بیشتر
امروز شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۶ شما در وب سایت هربال مارکت هستید

عرق نسترن

IMG_۲۰۱۵۱۱۰۱_۱۶۵۰۵۵

نَستَرَن (Rosa canina) یکی از گونه‌های وحشی رز و بومی اروپا، آسیای باختری و شمال خاوری آفریقا است. گونه های بسیاری از آن در جنگلهای شمال، منطقه ارسباران، و ارتفاعات فوقانی مناطق دیگر ایران بصورت خودرو یافت میشود. گل‌های آن ریز هستند که به رنگ‌های صورتی، سفید، قرمز و گاهی زرد یافت می‌شوند. بوی آن‌ها ملایم و مطبوع است.

نسترن‌ها در طول جنگ جهانی دوم در باغ‌های پیروزی آمریکا کاشته می‌شدند و هنوز هم در نواحی مرطوب و شنی نوار ساحلی خاوری یافت می‌شوند.

ویژگی‌های ظاهری

نسترن درختچه‌ای برگریز است. ارتفاع آن از ۱ تا ۵ متر متغیر است و ممکن است بیشتر هم رشد کند. گل‌های نسترن کوچک و دارای پنج گلبرگ هستند. رنگ آن‌ها از صورتی تا سفید (معمولاً صورتی کمرنگ) متغیر است. این گیاه بر روی ساقه‌هایش تیغ‌های کوچک و تیزی دارد که در بالا روندگی کمکش می‌کنند.

استفاده ها

میوه نسترن شامل برخی از آنتی‌اکسیدان‌ها است. بعلاوه، این میوه، بخاطر دارا بودن ویتامین سی در سطح بالا، در تهیه شربت، چای و نوعی مربا استفاده میشود. در بلغارستان گلبرگ‌ها را در تهیه شراب شیرین بکار میبرند. در طبّ سنتی اتریش جوشیده میوه نسترن برای درمان عفونتهای ویروسی، نارسایی‌های کلیوی و مجاری ادراری مورد استفاده بود. در طبّ سنتی ایران مورد توجه خاصی است. برای مثال، خواص زیر برای عرق نسترن ذکر شده است:

  • تقویت کننده قلب و اعصاب آرامبخش و رفع خستگی
  • برطرف کننده عوارض کمبود ویتامین ث
  • درمان ورم کلیه
  • درد معده و اسهال
  • دفع سنگ کیسه صفرا
  • رفع بی خوابی

در منطقه ارسباران آش نسترن غذایی محبوب است. نسترن وحشی را خیس کرده بعد از سه روز از آبکش رد میکنند. آب آبکش شده را جوشانده و کفّ آن را میگیرند. بعد برنج را اضافه میکنند. بعد از اینکه برنج پخت حبوبات پخته شده، میوه خشک را اضافه کرده بعد از یک ربع ساعت رشته و روغن را اضافه میکنند. وقتی که رشته پخت، آش آماده است.

Rosa-Canina-15

نسترن به مثابه بوته مزاحم

بوته نسترن، گونه‌ای مهاجم است، و ممکن است جاگزین گیاهان بومی شده و تعادل زیستی را به هم بزند. بنابر این، هنگام کاشت تزیینی این بوته در یک محیط جدید باید احتمال مزاحمت محیط زیستی در نظر گرفته شود.

گل نسترن طبیعت گرم وخشک دارد. نسترن كه دركتابهای قدیمی به نام نسرین،نسترن و نستر نیز نامیده شده است درختچهای كوچكی است كه درحاشیه جنگل ها،چاهها و گودال های آب می روید و ارتفاع آن به حدود سه مترمی رسد.
برگهای آن دارای ۷-۵ برگچه به رنگ سبز سیر است. گل نسترن مانندگل  سرخ بوده و به رنگهای سفید،صورتی و سرخ می باشد كه به حالت منفرد و یا مجتمع ظاهرمی شود.

میوه آن بیضی شكل و به رنگ قرمز تیره یا روشن است كه به نام سای نورودون Cynorhodon خوانده می شود. جدار داخلی میوه دارای الیاف باریك وابریشمی است كه درآن فندقه های سختی جادارد. پس از خشك شدن دارای طعمی قابض وكمی شیرین بابوئی ضعیف می باشد.

تركیبات شیمیای:

قسمت گوشتدار سای نورودون دارای مقدار زیادی ویتامین C، اسید سیتریك، اسیدمالیك، قند و تانن است. دانه های آن دارای حدود ۱۰%روغن بوده كه به رنگ زردكمرنگ متمایل به قرمز و دارای بوئی مطبوع می باشد. البته دانه ها سمی است.
▪ خواص  داروئی:
۱) دم كرده:۵۰ گرم سای نورودون را در یك لیتر آب جوش ریخته و به مدت ۱۰دقیقه دم كرده و سپس آن را صاف كنید.
۲) جوشانده: مقدار۵۰ گرم سای نورودون را در یك لیتر آب جوش ریخته و بگذارید به آرامی برای مدت ۱۰دقیقه بجوشد سپس آن راصاف كنید. این جوشانده به عنوان ضد بیماری اسكوربوت (كمبودویتامین C) به كارمی رود.
۳)جوشانده غلیظ: مقدار۵۰ گرم سای نوردون را در یك لیتر آب جوش ریخته و بگذارید به آرامی بجوشد تا حجم آن نیم لیتر شود سپس آن را صاف كنید. این جوشانده بسیار ادرار آور بوده و برای برطرف كردن حبس البول بكار می رود.
۴)گرد سای نورودون: مقدار مصرف این گرد ۵/۰تا ۱ گرم می باشد و به عنوان ضد بیماری اسكوربوت مصرف می شود.
۵)مربای سای نورودون: ابتدا باید سای نورودون را به خوبی تمیز كرده، پوست، الیاف داخلی و دانه ها را از آن خارج كنید و در داخل ظرفی كه سركه دارد بریزید و بهم بزنید تا نرم شود سپس آن را كوبیده و قسمت صاف شده رابا ۵/۱برابر وزنش قند یا شكر مخلوط كرده و بپزید تا به صورت خمیر یكنواختی درآید.
۶)شربت نسترن: یك گیلوگرم سای نورودون را با۲۵۰گرم نبات كوبیده یاشكر مخلوط كرده و ۵/۱ لیتر نیز عرق نعناع به آن اضافه كنید و در جای گرمی بگذارید بماند. البته هر روز آن را تكان دهید بعد از دو هفته آن را صاف كنید. مقدار مصرف آن یك فنجان سه بار در روز است.
۷)عرق نسترن: یك چهارم لیوان از عرق نسترن را عرق نسترن را با یك لیوان آب مخلوط كرده، سپس آن را شیرین كنید. از این شربت می توانید چند لیوان در روز بنوشید.

