Loading...

بذر گل راعی

گیاه دارویی گل راعی از گیاهان دارویی بارارزش می باشد که از قدیم الایام طبیبان سنتی و درباری از آن برای درمان برخی بیماری ها استفاده مینموند. شواهد تاریخی بسیاری در کتب پزشکی قدیم وجود دارد. اما امروزه تامین مواد خام گیاهی مورد نیاز کشور در صنعت داروسازی نیازمند کشت و توسعه مزارع این گیاه دارویی ارزشمند می باشد. لذا نیاز می باشد که کشاورزان با استفاده از نهاده های سالم و اصیل مانند بذر اف یک و اصلاح شده تولید با کمیت و کیفیت بالاتری داشته باشند تا محصول تولید شده آنها جواب گوی نیازهای دارویی و درمانی کشور و بازارهای بین المللی باشد. لذا شرکت گیاهان دارویی هربال مارکت بذور وارداتی اف یک خود را با بهترین و بالاترین کیفیت به فروش می رساند. تصاویر زیر مربوط  به بذور موجود می باشد.

گل راعی
گل راعی

بیش از ۳۷۰ گونه از جنس گل راعی وجود دارد که میتوان آنها را در اغلب شرکت های فرآوری گیاهان دارویی پیدا کرد. اغلب این شرکت ها از گیاهان بی کیفیت و نامرغوب برای تولید داروهای  مربوطه استفاده میکنند در حالی که فرمولاسیون های جدید بسیار نادری از کل گیاه راعی آن هم با کیفیت بالا تولید میشود. وقتی ما از کل اندام رویشی گیاه دارویی برای تولید دارو استفاده میکنیم ممانعت کننده های آمینواسیدی (ترکیباتی که فعالیت آنزیم های خانواده  منوآمینواکسیداز را مختل میکنند) از برخی خارهای موجود در ساقه گل راعی تولید میشوند و این ممانعت کننده های آمینو اسیدی به مختل کننده فاکتورهای ضد افسردگی معروف می باشند. لذا در صورت امکان باید این مسئله در نظر گرفت که ترکیب دارو را نباید با ناخالصی های دیگر تغییر داد.


