Loading...

بذر گیاهان دارویی

بذر گیاهان دارویی (هربی کالا) : بذر گیاهان دارویی به تازگی مورد توجه و خرید و فروش کشاورزان قرار گرفته است و بنظر میرسد دیگر زمان خرید یک گرم صد گرم به پایان رسیده است و باید به فکر تولید منابع بیشتری از بذور سالم و مورد تایید باشیم تا بتوانیم نهاده های مربوط به کشت گیاهان دارویی را به صورت ارزان و سالم در دسترس داشته باشیم از این رو در کشور ما ایران نیز برخی به صورت مستقیم و غیر مستقیم در جهت تولید این نهاده اقداماتی انجام میدهند اما این کافی نیست. کشاورز اگر برای فروش بذر اقدام کند چون متعاقب این اقدام باید اجازه دهد محصول به گلدهی رفته و بعد از رسیدن بذر آن را جمع آوری کند از کیفیت محصول تولید می کاهد. و کاهش کیفیت محصول یعنی پذیرفته نشدن آن در بازار و ضرر دهی کسب و کار تولید گیاهان دارویی. البته در برخی محصولات میشود در حین تولید محصول به تولید بذر نیز پرداخت که این امر معمولا در آخرین برداشت صورت میپیذیرد. بدین صورت است که کشاورز اجازه میدهد برداشت آخر به گلدهی رفته به همراه محصول گلدهی نیز صورت پذیرد.

seeds1

 بذر از مهمترین نهاده های کشاورزی می باشد و اغلب در گیاهان دارویی تولید کنندگان نشای گیاهان دارویی دنبال بذر با سورس مطمئن و تضمینی میگردند تا بتوانند نشای سالم و قوی تولید کنند. نشا اگر سالم باشد کشاورز محصول با عملکرد و کیفیت بالاتری تولید میکند و به این صورت فرایند تولید بهتر از قبل ادامه پیدا میکند ولی در ضورتی که بذر دارای شرایط مناسبی نباشد تمام چرخه از کار می افتد. لذا آنچه در تولید بذر مهم می باشد شرایط تولید و گیاه مادری می باشد. این موضوع بقدری اهمیت دارد که میتواند تنها عامل شکست یا موفقیت باشد. برای مثال در خریدی که از بازار اصفهان داشتم بجای بذر ختمی سفید ختمی رنگی به من دادند که مرا بسیار متضرر کرد در حالی که من بذر را از کوهستان جمع میکردم و از صحت خصوصیات بذر مطمئن بودم. این موضوعات باعث میشوند که در مورد انتخاب سورس برای خرید بذر بسیار حساس باشم. نمتوان با سرمایه زندگی کسی که از آن برای خانواده اش روزی حلال کسب میکند بازی کرد. پس من بعنوان یک تولید کننده بذر و فروشنده بذر باید بیشترین دقت را در تولید و تهیه بذر داشته باشم. از شما خریدار بذر نیز تقاضا داریم از محل مطمئنی بذر خریداری کنید.


وبسایت هربی کالا محل فروش بذور گیاهان دارویی


 

.

.

درباره مهدی قنبری

سلام خدمت همه فعالین حوزه گیاهان دارویی من مهدی قنبری کارشناسی ارشد گیاهان دارویی از دانشگاه تربیت مدرس تهران هستم. در مقطع کارشناسی از رشته باغبانی دانشگاه تبریز فارغ التحصیل شده ام. مدتی به عنوان مدیر مرکز خدمات تخصصی گیاهان دارویی فعالیت داشته ام و اکنون در زمینه بازاریابی و فروش و کشت و کار گیاهان دارویی فعالیت می کنم. مطمئنا تمام اطلاعات بدست آمده از تجارب مزرعه ای و بازاری خود را با قلم خود به اطلاع شما خواهم رساند امیدوارم که مورد پسندتان واقع گردد. منتظر نظرات سازنده شما برای بهبود وضعیت سایت هستیم. باتشکر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 
 
 

پاسخ معادله زیر را وارد کنید * مهلت سه دقیقه ای معادله به اتمام رسیده، جهت دریافت معادله جدید روی دکمه کناری آن کلیک کنید.