Loading...

درمان طبیعی افسردگی

درمان طبیعی افسردگی

افسردگی دارای علائمی مانند خستگی، غمگینی، فعالیت جنسی پایین، اشتهای کم، احساس تنهایی و بی رغبتی به فعالیت های مفرح و جمعی می باشد. عواملی مانند استرس، مشکلات حل نشده عاشقانه، نامتعادل بودن ناقلین عصبی و هورمونی، الکل، سوء تغذیه، غروب و سمی بودن برحی عناصر هوا و حساسیت های غذایی باعث ایجاد حالت افسردگی می شود.

مهمترین مواد غذایی ضد افسردگی:

– روغن های اشباع شده: این نوع روغن ها در نارگیل، فراورده های لبنی خام و گوشت قرمز علف خواران یافت میشود. روغن های اشباع شده طبیعی فعالیت سلولی و سلامتی عصبی را تضمین میکنند.

– پروتئین بدون چربی: پروتئین تامین کننده انرژی می باشد. باید تلاش کنیددر روز ۴ الی ۵ پوند از منابع غنی از پروتئین بدون چربی مصرف کنید.

– ماهی: امگا ۳ در خفاظت از سلامت مغز و اعصاب ب نظیر می باشد.

– سبزیحات: رژیم غذایی با محتوای سبزیحات بالا جذب عناصر را افزایش داده و این جذب باعث حفط وضعیت سرحالی می گردد.

– بذور: بذور کتان، چیا، کنف و کدو حلوایی در حد بالایی دارای امگا ۳ می باشند.

مواد غذایی تشدید کننده افسردگی

– گندم: عمومی ترین غذایی که عامل افسردگی می باشد و بهترین گزینه برای حذف از رژیم غذایی می باشد.

– روغن مایع یا هیدروژنه: این چربی تعادل هورمونی را به هم زده و عامل التهاب می باشد.

– کافئین: هر چند در نگاه اول کافئین یک نوشیدنی پر انرژی به نظر می آید اما از نظر انرژی کاملا ضعیف می باشد.

– الکل: هر چند مردم از آن برای رهایی از مشکلات اجساسی مصرف میکنند ولی خود عامل افسردگی می باشد.

– شکر: میزان قند بالا در بدن نیز ار عوامل تشدید کننده افسردگی می باشد.

۴ درمان عالی برای افسردگی

– روغن ماهی (روزانه هزار میلیکرم): رووغن امگا ۳ برای عملکرد ناقلین عصبی به عنوان یک ترکیب بسیار مهم در ایجاد تعادل روحی و جسمانی به حساب می آید.

– ویتامین ب ۳ (۵۰۰۰ واحد در روز): ویتامین دی باعث بهبود اختلالات فصلی که اغلب عامل افسردگی می باشند میشود. مخصوصا افرادی که کمتر در معرض تابش آفتاب هستند.

– ب کمپلکس (روزی دو بار هر بار ۵۰ میلگیرم): بهبود فعالیت و عملکرد ناقلین عصبی

– گل راعی (روزانه ۳۰۰ الی ۵۰۰ میلیگرم): برای بهبود افسردگی بسیار مناسب  می باشد.

درمانهای مکمل افسردگی

افسردگی اغلب به علت مشکلات عصبی، احساسی و کمبود روابط احساسی و مثبت، اعتماد به نفس کم و ضعف در برنامه ریزی و هدف گذاری ایجاد میگردد. برای درمان چنین افسردگی هایی باید به دنبال روابط دوستانه خوب و ارتباطات عمیق و صحیح رفت تا بتوان در سایه صمیمیت و تشویق دوستان آینده بهتری را ترسیم کرد و از افسردگی خارج شد.

همچنین ورزش روزانه به مدت ۲۰ دقیقه یا بیشتر باعث از بین رفتن افسردگی می شود. همچنین استشمام روایح گیاهانی مانند اسطوخودوس، یلانگ یلانگ و بابونه رومانی باعث بهبود افسردگی میگردد. تهیه و تنظیم مهدی قنبری

.

درباره مهدی قنبری

سلام خدمت همه فعالین حوزه گیاهان دارویی من مهدی قنبری کارشناسی ارشد گیاهان دارویی از دانشگاه تربیت مدرس تهران هستم. در مقطع کارشناسی از رشته باغبانی دانشگاه تبریز فارغ التحصیل شده ام. مدتی به عنوان مدیر مرکز خدمات تخصصی گیاهان دارویی فعالیت داشته ام و اکنون در زمینه بازاریابی و فروش و کشت و کار گیاهان دارویی فعالیت می کنم. مطمئنا تمام اطلاعات بدست آمده از تجارب مزرعه ای و بازاری خود را با قلم خود به اطلاع شما خواهم رساند امیدوارم که مورد پسندتان واقع گردد. منتظر نظرات سازنده شما برای بهبود وضعیت سایت هستیم. باتشکر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 
 
 

پاسخ معادله زیر را وارد کنید * مهلت سه دقیقه ای معادله به اتمام رسیده، جهت دریافت معادله جدید روی دکمه کناری آن کلیک کنید.