Loading...

بذر گاو زبان اروپایی

گیاهان دارویی بسیاری از طریق بذر کشت و کار می شوند و در واقع میشود گفت بذر یکی از راحت ترین و ارزانترین راه های تکثیر گیاهان چه دارویی و چه غیر دارویی می باشد. ولی اغلب آنچه که در ایران از ان بعنوان روش تکثیر استفاده میشود تولید نشا از بذر و ریزوم می باشد. گیاهانی مانند نعناع فلفلی، شاه اسپرم، گل گاوزبان ایرانی و برخی انواع دیگر از راه ریزوم تکثیر و کشت و کار می شوند. این روش از روش های هزینه بر و انرژی بر اما مطمئن می باشد. اما برخی گیاهان دارویی را نمیشود نشا کرد یا در واقع ارزش آنرا ندارد که از روش تولید نشا یا خزانه گیری اقدام به تگثیر و تولید کرد. اغلب این گیاهان یکساله می باشند. این منطق پیش روی ماست که وقتی بذری خیلی راحت جوانه زده و بالا می آید چه نیازی هست تا نشا کشت گردد. شما در زراعت گندم، ذرت و حتی پنیرک و سویا را به این صورت می بینید لذا در گیاهان دارویی نیز چنین حالتی وجود دارد. میشود با کشت مستقیم عملکرد بالایی از جوانه زنی گیاه را در مزرعه ایجاد کرد. بذر گاوزبان اروپایی نیز همانند ذرت سریع جوانه زده و میتواند به راحتی کشت و کار گردد. تصویر زیر مربوط به بذر گاوزبان دارویی یا همان اروپایی می باشد. این بذر تولید داخل می باشد.


لینک فروش بذر گیاه دارویی گاوزبان اروپایی در هربی کالا


شرکت هربال مارکت در زمینه تامین بذور گیاهان دارویی در ایران بذر گیاه دارویی گاوزبان اروپایی را با یهترین کیفیت اماده و عرضه می کند. بذور گیاهان دارویی نسبتا درشت می باشند و بسیار راحت جوانه زنی میکنند. البته کیفیت بذر اگر بالا باشد میتواند درصد بالایی از جوانه زنی را فراهم کند. بذر موجود در انبار اف دو می باشد و نتاج نسل دوم بذور وارداتی از نسل اف یک آلمانی می باشد. بذر اف یک دارای خصوصیات بهتر و بالاتری از نتاج دوم و پایین تر می باشد. مقاومت به بیماری ها و سرعت رشد بالاتر و درصد ترکیبات دارویی بالا از جمله این خصوصیات می باشد. وزن هزار دانه این بذر ۲۰ گرم بوده و در هر گرم ۵۰ عدد بذر گاوزبان اروپایی شمرده میشود. بذور این گیاه به راحتی و به سرعت جوانه زده و بایستی رطوبت بستر حفظ شود. نباید روی بذر با لایه ضخمی پوشانده شود. زمان کشت بذر موقعی هست که دمای هوا به ۲۰ درجه سانتیگراد رسیده باشد در این حالت دمای خاک به ۱۰ درجه رسیده است.

IMG_۲۰۱۵۰۶۰۵_۱۲۳۸۳۲.

.

درباره مهدی قنبری

سلام خدمت همه فعالین حوزه گیاهان دارویی من مهدی قنبری کارشناسی ارشد گیاهان دارویی از دانشگاه تربیت مدرس تهران هستم. در مقطع کارشناسی از رشته باغبانی دانشگاه تبریز فارغ التحصیل شده ام. مدتی به عنوان مدیر مرکز خدمات تخصصی گیاهان دارویی فعالیت داشته ام و اکنون در زمینه بازاریابی و فروش و کشت و کار گیاهان دارویی فعالیت می کنم. مطمئنا تمام اطلاعات بدست آمده از تجارب مزرعه ای و بازاری خود را با قلم خود به اطلاع شما خواهم رساند امیدوارم که مورد پسندتان واقع گردد. منتظر نظرات سازنده شما برای بهبود وضعیت سایت هستیم. باتشکر

One Reply to “بذر گاو زبان اروپایی”

  1. Pingback: آشنایی کامل با گیاه دارویی رازک, رازک گیاه داروی رازک خواص رازک بذر رازک بذر گیاهان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 
 
 

پاسخ معادله زیر را وارد کنید * مهلت سه دقیقه ای معادله به اتمام رسیده، جهت دریافت معادله جدید روی دکمه کناری آن کلیک کنید.