Loading...

رفع وسواس جنسی با رازک

رازک و پیشگیری از رفع وسواس جنسی با رازک

رفع وسواس جنسی با رازک : با افزایش تنش های شهر نشینی، عقب افتادن زمان ازدواج در جوانان و تحریک های جنسی افزایش یافته در حین بلوغ در پسرها، رازک می‌تواند بواسطه اثرات آرامبخشی و ترکیبات هورمونی که دارا می‌باشد از بیخوابی و وسواس های جنسی و اختلالات توام  پیشگیری نماید. رازک از خانواده توت سانان می باشد و گیاهی مانند نیلوفر می باشد که به دور هر چیزی که در اطراف آن باشد می پیچد.

مشخصات:
رازک
گیاهی چند ساله، علفی، بالارونده که دارای ریشه‌ای گوشتی، ضخیم و عمیق می‌باشد. ساقه ها بلند و در حالیکه به دور هم پیچیده اند به سمت بالا صعود می‌کنند. برگها متقابل و متناوب، پنجه ای با حاشیه ای دندانه ای پهن و نوک تیز می‌باشند. گیاه دو پایه بوده، گلهای نر در انتهای انشعابات بصورت خوشه ای قرار دارند و گلهای ماده به صورت منفرد یا مجتمع به شکل مخروط های بیضی شکل می‌باشند. تمام گیاه از پرزهای ریز پوشیده شده است. پراکندگی رازک در اروپا در نواحی غربی و مرکزی آسیا و در ایران در استانهای گلستان، مازندران، گیلان و اذربایجان یافت می‌شود.

بخش های مورد استفاده: گل اذین های ماده گیاه دارویی رازک
ترکیبات شیمیائی:
*
هومولون Humulone و لوپولون Lupulone از بیترهای اسیدی یا اسید ها تلخ هستند.
* متیل بوتنول Methylbutenol که ماده موثره اصلی گیاه بوده ودر طی ذخیره سازی خشک در عرض دو سال میزانش به دو برابر در گیاه می‌رسد.
خواص:
 آرامبخش: باعث کاهش اضطراب شده و در نتیجه اثرات آرامبخشی دارد.
خواب آور: شروع به خواب رفتن را تسهیل می‌کند.
کاهنده اختلالات عصبی معده: عوارض عصبی معده را کاهش داده و منجر به کاهش نفخ می‌گردد.
رفع وسواس جنسی: بدلیل وجود هورمونهای زنانه گیاهی در این گیاه، منجر به کاهش میل جنسی در آقایان شده و وسواس جنسی را کاهش می‌دهد.
ایجاد عادت ماهیانه زودرس: در خانم هایی که با عصاره تازه گیاه در حین جمع آوری آن تماس پیدا کرده اند منجر به عادت ماهیانه زودرس می‌گردد.
ضد درد: در کوفتگی ها باعث کاهش درد می‌گردد.
موارد مصرف:
   پیشگیری:
 اختلالات عصبی معده: باعث کاهش احتمال بروز علائم عصبی در معده می‌گردد. {خوراکی(کمکی)}
وسواس جنسی: با کاهش میل جنسی در آقایان باعث پیشگیری از بروز اختلالات جنسی مثل رویای جنسی شبانه wet dream و انزال زودرس می‌گردد.{خوراکی(کمکی و معادل)}
 بی خوابی: با کاهش اضطراب منجر به کاهش موارد کم خوابی می‌شود.{خوراکی(کمکی)}

   درمان با رازک:
سوء هضم: با بهبود ترشحات معده و کاهش نفخ منجر به بهبود هضم می‌گردد.{خوراکی(کمکی)}
بی خوابی: با کاهش اضطراب ،شروع به خواب را تسریع مبخشد، بخصوص وقتی که با والرین مصرف گردد.{خوراکی(کمکی)}
وسواس جنسی: مخصوصا” در سنین جوانی که میل جنسی زیاد است مصرف رازک باعث کاهش میل جنسی و عوارض ناشی از ان( رویای شبانه، انزال زودرس و نابهنجاریهای ناشی از ازدیاد میل جنسی) می‌گردد.{خوراکی(کمکی و معادل)}
کوفتگی: در موضعی که دچار صدمه شده منجربه کاهش درد می‌گردد. {موضعی(کمکی)}
موارد منع مصرف و احتیاط:
* در بیماران افسرده بدلیل افزایش خواب آلودگی با احتیاط مصرف گردد.
* در افرادی که نیاز به هشیاری کامل در حین روز دارند( خلبان‌ها، کارگرانی که در ارتفاع کار می‌کنند و …) منع مصرف دارد.
تداخلات داروئی:
*
 در مصرف توام با داروهای خواب آور ( بنزودیازپین ها، باربیتورات ها و ضد افسردگی های سه حلقه ای) منجربه افزایش خواب الودگی و اثرات ارامبخشی داروها می‌گردد.
* اثرات ارامبخشی انتی هیستامین ها ( هیدروکسی زینHydroxyzine و لوراتادینLoratadine) را افزایش می‌دهد.
* باعث افزایش اثر ارامبخشی داروهای بیهوشی Anaesthetics و ضد دردAnalgesics و ضد تهوع Antiemetics و ضد تشنج Antiepileptics می‌گردد.
* اثرات آرامبخشی داروهای ضد فشار خون بالا که از طریق بلوک گیرنده های الفا ( پرازوسینPrazosine ) و بتا (اتنولولAtenolol ) اثر می‌کنند را تشدید می‌کند.
* با توجه به ترکیبات هورمون گیاهی رازک با درمان های هورمون درمانی جایگزین در خانم های یائسه تداخل اثر به نفع تشدید اثر هورمون ها دارد.
* ممکن است منجر به اختلال در عملکرد در داروهای ضد بارداری خوراکی گردد.
* مصرف توام با داروهای ضد هورمون که در درمان سرطان پستان خانم ها مصرف می‌گردند، باعث افزایش احتمال ناکارائی داروها می‌گردد.
مصرف رازک در دوران بارداری:
 بدلیل ترکیبات هورمونی گیاهی بهتر است در حاملگی های پر خطر استفاده نشود.
مصرف رازک در دوران شیردهی:
بدلیل نبود مطالعات کافی با احتیاط مصرف گردد.
Echinacea pallida-Recovered
گل آزین ماده گیاه دارویی رازک
.
درباره مهدی قنبری

سلام خدمت همه فعالین حوزه گیاهان دارویی من مهدی قنبری کارشناسی ارشد گیاهان دارویی از دانشگاه تربیت مدرس تهران هستم. در مقطع کارشناسی از رشته باغبانی دانشگاه تبریز فارغ التحصیل شده ام. مدتی به عنوان مدیر مرکز خدمات تخصصی گیاهان دارویی فعالیت داشته ام و اکنون در زمینه بازاریابی و فروش و کشت و کار گیاهان دارویی فعالیت می کنم. مطمئنا تمام اطلاعات بدست آمده از تجارب مزرعه ای و بازاری خود را با قلم خود به اطلاع شما خواهم رساند امیدوارم که مورد پسندتان واقع گردد. منتظر نظرات سازنده شما برای بهبود وضعیت سایت هستیم. باتشکر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *