بیشتر
امروز پنج شنبه ۳ اسفند ۱۳۹۶ شما در وب سایت هربال مارکت هستید

زعفران مرند

زعفران مرند

چند سال پیش کشت  کار زعفران در مزارع مرند شروع شد و اکنون بعد از گذشت سالها سطح زیر کشت این محصول استراتژیک به ۹۵ هکتار رسیده است. هر سال به طور متوسط ۳۰۰ کیلوگرم زعفران معطر از این مزارع برداشت میشود. جشنواره زعفران مرند نیز سه سال است هر سال در فصل برداشت محصول برگزار میگردد. امسال این مراسم بسیار با شکوه و عالی در محل دانشگاه آزاد شهرستان مرند برگزار گردید و در کنار آن فعالان این حوزه در کنار سایر فعالیت های مرتبط با گیاهان دارویی اقدام به عرضه محصولات و خدمات خود در نمایشگاه کردند.

بدین وسیله به اطلاع می رسانیم مزرعه گیاهان دارویی میتواند زعفران مورد نیاز شما را تامین کند. قابل ذکر می باشد که زعفران تولید شده در مرند از معدود زعفرانهایی می باشد که دارای بو بوده و دارای کیفیت بسیار بالا می باشد. در مشاهدات می باشد که از فعالات زعفران خراسان که مهد زعفران دنیا می باشد برای خرید زعفران مرند آمده  آن را به اسم زعفران خراسان روانه بازار های داخل و خارج می کنند.

به گزارش شبکه خبری آموزشی گیاهان دارویی به نقل از باشگاه خبرنگاران ، تقی کرمی، با اشاره به مزیت‌های کشاورزی در این شهرستان برای ایجاد اشتغال پایدار اظهار کرد: شهرستان مرند به عنوان قطب تولید زعفران در شمال غرب کشور و از نظر تولید زعفران در استان آذربایجان‌شرقی است.

وی افزود: در حال حاضر ۹۵ هکتار از اراضی کشاورزی شهرستان مرند به کشت زعفران اختصاص یافته است و پیش‌بینی می‌شود امسال سطح تولید  بیش از ۳۰۰ کیلوگرم زعفران خشک تولید و به بازارهای داخلی و خارجی صادر شود

کرمی عنوان کرد: برای تجمیع و سامان‌دهی و شناساندن بیشتر زعفران مرند  مدیریت جهاد کشاورزی با همکاری ادارات و دستگاه‌های دولتی و حمایت فرمانداری ۱۸ آبان ماه سومین جشنواره زعفران با عنوان طلای سرخ در مرند برگزار می‌شود.

وی هدف از برگزاری این جشنواره را ترویج و توسعه محصول برای جایگزین کردن محصولات با آب پر مصرف و استفاده بهینه از منابع آبی و ایجاد ارتباط تنگ و تنگ بین تولید کنندگان و تجار و صادر کنندگان اعلام کرد.

فرماندار ویژه مرند گفت: مشکل و بحران آب آشامیدنی و کشاورزی یکی از مهم‌ترین نیازهای منطقه است که چندین سال است به علت خشکسالی‌های اخیر و خسارات سرمازدگی با افت شدید آب‌های زیرزمینی آب کشاورزی از طریق چاه‌های عمیق تامین می‌شود.

کرمی استفاده غیراصولی از منابع آبی با این شرایط نیاز به فرهنگ‌سازی رو آوردن کشاورزان برای کشت مزارع به محصولات کم مصرف آبی کشت زعفران را بهترین جایگزین تغییر الگوی کشت و جایگزینی محصولات پر مصرف آبی ذکر کرد و افزود: کشاورزانی که در زمینه کشت و فراوری زعفران با توجه به مساعد بودن شرایط آب و هوا و حاصل‌خیز بودن برای کشت زعفران و پسته با ارائه تسهیلات بانکی با در صد کم حمایت می‌کند.

فرماندار ویژه مرند ساماندهی تولید کنندگان در قالب تعاونی و آشنایی کشاورزان از این محصول ارزشمند و توسعه صنایع تبدیلی و جذب سرمایه گذاران برای فرآوری و بسته‌بندی استاندارد را از دیگر اهداف برگزای جشنواره زعفران در مرند برشمرد.

زعفران مرند با داشتن عطر بوی و طعم ویژه از نظر مرغوبیت بهترین زعفران‌ها در کشور محسوب می‌شود که قبلا کشاورزان زعفران کار پیاز این محصول را از استان‌های خراسان تهیه می‌کردند ولی چندین سال است که پیاز زعفران را هم علاوه بر تولید بر کشت در مزارع این شهرستان به سایر نقاط استان و کشور نیز صادر می‌کنند.

 

.

.

.

مطلب چه طور بود؟
2095 بازدید بازار گیاهان دارویی, گیاهان دارویی مهدی قنبری پنج شنبه ۳ اسفند ۱۳۹۶ 3 دیدگاه
مهدی قنبری
این نوشته توسط مهدی قنبری ارسال شده است.تعداد نوشته ها : 257
سلام خدمت همه فعالین حوزه گیاهان دارویی من مهدی قنبری کارشناسی ارشد گیاهان دارویی از دانشگاه تربیت مدرس تهران هستم. در مقطع کارشناسی از رشته باغبانی دانشگاه تبریز فارغ التحصیل شده ام. مدتی به عنوان مدیر مرکز خدمات تخصصی گیاهان دارویی فعالیت داشته ام و اکنون در زمینه بازاریابی و فروش و کشت و کار گیاهان دارویی و همچنین تولید خشکبار طبیعی فعالیت می کنم. مطمئنا تمام اطلاعات بدست آمده از تجارب مزرعه ای و بازاری خود را با قلم خود به اطلاع شما خواهم رساند امیدوارم که مورد پسندتان واقع گردد. منتظر نظرات سازنده شما برای بهبود وضعیت سایت هستیم. باتشکر
دیدگاه خود را بنویسید
تعداد دیدگاه : 3

  1. Bianca
    ۱۰:۴۵ ب.ظ

    Hi, my name is Bianca and I am the marketing manager at CorpSEO marketing. I was just looking at your زعفران مرند – گیاهان دارویی site and see that your website has the potential to become very popular. I just want to tell you, In case you don’t already know… There is a website network which already has more than 16 million users, and most of the users are interested in niches like yours. By getting your website on this service you have a chance to get your site more popular than you can imagine. It is free to sign up and you can find out more about it here: http://garye.co/l4 – Now, let me ask you… Do you need your website to be successful to maintain your business? Do you need targeted visitors who are interested in the services and products you offer? Are looking for exposure, to increase sales, and to quickly develop awareness for your site? If your answer is YES, you can achieve these things only if you get your site on the network I am describing. This traffic service advertises you to thousands, while also giving you a chance to test the service before paying anything. All the popular websites are using this service to boost their traffic and ad revenue! Why aren’t you? And what is better than traffic? It’s recurring traffic! That’s how running a successful website works… Here’s to your success! Read more here: http://berjadigi.com/3CSw – or to unsubscribe please go here: http://innovad.ws/8h9dp