایر زمینه های مورد نیاز مثل صنعت آنتی بیوتیک های طبیعی و گیاهی در صنعت دام و طیور متعاقب ان افزایش تقاضای مصرف در بازار تولید کنندگان را به این فکر انداخت که بایستی از روش های صنعتی در تولید این گیاه ارزشمنده بهره ببرند.

DSC_0098

گیاه دارویی سرخارگل از جمله گیاهانی دارویی هست که این روزها برداشت پاییزه آن انجام می گیرد. از نظر دارویی این گیاه تقویت کننده سیستم ایمنی بدن می باشد و بررسی های بسیار زیادی در این زمینه در حال انجام می باشد. تاریخچه این گیاه به زمانهای بسیار دور بر میگردد و در ان زمان بومیان محلی از آن برای درمان عفونت های خونی و غیره استفاده میکردند. امروزه نیز از ساده ترین کاربردهای های گیاه دارویی می توان به دم نوش یا بخور برای درمان سرماخوردگی اشاره کرد. این گیاه با تقویت سیستم ایمنی بدن فرآیند مقابله سلولهای ایمنی با باکتری های و ویروسهای عفونت زا تسریع میبخشد.

برداشت این گیاه دارویی بسیار ساده می باشد و سعی می شود با قیچی باغبانی انرا کف بر کرده و در محل مناسبی به خشک کردن ان پرداخت. نباید اجازه داد تا در زمان برداشت علف های هرز وارد بار شده و از کیفیت ان کاسته شود. در این مطلب میخواهم از محصولی حرف زنم که بتازگی مورد شناسایی و استفاده قرار میگیرد. این محصول گل سرخارگل می باشد. گل سرخارگل حالتی ستاره ای داشته و می شود گفت از زیباترین گل ها در بخش گیاهان دارویی می باشد. گل مهمترین بخش یک گیاه دارویی می باشد و بالاترین درصد مواد موثره را در خود سنتز و ذخیره می کند. از این رو و بر همین اساس داروسازان و مصرف کنندگان دیگر به دنبال این محصول ارزشمند هستند. از این رو ما نیز این محصول را در بسته بندی های مشخص و سالم تهیه و اماده فروش کرده ایم.

محصول موجود کاملا سالم و خالص بوده و در شرایط کاملا استاندارد خشک شده است. تصاویر گویای این حرف می باشد.


DSC_0103

.

.

مطلب چه طور بود؟
1111 بازدید کشت و کار مهدی قنبری پنج شنبه ۳ اسفند ۱۳۹۶ بدون دیدگاه
مهدی قنبری
این نوشته توسط مهدی قنبری ارسال شده است.تعداد نوشته ها : 257
سلام خدمت همه فعالین حوزه گیاهان دارویی من مهدی قنبری کارشناسی ارشد گیاهان دارویی از دانشگاه تربیت مدرس تهران هستم. در مقطع کارشناسی از رشته باغبانی دانشگاه تبریز فارغ التحصیل شده ام. مدتی به عنوان مدیر مرکز خدمات تخصصی گیاهان دارویی فعالیت داشته ام و اکنون در زمینه بازاریابی و فروش و کشت و کار گیاهان دارویی و همچنین تولید خشکبار طبیعی فعالیت می کنم. مطمئنا تمام اطلاعات بدست آمده از تجارب مزرعه ای و بازاری خود را با قلم خود به اطلاع شما خواهم رساند امیدوارم که مورد پسندتان واقع گردد. منتظر نظرات سازنده شما برای بهبود وضعیت سایت هستیم. باتشکر
دیدگاه خود را بنویسید
بدون دیدگاه