Loading...

عرق نسترن

IMG_۲۰۱۵۱۱۰۱_۱۶۵۰۵۵

نَستَرَن (Rosa canina) یکی از گونه‌های وحشی رز و بومی اروپا، آسیای باختری و شمال خاوری آفریقا است. گونه های بسیاری از آن در جنگلهای شمال، منطقه ارسباران، و ارتفاعات فوقانی مناطق دیگر ایران بصورت خودرو یافت میشود. گل‌های آن ریز هستند که به رنگ‌های صورتی، سفید، قرمز و گاهی زرد یافت می‌شوند. بوی آن‌ها ملایم و مطبوع است.

نسترن‌ها در طول جنگ جهانی دوم در باغ‌های پیروزی آمریکا کاشته می‌شدند و هنوز هم در نواحی مرطوب و شنی نوار ساحلی خاوری یافت می‌شوند.

ویژگی‌های ظاهری

نسترن درختچه‌ای برگریز است. ارتفاع آن از ۱ تا ۵ متر متغیر است و ممکن است بیشتر هم رشد کند. گل‌های نسترن کوچک و دارای پنج گلبرگ هستند. رنگ آن‌ها از صورتی تا سفید (معمولاً صورتی کمرنگ) متغیر است. این گیاه بر روی ساقه‌هایش تیغ‌های کوچک و تیزی دارد که در بالا روندگی کمکش می‌کنند.

استفاده ها

میوه نسترن شامل برخی از آنتی‌اکسیدان‌ها است. بعلاوه، این میوه، بخاطر دارا بودن ویتامین سی در سطح بالا، در تهیه شربت، چای و نوعی مربا استفاده میشود. در بلغارستان گلبرگ‌ها را در تهیه شراب شیرین بکار میبرند. در طبّ سنتی اتریش جوشیده میوه نسترن برای درمان عفونتهای ویروسی، نارسایی‌های کلیوی و مجاری ادراری مورد استفاده بود. در طبّ سنتی ایران مورد توجه خاصی است. برای مثال، خواص زیر برای عرق نسترن ذکر شده است:

  • تقویت کننده قلب و اعصاب آرامبخش و رفع خستگی
  • برطرف کننده عوارض کمبود ویتامین ث
  • درمان ورم کلیه
  • درد معده و اسهال
  • دفع سنگ کیسه صفرا
  • رفع بی خوابی

در منطقه ارسباران آش نسترن غذایی محبوب است. نسترن وحشی را خیس کرده بعد از سه روز از آبکش رد میکنند. آب آبکش شده را جوشانده و کفّ آن را میگیرند. بعد برنج را اضافه میکنند. بعد از اینکه برنج پخت حبوبات پخته شده، میوه خشک را اضافه کرده بعد از یک ربع ساعت رشته و روغن را اضافه میکنند. وقتی که رشته پخت، آش آماده است.

Rosa-Canina-15

نسترن به مثابه بوته مزاحم

بوته نسترن، گونه‌ای مهاجم است، و ممکن است جاگزین گیاهان بومی شده و تعادل زیستی را به هم بزند. بنابر این، هنگام کاشت تزیینی این بوته در یک محیط جدید باید احتمال مزاحمت محیط زیستی در نظر گرفته شود.

گل نسترن طبیعت گرم وخشک دارد. نسترن که درکتابهای قدیمی به نام نسرین،نسترن و نستر نیز نامیده شده است درختچهای کوچکی است که درحاشیه جنگل ها،چاهها و گودال های آب می روید و ارتفاع آن به حدود سه مترمی رسد.
برگهای آن دارای ۷-۵ برگچه به رنگ سبز سیر است. گل نسترن مانندگل  سرخ بوده و به رنگهای سفید،صورتی و سرخ می باشد که به حالت منفرد و یا مجتمع ظاهرمی شود.

میوه آن بیضی شکل و به رنگ قرمز تیره یا روشن است که به نام سای نورودون Cynorhodon خوانده می شود. جدار داخلی میوه دارای الیاف باریک وابریشمی است که درآن فندقه های سختی جادارد. پس از خشک شدن دارای طعمی قابض وکمی شیرین بابوئی ضعیف می باشد.

ترکیبات شیمیای:

