Loading...

داستان دارچین بخش دوم

داستان دارچین بخش دوم

داستان دارچین بخش دوم : داستان کوتاهی که میخوانید سرگذشت یک گردشگر گیاهان دارویی می باشد. ایشان با مسافرت به کشورهای مختلف و بازدید از گونه های دارویی، شگفتیهای دنیای گیاهان دارویی را به مردم نشان میدهد. این بار سریلانکا مقصد سفر ایشان بوده و در مورد گیاه دارویی دارچین تعریف میکند. هربال مارکت داستان این گردشگر گیاهان دارویی را به فارسی ترجمه کرده و برای استفاده منتشر میکند. با ما همراه باشید…

دیدن ردیف به ردیف آن شاخه های دارچین ترد و جوان در مزرعه دارچین شگفت ­انگیز بود. آیا به چیزی که می‌خواستم رسیدم؟ حتی بهتر از آن، من به چیزی رسیدم که حتی نمی دانستم می‌خواهم. من نه تنها این فرایند عجیب را به صورت واقعی دیدم، بلکه عاشق آن شدم. من عاشق درخت دارچین شدم. حتی ممکن است یک درخت دارچین تزئینی برای خودم پرورش دهم! دیدن یک موجود زنده مشابه خود ما که چنین رنجی را تحمل می‌کند، و به چیزی کاملا متفاوت و بی­ تردید مفید برای دیگران تبدیل می‌شود، حس خاصی دارد. ای کاش مردم به چنین چیزهای عجیبی علاقمند بودند.

چه چیزی در مورد چوب دارچین کامل اینقدر شگفت ­انگیز است؟

ما در مورد پودر قرمز تند و قهوه های رنگی که در پیشخوان‌ها‌ به عنوان چاشنی در قهوه ریخته می‌شود، یا در مورد طعم دهان­سوز مرموزی که به آبنبات‌ها‌، نوشیدنی­ها، یا شیرینی‌ها‌ی آماده­مصرف افزوده می‌شود صحبت نمی کنیم. نه، این پژوهشی در مورد یک ادویه واقعی است، یک ادویه کلاسیک، پره های توخالی نازک مسی­ رنگ که هزاران سال است کام جهان آشپزی را خوش کرده است. دلیل، یا دلایل بسیاری هست که ‌استفاده از چوب دارچین هنوز رواج دارد: دارچین به آمفورای یونانی زده شده است، در نقاشی‌ها‌ی دوره رنسانس دیده می‌شود، و در هر شیرینی دوست ­داشتنی در اینستاگرام وجود دارد.

بررسی وضعیت چوب دارچین کامل کار دشواری نیست. اول، مزیت آشکار کامل نگه داشتن ادویه‌ها‌ را باید در نظر داشته باشیم. این کار عمر مفید ادویه را افزایش می‌دهد. چوب دارچین را می‌توان متفاوت از دارچین تکه­ شده ‌استفاده کرد، البته اگر فقط مقداری از آن را نیاز داشته باشیم، می‌توانیم آن را تکه کنیم. یک چوب دارچین واقعی، صرف­ نظر از ‌استفاده­ هایی که دارد، یک درس تاریخی است، مطالعه استادی، و لذت حسی که همه در یک جا گرد آمده ­اند. دارچین، چه تکه شده باشد چه نباشد، ادویه­ ای است که همچنان باقی می‌ماند.

دارچین سیلان

قبل از اینکه در مورد دارچین صحبت کنیم، ابتدا باید در مورد موضوع دشوار «دارچین» صحبت کنیم. واژه دارچین برای توصیف دو نوع ادویه به کار می‌رود. دارچین واقعی، یا دارچین سیلان، و دارچین کاسیا، یا ویتنام (که دارچین چینی هم نامیده می‌شود). جزئیات فنی در این جا بیان شده ­اند، اما همین کافی است که بگوییم کاسیا یک ادویه بزرگتر و کلفت ­تر است. برخی روزنه­ های حقوقی سبب می‌شوند که دارچین ارزان­تر کاسیا به عنوان دارچین واقعی، یا دارچین سیلان، فروخته شود. شما به چند روش می‌توانید این دو نوع دارچین را از یکدیگر تشخیص دهید.

دارچین کاسیا از نظر ظاهری یک موجود خیلی متفاوت است، و فقط یک لایه ضخیم از پوست درخت است که در خودش پیچیده شده است. درختان کاسیا وقتی کاملا بالغ شود، سرشار از طعم می‌شود. از سوی دیگر، درختان دارچین خیلی زود، یعنی زمانی که ساقه هایشان هنوز نرم و تازه هستند، برداشت می‌شوند. دارچین سیلان نازک تر می باشد.