لینک خرید بذر گل راعی پابلند اف یک


اطلاعات دارویی : به تازگی روشی ابداع شده است که اساس آن استخراج اختصاصی هایپرفورین از لکه های سفید و قرمز بر روی گل و بخش هایی از گیاه که حاوی این ترکیب می باشند، است. تولید و برداشت گیاه دارویی با درصد بالایی از هایپرفورین این شرکت ها را در تولید عصاره غنی از این ترکیب کمک میکند. این روش تولید و استخراج بسیار پیچیده و هزینه بر می باشد و این تکنولوژی به صورت صحیح و درست تنها در اختیار چند شرکت محدود در سطح بین الملل می باشد.
برای داشتن بهترین عملکرد از غلظت هایپرفورین در گیاه راعی باید در حد امکان از کود فسفره استفاده نکرد. بعد از برداشت و خشکانیدن گل معمولا شرکتها از روشهای دمایی برای استخراج عصاره استفاده میکنند. اما در روش جدید از حلال متانول استفاده شده و عصاره بدست آمده را درون یک پایدار کننده آنتی اکسیدانتی که از بذر انگور گرفته شده نگه داری میکنند. قرار گرفتن هایپرفورین در معرض دما، اکسیژن و رطوبت آن را بلااستفاده و بی فایده میکند. روش جدید که به HBC معروف می باشد نه تنها اثر منفی روی عصاره نمیگذارد بلکه باعت تولید هایپرفورین تا غلظت بالای چهار درصد نیز میشود. ادعای اغلب شرکت ها در مورد غلظت پنج درصد هایپرفورین اشتباهی عمدی می باشد و فقط جنبه تبلیغاتی دارد و با تکنولوژی کنونی نمیشود غلظتی بالاتر از ۶/۴ درصد استخراج کرد.
گیاه دارویی راعی بویی شبیه به ترپنیتین دارد. و گیاهی بوته ای می باشد که دارای گل هایی به رنگ زرد می باشد در در حاشیه گلبرگها دارای لکه های سفید و قرمز می باشد. (وبلاگ هربال مارکت)
عصاره گل این گیاه دارویی دارای خواص بسیار قوی آنتی باکتریال بوده و در بسیاری از تمدن ها بعنوان درمان کننده ای برای افسردگی بکار برده می شود. این دارو در کشورهای امریکا و اروپایی به صورت گسترده برای درمان افسردگی های ملایم و متوسط از نظر شدت افسردگی استفاده میشود.
در آلمان مطالعه ای برای مقایسه اثر گیاه دارویی راعی و ایمی پرامین بعنوان یک داروی ضد افسردگی صورت گرفت. در این آزمایش تعداد ۳۰۰ بیمار که از افسردگی متوسطی رنج میبردند استفاده شد. این آزمایش به مدت شش هفته انجام شد و در هر روز به تعدادی از بیماران ۷۵ میلی گرم ایمی پیرامین به صورت دو نوبت در روز و به تعداد دیگری از بیماران حدود ۲۵۰ میلیگرم عصاره گل راعی به صورت دو نوبت در روز تجویز شد. نتایج نشان داد که عصاره گل راعی به مراتب بهتر از ایمی پرامین اثر کرده و برای افسردگی با شدت ملایم و متوسط بهتر از ایمیپرامین عمل میکند.
مطالعات اولیه فیتوشیمیایی نشان میدهد که ترکیبات دارویی موجود در گل راعی از جذب نروترنس میترهای اولیه از عوامل شادی و خوب بودن مانند سروتونین، نور آدرنالین و دوپامین جلوگیری می کند.
نتایج آزمایشگاهی نشان میدهد عصاره گل راعی اثرات معنی داری بر روی گیرنده هایی مانند آدنوزین، گاما آمینوبوتریک اسید الف و گاما آمینوبوتریک اسید ب و گلوتامین دارد. همچنین عصاره بدست آمده از گیاه کشت شده در شرایط مزرعه ای باعث کاهش تعداد گیرنده بتا آدرنجیک و افزایش تعداد گیرنده سروتونین در بخش جلویی و تغییر غلظت نروترنس میترها در بخش های از مغز میشود که با مکانیسم افسردگی در ارتباط هستند. با افزایش گیرنده های سروتونین، دوپامین ونور آدرنالین افسردگی تا حدود زیادی از بین می رود.
قدمت استفاده از گل راعی به بیش از ۲۰۰۰ سال پیش برمیگردد. این گیاه در موارد درمانی زیادی بکار برده میشود. به عنوان مثال به عنوان مسکن برای دردهای ناشی از ورم مفاصل، تنظیم کننده جریان اوره خون، درمان اسهال، ترمیم سوختگی، ترمیم زخم معده و جراحات دیگر همچنین درمان بیماری سل و انواع دیگر بیماری ها مانند اضططراب، تشویش، افسردگی (مالوخولیا)، مرض های روانی و برخی بیماری های روحی دیگر. تحقیقات جدید نوآوری های در کاربرد درمانی گیاه دارویی راعی کشف کرده است. مانند سندروم خستگی مزمن، پی ام اس (مجموع اتفاقاتی که در زنان ما بین تخمک گذاری و پریود رخ میدهد)، آلودگی های باکتریایی و ویروسی، اسهال خونی، درد مثانه، تومور هایی با منشا باکتریایی و سندروم ترنر. محققان این گیاه را واقعا معجزه گر میدانند. در مورد بذر گل راعی


در سایت فروشگاهی هربی کالا بذور گیاهان دارویی بفروش میرسد.


.

درباره مهدی قنبری

سلام خدمت همه فعالین حوزه گیاهان دارویی من مهدی قنبری کارشناسی ارشد گیاهان دارویی از دانشگاه تربیت مدرس تهران هستم. در مقطع کارشناسی از رشته باغبانی دانشگاه تبریز فارغ التحصیل شده ام. مدتی به عنوان مدیر مرکز خدمات تخصصی گیاهان دارویی فعالیت داشته ام و اکنون در زمینه بازاریابی و فروش و کشت و کار گیاهان دارویی فعالیت می کنم. مطمئنا تمام اطلاعات بدست آمده از تجارب مزرعه ای و بازاری خود را با قلم خود به اطلاع شما خواهم رساند امیدوارم که مورد پسندتان واقع گردد. منتظر نظرات سازنده شما برای بهبود وضعیت سایت هستیم. باتشکر

3 Replies to “بذر گل راعی”

 1. سینا

  Reply

  سلامم و درود بر شما
  می خواستم بدانم که می توانم از شما بذر گیاه راعی و گریفونیا را تهیه کنم و محیط برای رشد آنها باید در چع شرایطی باشد و همچنین قیمت آنها . ..من به مقدار کم و برای آزمایش می خواهم از آنها تهیه کنم متشکرم

 2. zahra

  Reply

  باعرض سلام خدمت شمامیخواستم بپرسم شمابذرگریفونیاهم داریدوآیااصلاتوآب وهوای ایران امکان کاشت این درخت هست؟ممنون میشم اگه راهنماییم کنید؟

  1. مهدی قنبری (Post author)

   Reply

   سلام نه متاسفانه ما تنوع زیادی در بذر نداریم فقط بذر گیاهان دارویی که در سطح مزرعه کشت میشوند را داریم. موفق باشید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 
 
 

پاسخ معادله زیر را وارد کنید * مهلت سه دقیقه ای معادله به اتمام رسیده، جهت دریافت معادله جدید روی دکمه کناری آن کلیک کنید.