Loading...

درمان طبیعی فیبروم و درد آن


لینک خرید گیاه دارویی خرگوشک از هربی کالا


درمان طبیعی فیبروم و درد آن : فیبروئید به رشد بافت های به هم پیوسته و غده مانندی گفته می شود که در رحم و دیواره رحم رخ میدهد. اغلب زنان هیچ اثر و نشانه ای از وجود فیبروم در خود مشاهده نمیکنند. اما اغلب پریود های سنگین و خونی دارند. فیبروئید وقتی رخ میدهد که سطح هورمون استروژن بالا رفته و میزان هورمون پروژسترون کاهش یابد. این پدیده معمولا بعد از بارداری رخ میدهد. علت این تغییر سطوح هورمونی چاقی، کم کاری تیروئید یا رژیم ها کم فیبر می باشد. اصلاح رژیم غذایی شاه کلید درمان فیبروئید می باشد. فیبروئید اغلب باعث ایجاد درد در ناحیه شکم و زیر شکم می باشد.

بهترین رژیم غذایی برای فیبروئید:

– غذاهای طبیعی و ارگانیک: حشره کش ها و سموم شیمایی روی تغییرات هورمونی بسیار تاثیر گذار هستند. بنابراین دوری از مواد غذایی غیر ارگانیک و انتخاب غذای سالم بسیار ضروری و واجب می باشد.

– رژیم غذایی با میزان آهن بالا: با توجه به اینکه علت پریود سنگین و پشت سر هم فیبروئید می باشد باید رژیم غذایی آهن دار با سایر غذاها جایگزین گردد. مانند مصرف گوشت گاو، گوشت علف خواران و حبوبات.

رژیم غذایی متعادل کننده هورمونی: بذر کتان، بذر چیا و بذر شاهدانه سطح هورمونی استروزن را بالانس میکند مصرف حداقل دو قاشق غذاخوری در روز تاثیرگذار می باشد.

– سبزیجات خانواده کروسیفیره: این سبزیجات دارای میزان بالایی از ایندول کاربینول هستند که کبد را سم زدایی کرده و سطح هورمون استروژن را متعادل میکند. از این سبزیجات میتوان به انواع کلم ها، تربچه، شلغم و شاهی آبی اشاره کرد.

– سبزیحات علفی سبز: این سبزیحات شرسار از ویتامین کا هستند که از طریق تسریع لخته شدن خون در کنترل خونریزی قاعدگی کمک کننده می باشند.

پرهیزهای غذایی

– گوشت های پرچرب و فرآوری شده: التهاب رحمی را افزایش داده و حاوی افزودنی های غیر طبیعی می باشند.

– فرآورده های لبنی غیر متعارف: که حاوی مواد افزودنی شیمایی و غیر طبیعی مانند سطوح بالای استروئید هستند که باعث تغییرات هورمونی می گردد.

– شکر تصفیه شده: که باعث افزایش درد ناشی از فیبروم و کاهش عملکرد سیستم ایمنی بدن می شود.

– الکل: باعث افزایش التهاب در ناحیه رحمی و کاهش عملکرد سیستم ایمنی میگردد.

– کافئین: کافئین عامل بسیار تاثیر گذار در تغییرات نامناسب هورمونی می باشد.

درمانهای مهم و اثرگذار فیبروئید

– ویتکس: (۴۰۰ میلی گرم روزی دوبار) نسبت هورمونی استروژن و پروژسترون را کنترل میکند.

– روغن ماهی: (۱۰۰۰ میلی گرم در روز) روغن ماهی باعث کاهش التهاب رحمی میگردد.

– ویتامین بی: ( ۵۰ میلی گرم در روز) ویتامین بی مانع از تولید استروژن می شود.

– کرم های حاوی هورمون پروژسترون: (یک چهارم قاشق غذاخوری از روز ۶ تا ۲۶ دروه قاعدگی و قطع مصرف بعد از سه دوره بعد از بارداری) سطوح کم هورمون پروژسترون را تنظیم میکند.

– خارمریم: (۱۰۰ میلی گرم در روز) برای سم زدایی کبد و تنظیم بالانس هورمونی مناسب می باشد. تهیه و تنظیم: مهدی قنبری


لینک خرید گیاه دارویی خرگوشک از هربی کالا


.

درباره مهدی قنبری

سلام خدمت همه فعالین حوزه گیاهان دارویی من مهدی قنبری کارشناسی ارشد گیاهان دارویی از دانشگاه تربیت مدرس تهران هستم. در مقطع کارشناسی از رشته باغبانی دانشگاه تبریز فارغ التحصیل شده ام. مدتی به عنوان مدیر مرکز خدمات تخصصی گیاهان دارویی فعالیت داشته ام و اکنون در زمینه بازاریابی و فروش و کشت و کار گیاهان دارویی فعالیت می کنم. مطمئنا تمام اطلاعات بدست آمده از تجارب مزرعه ای و بازاری خود را با قلم خود به اطلاع شما خواهم رساند امیدوارم که مورد پسندتان واقع گردد. منتظر نظرات سازنده شما برای بهبود وضعیت سایت هستیم. باتشکر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 
 
 

پاسخ معادله زیر را وارد کنید * مهلت سه دقیقه ای معادله به اتمام رسیده، جهت دریافت معادله جدید روی دکمه کناری آن کلیک کنید.