rosa_canina_dog_rose_hips_20-08-09_1

▪ خواص طبی:

گل نسترن از نظر طب قدیم ایران گرم و خشك است:
۱) سرشار از ویتامین C می باشد. در صد گرم آن ۶۰۰ میلی گرم (۶گرم) ویتامین C وجود دارد در حالی كه ۱۰۰گرم پرتقال فقط دارای ۵۰ میلی گرم ویتامین C است بنابراین مقدار ویتامین C گل نسترن ۱۲۰ برابر پرتقال است.
۲) درمان كننده حبس البول است.
۳) بوی بد بدن را دفع می كند. آنهائی كه عرق زیاد می كنند و بوی بد می گیرند باید تن خود را بعد از حمام كردن با دم كرده گل و برگ نسترن آبكشی كنند.
۴) آرام كننده اعصاب است.
۵) اسهال را برطرف می كند. دم كرده آن را  می توان به كودكان برای رفع اسهال داد.
۶) خونریزی سینه را بند می آورد.
۷) سنگ و ورم كلیه را رفع می كند.
۸) الیاف داخلی سای نورودون ضد انگل است مخصوصاً كرم اسكاریس را و در این مورد باید ۵/۰گرم آن را مخلوط با عسل خورد.
۹) اگر در ادرار آلبومین وجود داشته باشد برای برطرف كردن آن از دم كرده این گیاه استفاده كنید.
۱۰) بی خوابی را برطرف می كند.
۱۱) انقباض ماهیچه های معده را برطرف می كند.
۱۲) سرعت جریان خون را در پوست زیاد كرده و باعث لطافت پوست می شود.
۱۳) در رفع غم و غصه مؤثر است.
۱۴) برای رفع طپش قلب از دم كرده آن بنوشید.
۱۵) معده را تقویت می كند.
۱۶) مصونیت بدن را در مقابل بیماریها بالا می برد.
۱۷) برای ترمیم شكستگی استخوان و رفع ورم مقعد ضمادی از برگ این گیاه درست كرده و روی قسمت شكستگی یا تورم قرار دهید.
۱۸) چون گل نسترن شیرین است حشرات را به خود جذب می كند مخصوصاً حشره مخصوصی به نام سای نیپس Cynips كه در نیش زدن،برجستگی های كوچكی پوشیده از تار و به رنگ سبز مایل به قرمز در آن به وجود می آورد كه به نام (به دگار) Bedegar معروف است كه خواص طبی مهمی دارد. مخصوصاً برای بیماران مسلول تقویت كننده بوده و مانع عرق كردن می شود؛ و همچنین مقدار آلبومین در ادرار را كم می كند.(به دگار) اثر آرام كننده اعصاب نیز دارد.
▪ مضرات نسترن:
نسترن به هیچ وجه خطری ندارد و همه می توانند از آن استفاده كنند ولی همانطور كه گفته شد دانه های آن سمی است و نباید مصرف شود.

فروشگاه مجازی گیاهان دارویی و خشکبار هربی کالا پذیرای شما برای خرید محصولات ارگانیک و طبیعی می باشد.

لینک خرید عرق نسترن

.

مطلب چه طور بود؟
1088 بازدید طب سنتی مهدی قنبری شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۶ بدون دیدگاه
مهدی قنبری
این نوشته توسط مهدی قنبری ارسال شده است.تعداد نوشته ها : 257
سلام خدمت همه فعالین حوزه گیاهان دارویی من مهدی قنبری کارشناسی ارشد گیاهان دارویی از دانشگاه تربیت مدرس تهران هستم. در مقطع کارشناسی از رشته باغبانی دانشگاه تبریز فارغ التحصیل شده ام. مدتی به عنوان مدیر مرکز خدمات تخصصی گیاهان دارویی فعالیت داشته ام و اکنون در زمینه بازاریابی و فروش و کشت و کار گیاهان دارویی و همچنین تولید خشکبار طبیعی فعالیت می کنم. مطمئنا تمام اطلاعات بدست آمده از تجارب مزرعه ای و بازاری خود را با قلم خود به اطلاع شما خواهم رساند امیدوارم که مورد پسندتان واقع گردد. منتظر نظرات سازنده شما برای بهبود وضعیت سایت هستیم. باتشکر
دیدگاه خود را بنویسید
بدون دیدگاه