Loading...

دستگاه تی بگ زنی پیشرفته

دستگاه تی بگ زنی پیشرفته

دستگاه تی بگ زنی پیشرفته : سالها پیش کسی فکر نمیکرد بتوان با دستگاه هایی پیشرفته چای را بصورت بسته بندی شده و تک نفره در هر شرایطی مورد استفاده قرار داد. اغلب ما چای سیاه یا انواع چای های سبز و دارویی را به صورت فله و بسته بندی های بزرگ تهیه کرده و مصرف میکردیم اما امروزه با پیشرفت علوم کامپیوتر و مکانیک ماشین هایی ساخته شده است که میتواند در هر دقیقه چای کیسه ای در اندازه های متفاوت را تولید و وارد بازار کند. این محصولات تک نفره بوده و کاملا برای افرادی که وسواس دارند کارایی دارد. میخواهیم در این مطلب به معرفی کی از پیشرفته ترین دستگاه های تولید چای کیسه ای ساخت کشور آلمان بپردازیم. این دستگاه به قدری پیشرفته  و کامل می باشد که هر بیننده ای را مجزوب دقت در کار این ماشین آلمانی میکند. با هم به بررسی این دستگاه جذاب و البته خیلی گران میپردازیم.

دستگاه مدل HST PT6: این مدل پیشرفته دارای سیستم اتوماتیک می باشد و تا بیش از ۱۱۰۰ تی بگ لخت در دقیقه میتواند تولید کند. این دستگاه بخاطر تولید تی بگ ها سه بر دوخت کوچکتر دارای چنین عملکرد و سرعتی می باشد و قدرت لفافه یا همان انولوپ زنی ندارد در صورتی که متقاضی درخواست چنین آپشنی را داشته باشد باید قسمت مکمل دیگری به آن اضافه شود که وظیفه لفافه زنی و کارتن کردن دارد. در شکل زیر یک نما از این دستگاه را میبینیم.

pt6

این دستگاه نسبت به مدل های دیگر این شرکت دارای مزایای قابل توجهی می باشد که از آنها میتوان به قیمت پایین آن، خدمات پس از فروش ارزانتر، نگهداری کم هزینه تر و برخی ویژگی های دیگری که انها را بصورت تصویر زیر برای مطالعه آورده ایم.HST P6

دستگاه مدل GK 20/ GK 33 : این دستگاه برای مدل های سفارشی تی بگ ساخته میشود. یعنی اشکال متفاوتی از کیسه حاوی چای را تولید میکند. کیسه های تولید شده در این دستگاه یک خانه ای میباشند و از نوع خورجینی نیستند و سرعت این دستگاه به همین علت بسیار پایین آمده است یعنی در حدود ۴۵ عدد در دقیقه عملکرد این دستگاه می باشد. این دستگاه مانند مدل بالایی کیسه لخت تولید میکند و برای لفافه زنی و کارتن کردن نیازمند بخش مکمل می باشد که بنا به تقاضای مشتری ساخته و به دستگاه اصلی متصل می شود. در شکل زیر میتوانید نمایی از قلب و کلیت آن را ببینید.

GK-33_white

این دستگاه نیز مانند مدل بالایی دارای مزیت ها و معایبی می باشد که در تصویر زیر میتوانید مزایای انرا مطالعه کنید. البته معمولا انچه که برای شرکت تولید کننده این مدل مهم بوده رفع نیاز مشتریم می باشد نه امر دیگری چرا که شرکت تولید کننده مدل های کاملتری نیز به بازار عرضه کرده است. با هم به مطالعه ویژگی های منحصربفرد این مدل می پردازیم.

KG 20

دستگاه مدل HST RB 10: این مدل از دستگاه چای کیسه ای جزو معدود دستگاه هایی می باشد که میتوانند تی بگ دایره ای یا حلقوی تولید کنند. این نوع تی بگ نیز مشتریان خاص خود را داشته و در بسیاری از کشور ها متقاضی دارد اما آنچه که مهم است سادگی یا عدم پیچیدگی این دستگاه می باشد. این دستگاه تی بگ هایی بدون گوشه و از همه اطراف دوخته شده تولید میکند و قطر تی بگ های تولید شده توسط این مدل هفتاد میلی متر می باشد.

rb10

از دیگر ویزگی های مهم این مدل سرعت بالای تی بگ زنی آن می باشد. به گونه ای که میتواند بیش از ۴۰۰ تی بگ دایره ای در دقیقه تولید کند. علت سرعت بالای این مدل عدم لفافه زنی آن می باشد و تی بگ را به صورت لخت از دستگاه بیرون میدهد. برای لفافه دار کردن این مدل نیز باید بخش مکمل آن به دستگاه اضافه گردد.

این مدل نیز به دلیل نداشتن بخش لفافه زنی دارای برخی مزایا شده است که از آن جمله میتوان به قیمت پایین، قدرت بالای انعطاف و سرعت بالای تی بگ زنی و هزینه پایین نگهداری و خدمات پس از سرویس می باشد. در زیر میتوانید به برخی ازاین ویژگی ها آشنا شوید.

rb

 دستگاه مدل PT 21 : دستگاه تی بگ زن پیشرفته خورجینی از جمله ماشین هایی می باشد که مشتریان زیادی در بازار دارد. این تقاضا بخاطر نوع تی بگ خورجینی آن می باشد. کیسه خورجینی دو لایه بوده و این قابلیت را دارد که میتواند سطح تماس بیشتری برای دم کشیدن چای موجود در خود ایجاد کند. همچنین سیستم خورجینی پیچیده تر از انواع دیگر آن می باشد و معمولا قیمت بالاتری نیز دارد. سرعت این ماشین ۱۷۵ عدد دقیقه تی بگ لخت و بدون لفافه می باشد. این ماشین قابلیت کارتن کردن تی بگ های تولیدی را داشته و میتواند با تنظیمات دستی تی بگ ها را درون کارتن های ۲۵ و ۱۰۰ تایی بسته بندی کند. در شکل زیر میتوانید تصویر این مدل از دستگاه تی بگ زن را ببینید.

