Loading...

بذر آویشن باغی

گیاهان دارویی هر کدام دارای بذور خود می باشند. این جمله بسیار ساده می باشد ولی بیانگر این نکته است که نباید در مورد بذر گیاهان دارویی بی تفاوت بود. ارزش این بذور به حدی می باشد که تاکنون توانایی ما در تولید بذور همه گیاهان دارویی محدود است. این مسئله در ایران بسیار مشهود می باشد. ما چند سالیست در زمینه تولید گیاهان دارویی و بذر آنها فعالیت داریم ولی هنوز نتوانسته ایم در مورد برخی از انها که اهمین حیاتی دارند موفقیت هایی کسب کنیم. بر این اساس نیاز است تا مطالعات بیشتری در این زمینه انجام گیرد.


لینک خرید بذر آویشن باغی از هربی کالا


آیشن باغی با نام علمی تیموس ولگاریس از مهمترین گیاهان دارویی دنیا می باشد و هر ساله زمین ها بسیاری زیر سطح کشت این گیاه ارزشمند میرود. در کشور ایران نیز سطح زیادی از مزارع به کشت این گیاه اختصاص داده شده است. کشاورزان در تولید آویشن از نشا استفاده میکنند اما بهترین روش برای تولید نشا استفاده از بذر مرغوب با قوه نامیه بالا می باشد. وقتی قوه نامیه بذری بالا باشد این بدین معنی است که تعداد بیشتری از آنها جوانه زده و رشد خواهد کرد و تولید کننده نشا با اعتماد و اطمینان بیشتری بذر را خریداری کرده و در گلخانه یا شاسی سر به کشت آن می پردازد و در نهایت تراکم نشای تولید شده بالا بوده و به سود دهی می رسد. اما اگر این خصوصیت در بذری کم باشد متعاقبا در تولید نشا موفق نشده و سرمایه از دست خواهد رفت. این است که در خرید و فروش بذر گیاهان دارویی ما در تولید بذر به دو خصیصه درصد خلوص و درصد جوانه زنی آنها بسیار اهمیت میدهیم.

آویشن باغی دارای بذر بسیار ریزی می باشد و اغلب در هر گرم از بذر خالص آن ۴۰۰۰ عدد بذر موجود می باشد یعنی در هر کیلوگرم از بذر آویشن باغی ۴ میلیون عدد بذر موجود می باشد. این تعداد بذر بسیار زیاد می باشد و اگر بخواهیم درصد جوانه زنی آنرا تعیین کنیم بایستی از ابزار آزمایشگاهی برای تعیین ان استفاده کنیم. این کار باید توسط شخص ماهری صورت گیرد تا بتوان به نتایج آزمایش استناد کرد و آن را به عنوان بخشی از شناسنامه بذر ذر اختیار کشاورزان و مصرف کنندگاه قرار داد.

گاهی ما میخواهیم به کشت مستقیم آویشن باغی بپردازیم در این صورت میزان بذری که برای کشت در یک هکتار نیاز داریم بسیار بیشتر از مقداری است که بخواهیم از آن خزانه گیری کرده و به تولید نشای مورد نیاز برای یک هکتار اقدام کنیم. معمولا برای کشت مستقیم حدود دو کیلو بذر مناسب و ۳۰۰ گرم بذر با قوه نامیه بالا و درصد خلوص بالا برای برای تولید نشای یک هکتار لازم می باشد.

شرکت هربال مارکت تولید کننده بذور گیاهان دارویی بذر آویشن باغی خود را به وزنهای مشخص به فروش می رساند. ما در سایت هربی کالا این شرایط را برای مشتری فراهم کرده ایم که مشتری بتواند از وزن یک گرم بذر را تا هر مقدار که در انبار ما موجود است خریداری کند. یعنی شما میتوانید در حد یک گرم بذر خریداری کرده و از آن برای کشت در گلدان خانه خود استفاده کنید. مطمئنا احساس داشتن گلدان آویشن در خانه میتواند تداعی کننده کوهستان و اثرات دارویی ان باشد.


لینک خرید بذر آویشن باغی از هربی کالا


thyme

.

 

 

درباره مهدی قنبری

سلام خدمت همه فعالین حوزه گیاهان دارویی من مهدی قنبری کارشناسی ارشد گیاهان دارویی از دانشگاه تربیت مدرس تهران هستم. در مقطع کارشناسی از رشته باغبانی دانشگاه تبریز فارغ التحصیل شده ام. مدتی به عنوان مدیر مرکز خدمات تخصصی گیاهان دارویی فعالیت داشته ام و اکنون در زمینه بازاریابی و فروش و کشت و کار گیاهان دارویی فعالیت می کنم. مطمئنا تمام اطلاعات بدست آمده از تجارب مزرعه ای و بازاری خود را با قلم خود به اطلاع شما خواهم رساند امیدوارم که مورد پسندتان واقع گردد. منتظر نظرات سازنده شما برای بهبود وضعیت سایت هستیم. باتشکر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 
 
 

پاسخ معادله زیر را وارد کنید * مهلت سه دقیقه ای معادله به اتمام رسیده، جهت دریافت معادله جدید روی دکمه کناری آن کلیک کنید.