چوب دارچین

فرایند تبدیل کردن یک شاخه درخت دارچین به یک چوب دارچین (از نظر فنی، یک چوب دارچین یک پر نامیده می‌شود) یک کار بسیار تخصصی است. ابتدا شاخه ها برداشت، و سپس پوست بیرونی جدا می‌شود. سپس، هنرمندان طول شاخه ها را خراش می‌دهند تا پوست درونی منعطف و ترشح کردن روغن تسهیل شود. بعد از خیساندن در آب، شاخه های دارچین از وسط به دو نیم می‌شوند و در دمای کنترل­ شده اتاق قرار می‌گیرند تا پوست داخلی از چوب جدا شد. بعد از گذشتن چند ساعت یا چند روز، این شاخه ها که به زودی به چوب دارچین تبدیل می‌شوند، در رول‌ها‌ی نازک به دور یک میله فلزی به طول ۴۲ اینچ پیچیده شده و چند روز آویزان می‌شوند تا خشک شوند. در نهایت، پرهای تمام­ شده در صندوق قفل ­داری نگهداری می‌شوند: ارزش بسیار زیاد و وزن سبک سبب می‌شود این چوب‌ها‌ی دارچین هدف اصلی دزدان باشند (بله، باید مراقب دزدان دارچین بود).

رول دارچین

فرایند رول کردن تاثیر زیادی بر کیفیت دارچین دارد. پرهای باکیفیت ­تر به لایه‌ها‌ی نازک­تر و یکدست ­تری نیاز دارند، که فقط از یک پوست با لایه تک و بلند بدست می‌آید. هرگونه نقطه یا نقصی در درخت، یا هر اشتباهی که توسط استاد روی دهد، سبب می‌شود که پوست درخت کوتاه شود، و در نهایت، یک چوب دارچین پهن، پیچیده و با کیفیت پایین­تر تولید شود.

پس، همینطور که ممکن است متوجه شده باشید، نقش رول­ کننده یک نقش منحصر به ­فرد در سریلانکا است. خدماتی که برداشت­ کننده­ها، پوست­ کن­ ها و رولرها ارائه می‌دهند به قدری مورد نیاز است که کمتر مزرعه ­ای می‌تواند یکی از آن‌ها را دائم برای خود نگه دارد (و شاید هیچ مزرعه ­ای نتواند چنین کند). اغلب دارچین‌ها‌ی امروزی توسط هنرمندان موروثی صنف دائم ­السفری پردازش می‌شود که در انتهای فصل بارانی از راه می‌رسند و روزها یا هفته‌ها‌ بی­ وقفه کار می‌کنند و تا جایی که بتوانند دارچین خشک می‌کنند.

برای شاخه های دارچین که به چوب دارچین تبدیل نمی شوند چه اتفاقی می‌افتد؟ ممکن است به خاطر داشته باشید که دارچین واقعی از شاخه های تازه سبزشده بدست می‌آید، پس ممکن است یک درخت برداشت­ نشده سال‌ها‌ هیچ دارچینی ندهد. در این حالت، محصول به راحتی از دست رفته است.

دارچین زیبا

از اولین برداشت تا پوست­ کنی خسته­ کننده تا رول­ کردن دقیق، زنجیره ای از اتفاقات بارونکردنی روی می‌دهد که سبب می‌شود یک درخت عادی به یکی از کالایی‌ها‌یی تبدیل شود که در طول تاریخ بیشترین طرفدار را داشته است. یک خطا کل این زنجیره را تهدید می‌کند. اگر تکه کردن اشتباه باشد، رول کردن خیلی شل باشد، کار خیلی کند پیش رود یا خیلی در انتهای فصل انجام شود، همه این تلاش‌ها‌ به کود تبدیل می‌شود. کود می‌شود.

ادامه داستان

بخش اول: داستان دارچین بخش اول

تهیه و تنظیم

  • تهیه و تنظیم از هربی کالا
  • انتشار مقاله با ذکر منبع و نام نویسنده بلامانع است
  • نویسنده: مهدی قنبری
درباره مهدی قنبری

سلام خدمت همه فعالین حوزه گیاهان دارویی من مهدی قنبری کارشناسی ارشد گیاهان دارویی از دانشگاه تربیت مدرس تهران هستم. در مقطع کارشناسی از رشته باغبانی دانشگاه تبریز فارغ التحصیل شده ام. مدتی به عنوان مدیر مرکز خدمات تخصصی گیاهان دارویی فعالیت داشته ام و اکنون در زمینه بازاریابی و فروش و کشت و کار گیاهان دارویی فعالیت می کنم. مطمئنا تمام اطلاعات بدست آمده از تجارب مزرعه ای و بازاری خود را با قلم خود به اطلاع شما خواهم رساند امیدوارم که مورد پسندتان واقع گردد. منتظر نظرات سازنده شما برای بهبود وضعیت سایت هستیم. باتشکر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 
 
 

پاسخ معادله زیر را وارد کنید * مهلت سه دقیقه ای معادله به اتمام رسیده، جهت دریافت معادله جدید روی دکمه کناری آن کلیک کنید.