قسمت گوشتدار سای نورودون دارای مقدار زیادی ویتامین C، اسید سیتریک، اسیدمالیک، قند و تانن است. دانه های آن دارای حدود ۱۰%روغن بوده که به رنگ زردکمرنگ متمایل به قرمز و دارای بوئی مطبوع می باشد. البته دانه ها سمی است.
▪ خواص  داروئی:
۱) دم کرده:۵۰ گرم سای نورودون را در یک لیتر آب جوش ریخته و به مدت ۱۰دقیقه دم کرده و سپس آن را صاف کنید.
۲) جوشانده: مقدار۵۰ گرم سای نورودون را در یک لیتر آب جوش ریخته و بگذارید به آرامی برای مدت ۱۰دقیقه بجوشد سپس آن راصاف کنید. این جوشانده به عنوان ضد بیماری اسکوربوت (کمبودویتامین C) به کارمی رود.
۳)جوشانده غلیظ: مقدار۵۰ گرم سای نوردون را در یک لیتر آب جوش ریخته و بگذارید به آرامی بجوشد تا حجم آن نیم لیتر شود سپس آن را صاف کنید. این جوشانده بسیار ادرار آور بوده و برای برطرف کردن حبس البول بکار می رود.
۴)گرد سای نورودون: مقدار مصرف این گرد ۵/۰تا ۱ گرم می باشد و به عنوان ضد بیماری اسکوربوت مصرف می شود.
۵)مربای سای نورودون: ابتدا باید سای نورودون را به خوبی تمیز کرده، پوست، الیاف داخلی و دانه ها را از آن خارج کنید و در داخل ظرفی که سرکه دارد بریزید و بهم بزنید تا نرم شود سپس آن را کوبیده و قسمت صاف شده رابا ۵/۱برابر وزنش قند یا شکر مخلوط کرده و بپزید تا به صورت خمیر یکنواختی درآید.
۶)شربت نسترن: یک گیلوگرم سای نورودون را با۲۵۰گرم نبات کوبیده یاشکر مخلوط کرده و ۵/۱ لیتر نیز عرق نعناع به آن اضافه کنید و در جای گرمی بگذارید بماند. البته هر روز آن را تکان دهید بعد از دو هفته آن را صاف کنید. مقدار مصرف آن یک فنجان سه بار در روز است.
۷)عرق نسترن: یک چهارم لیوان از عرق نسترن را عرق نسترن را با یک لیوان آب مخلوط کرده، سپس آن را شیرین کنید. از این شربت می توانید چند لیوان در روز بنوشید.

rosa_canina_dog_rose_hips_20-08-09_1

▪ خواص طبی:

گل نسترن از نظر طب قدیم ایران گرم و خشک است:
۱) سرشار از ویتامین C می باشد. در صد گرم آن ۶۰۰ میلی گرم (۶گرم) ویتامین C وجود دارد در حالی که ۱۰۰گرم پرتقال فقط دارای ۵۰ میلی گرم ویتامین C است بنابراین مقدار ویتامین C گل نسترن ۱۲۰ برابر پرتقال است.
۲) درمان کننده حبس البول است.
۳) بوی بد بدن را دفع می کند. آنهائی که عرق زیاد می کنند و بوی بد می گیرند باید تن خود را بعد از حمام کردن با دم کرده گل و برگ نسترن آبکشی کنند.
۴) آرام کننده اعصاب است.
۵) اسهال را برطرف می کند. دم کرده آن را  می توان به کودکان برای رفع اسهال داد.
۶) خونریزی سینه را بند می آورد.
۷) سنگ و ورم کلیه را رفع می کند.
۸) الیاف داخلی سای نورودون ضد انگل است مخصوصاً کرم اسکاریس را و در این مورد باید ۵/۰گرم آن را مخلوط با عسل خورد.
۹) اگر در ادرار آلبومین وجود داشته باشد برای برطرف کردن آن از دم کرده این گیاه استفاده کنید.
۱۰) بی خوابی را برطرف می کند.
۱۱) انقباض ماهیچه های معده را برطرف می کند.
۱۲) سرعت جریان خون را در پوست زیاد کرده و باعث لطافت پوست می شود.
۱۳) در رفع غم و غصه مؤثر است.
۱۴) برای رفع طپش قلب از دم کرده آن بنوشید.
۱۵) معده را تقویت می کند.
۱۶) مصونیت بدن را در مقابل بیماریها بالا می برد.
۱۷) برای ترمیم شکستگی استخوان و رفع ورم مقعد ضمادی از برگ این گیاه درست کرده و روی قسمت شکستگی یا تورم قرار دهید.
۱۸) چون گل نسترن شیرین است حشرات را به خود جذب می کند مخصوصاً حشره مخصوصی به نام سای نیپس Cynips که در نیش زدن،برجستگی های کوچکی پوشیده از تار و به رنگ سبز مایل به قرمز در آن به وجود می آورد که به نام (به دگار) Bedegar معروف است که خواص طبی مهمی دارد. مخصوصاً برای بیماران مسلول تقویت کننده بوده و مانع عرق کردن می شود؛ و همچنین مقدار آلبومین در ادرار را کم می کند.(به دگار) اثر آرام کننده اعصاب نیز دارد.
▪ مضرات نسترن:
نسترن به هیچ وجه خطری ندارد و همه می توانند از آن استفاده کنند ولی همانطور که گفته شد دانه های آن سمی است و نباید مصرف شود.

فروشگاه مجازی گیاهان دارویی و خشکبار هربی کالا پذیرای شما برای خرید محصولات ارگانیک و طبیعی می باشد.

لینک خرید عرق نسترن

.

درباره مهدی قنبری

سلام خدمت همه فعالین حوزه گیاهان دارویی من مهدی قنبری کارشناسی ارشد گیاهان دارویی از دانشگاه تربیت مدرس تهران هستم. در مقطع کارشناسی از رشته باغبانی دانشگاه تبریز فارغ التحصیل شده ام. مدتی به عنوان مدیر مرکز خدمات تخصصی گیاهان دارویی فعالیت داشته ام و اکنون در زمینه بازاریابی و فروش و کشت و کار گیاهان دارویی فعالیت می کنم. مطمئنا تمام اطلاعات بدست آمده از تجارب مزرعه ای و بازاری خود را با قلم خود به اطلاع شما خواهم رساند امیدوارم که مورد پسندتان واقع گردد. منتظر نظرات سازنده شما برای بهبود وضعیت سایت هستیم. باتشکر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 
 
 

پاسخ معادله زیر را وارد کنید * مهلت سه دقیقه ای معادله به اتمام رسیده، جهت دریافت معادله جدید روی دکمه کناری آن کلیک کنید.