PT21

این مدل از ماشین نیز مانند مدل های مشابه این شرکت لفافه زنی نداشته و برای ایجاد چنین قابلیتی باید بخش مکمل نیز به آن افزوده شود. اغلب مشتریان در مورد مجزا بودن این بخش اطلاعی ندارند و بر این تصور هستند که بخش لفافه زنی جزو کل ماشین می باشد و از ابتدا میپرسند آیا این مدل لفافه زنی دارد؟ و فروشنده بدون توضیح در این مورد میگوید بله دارد. ولی در فرم سفارش کالا تیک مربوط به بخش مکمل لفافه زنی را علامت میزند. در زیر میتوانید برخی ویژگی های متمایز کننده این مدل را در شکل ببینید.

PTدستگاه تی بگ زن مدل PT 25: این مدل نیز دابل چمبر (دو بخشی) می باشد و شامل دو بخش لفافه زنی و تی بگ زنی می باشد. تفاوت این مدل با مدل های قبلی این می باشد که بخش مکمل لفافه زن متصل به بخش تی بگ زن می باشد و میتواند به همراه تولید تی بگ به لفافه زنی هم بپردازد. اغلب مشتریان به دنیال چنین دستگاه کاملی میگردند ولی از انجایی که قیمت بالایی دارند اغلب توان خرید انها را ندارند. این دستگاه قابلیت بالایی در تولید و کارتن کردن تی بگ داشته و میتواند بسیار ارزشمند باشد. تصویر زیر مربوط به این مدل از دستگاه می باشد. سرعت این دستگاه ۱۶۵ عدد تی بگ با لفافه می باشد که سرعت قابل قبولی می باشد. و اغلب مشتریان بخاطر این سرعت بالا از این مدل راضی می باشند.

PT_225_white (1)این دستگاه مزایای دیگری نیز دارد که در تصویر  زیر میتوانید انرا مشاهده کنید. از بهترین مزایای این دستگاه این است که محصول آماده را تحویل شما میدهد و از نظر نیروی کارگری صرفه جویی خوبی برای شما دارد.

pt w

دستگاه تی بگ زن مدل PT 33: آخرین مدل از سری ماشین های تی بگ زن پیشرفته مربوط به این مدل می باشد. دستگاهی که علاوه بر لفافه زنی برشی در قسمت بالایی لفافه میزند تا مصرف کننده به راحتی از مجل برش اقدام به پاره کردن لفافه کرده و تی بگ را خارج کند. این مدل نیز از سری دابل چمبر بوده و همه امکانات مدل های قبلی را یکجا دارد. قیمت بالایی درحدود ۲۵۰ هزار یورو داشته و میتواند از ابتدا تا انتهای فرآِیند بدون نیاز به نیروی کارگری تی بگ را تولید و بسته بندی کند. تصویر زیر مربوط به این مدل می باشد.

pt33

سرعت تی بگ زنی این مدل با لفافه درحدود ۱۶۵ عدد در دقیقه می باشد که میتواند در هر ساعت بالای ۶ هزار عدد تی بگ تولید و بسته بندی کند. سری دستگاه های دابل چمبر قابلیت های بالایی به لحاظ مشتری پسندی دارند ولی دارای هزینه هی نگهداری و خدمات پس از فروش بیشتری هستند. شکل زیر برخی مزیت های نسبی این مدل را نشان میدهد.

pt33 e

 در مورد مدل های دیگر و ساده تر دستگاه های تی بگ زنی در مقالات بعدی صحبت خواهیم کردو همچنین سعی میکنیم تمام لوازم جانبی مورد نیاز تی بگ زنی و کارگاه تولید چای کیسه ای بررسی کرده و اطلاعات خوبی در اختیار شما هم وطنان عزیز قرار دهیم. با تشکر از اعتماد شما خواهش دارم در نشر این مقاله حق نشر را رعایت فرمایید چرا که در تالیف این مقالات وقت و هزینه صرف شده است.


ویدئو آموزشی دستگاه تی بگ زنی

.

درباره مهدی قنبری

سلام خدمت همه فعالین حوزه گیاهان دارویی من مهدی قنبری کارشناسی ارشد گیاهان دارویی از دانشگاه تربیت مدرس تهران هستم. در مقطع کارشناسی از رشته باغبانی دانشگاه تبریز فارغ التحصیل شده ام. مدتی به عنوان مدیر مرکز خدمات تخصصی گیاهان دارویی فعالیت داشته ام و اکنون در زمینه بازاریابی و فروش و کشت و کار گیاهان دارویی فعالیت می کنم. مطمئنا تمام اطلاعات بدست آمده از تجارب مزرعه ای و بازاری خود را با قلم خود به اطلاع شما خواهم رساند امیدوارم که مورد پسندتان واقع گردد. منتظر نظرات سازنده شما برای بهبود وضعیت سایت هستیم. باتشکر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 
 
 

پاسخ معادله زیر را وارد کنید * مهلت سه دقیقه ای معادله به اتمام رسیده، جهت دریافت معادله جدید روی دکمه کناری آن کلیک کنید.