Loading...

نشای آویشن باغی

نشای آویشن باغی

نشای آویشن باغی

نشای آویشن باغی : آویشن باغی با اسم علمی تیموس ولگاریس یکی از مهمترین گیاهان دارویی می باشد. اهمیت این گیاه به قدری زیاد می باشد که به راحتی می توان از آن به عنوان سلطان گیاهان دارویی نام برد. اهمیت بالای این گیاه در صنایع داروسازی و صنایع غذایی مبین این اسم می باشد. البته در این مطلب قصد ندارم از ویژگی های آویشن سخن بگویم بلکه میخواهم از نکته ای بسیار کوچک و قابل تامل که در مزرعه گیاهان دارویی سوگلی در مرند دیده ام شما را مطلع کنم. همه میدانیم که اصلی ترین روش ازدیاد آویشن کشت بذر و تولید نشا می باشد و این راه باصرفه ترین روش ازدیادی این گیاه می باشد ولی جالب است بدانید اگر شرایط آب و هوایی و خاک اجازه دهد آویشن می تواند رشدی رونده داشته باشد و با تماس بوته های چوبی اش با زمین از محل تماس ریشه دار شده و گسترش یابد. کشاورز می تواند در صورتی که هدفش گسترش سطح زیر کشت باشد با جدا کردن این بوته ها و کاشت آنها در مکانهای دیگر سطح زیر کشت خود را افزایش دهد البته این روش کاری پرهزینه و زمانبر می باشد و فقط در سطوح بسیار کم توصیه می گردد. این روش در متون علمی به ازدیاد گیاهان از طریق خوابانیدن معروف می باشد.

خرید نشای آویشن باغی

اختصاصا به نواحی غرب مدیترانه داشته و دو گونه از این گیاه مطرح بوده است که یکی برای مصارف طبی بکار می رفته که دارای گلهایی به رنگ سفید و دیگری که نوع سیاه نامیده می شده است. اسانس آویشن باغی خاصیت ضد باکتریایی و ضد قارچی دارد. از این اسانس در صنایع داروسازی، صنایع غذایی، کنسروسازی و صنایع بهداشتی و ارایشی استفاده می شود. مواد مؤثره آویشن باغی خلط آور است و از آن برای معالجه سرفه ایجاد می شود. از عصاره الکلی و تنتور تهیه شده از پیکره آویشن باغی برای معالجه سرفه و گلو درد استفاده می شود آویشن دارای ماده موثره تیمول می باشد و گیاهی است چندساله که از اواسط اردیبهشت سال دوم گل می هد.  ریشه این گیاه چوبی، مستقیم و محکم است بنابراین می تواند این گیاه را به خوبی درخود نگه دارد. ساقه آن چهارگوش و منشعب می باشد. تصویر نشای اویشن باغی در زیر میبینید. در هر هکتار به تعداد ۸۰ هزار عدد نشای آویشن باغی نیاز می باشد.

خرید بذر آویشن باغی

شما میتوانید بذر آویشن باغی را بصورت آنلاین از سایت هربی کالا خریداری کنید.

درباره مهدی قنبری

سلام خدمت همه فعالین حوزه گیاهان دارویی من مهدی قنبری کارشناسی ارشد گیاهان دارویی از دانشگاه تربیت مدرس تهران هستم. در مقطع کارشناسی از رشته باغبانی دانشگاه تبریز فارغ التحصیل شده ام. مدتی به عنوان مدیر مرکز خدمات تخصصی گیاهان دارویی فعالیت داشته ام و اکنون در زمینه بازاریابی و فروش و کشت و کار گیاهان دارویی فعالیت می کنم. مطمئنا تمام اطلاعات بدست آمده از تجارب مزرعه ای و بازاری خود را با قلم خود به اطلاع شما خواهم رساند امیدوارم که مورد پسندتان واقع گردد. منتظر نظرات سازنده شما برای بهبود وضعیت سایت هستیم. باتشکر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 
 
 

پاسخ معادله زیر را وارد کنید * مهلت سه دقیقه ای معادله به اتمام رسیده، جهت دریافت معادله جدید روی دکمه کناری آن کلیک کنید.