Loading...

معرفی گیاه چای کاملیا سیننسیس

معرفی گیاه چای کاملیا سیننسیس

معرفی گیاه چای کاملیا سیننسیس

معرفی گیاه چای کاملیا سیننسیس : کاملیا سیننسیس (گیاه چای) Tea plant با اسم علمی Camellia sinensis از آب و هوای گرم و مرطوب با درجه حرارت ۱۰ تا ۳۵ درجه سانتیگراد لذت می برد. این گیاه به مقدار مناسبی آبیاری نیاز دارد و خاک اسیدی، سبک و خاکی که به خوبی زهکشی شده است را ترجیح می دهد.  در شرایط مناسب، گیاه چای در نقاطی که ۲۱۰۰ متر از سطح دریا ارتفاع دارند رشد خواهد کرد.

بوته های جوانی که به تازگی کاشته شده اند به مدت دو سال دست نخوره باقی می مانند و هرس نمی شود ، اما بعد از اینکه به اندازه کافی بزرگ شد آنها هرس می شوند به طوری که ارتفاعشان به زیر یک متر برسد. این هرس های منظم به این معنا هستند که شاخ و برگ های تازه (که flush نامیده می شوند) ظاهر می شوند و برای چیدن به راحتی قابل مشاهده هستند. در واقع فلاش های جدید برگ های سبز جوانی هستند که در تولید چای استفاده می شوند. فلاش های مختلف کیفیت چای متفاوتی را ایجاد می کنند در دارجیلینگ [یکی از شهرهای کشور هندوستان و در ایالت بنگال غربی است] اولین flush بهترین در نظر گرفته می شود و در آسام [شمال شرق هند] دومین flush به عنوان بهترین در نظر گرفته می شود.

معرفی گیاه چای کاملیا سیننسیسشاخ و برگ های ظریف بین نوک انگشت شست و انگشت وسط قرار می گیرد و به سمت پایین کشیده می شوند تا جدا شوند و در سبد جمع آوری می شوند. بسته به موقعیت و کاشت چای، برداشت می تواند ۷ تا ۱۴ روز طول بکشد. با توجه به برگ های کوچکتری که در دارجیلینگ  یافت می شود برای هر کیلو چای به ۲۲۰۰۰ شاخ  و برگ نیاز است و در آسام که برگ برگ ها بزرگتر هستند به ۱۰۰۰۰ شاخ و برگ نیاز است که کار دشواری است. گاهی اوقات یک کارگر ماهر از قیچی استفاده می کند و گاهی هم برای برش شاخ و برگ ها از ماشین آلاتی استفاده می شود اما این کار باعث تولید چای درجه پایین تر می شود.

فرآیند اکسیداسیون و تست کیفیت چای

اکنون که با معرفی گیاه چای کاملیا سیننسیس آشنا شده اید وارد فرایند فرآوری و پردازش برگ چای میشویم. این برگ ها سپس به کارخانه منتقل می شوند و روی سینی های بزرگ پخش می شوند و در هوای گرم باقی می مانند. بعد از پژمردگی، برگ ها توسط غلطک ها شکسته می شوند تا آب و آنزیم های گیاه آزاد شوند و در اثر تماس با هوا اکسید شوند. سپس برگ های شکسته چند ساعت در محیط سرد و مرطوب (برای تخمیر و اکسیداسیون) قرار می گیرند تا نهایتا برگ ها طلایی شوند و اکسیداسیون کامل شود. در نهایت برگ های اکسید شده کاملا خشک می شوند و رنگ برگ ها به رنگ سیاه تغییر پیدا می کند. بعد از این مراحل چای آماده است. قبل از اینکه چای وزن شود و بسته بندی شود، چای با اندازه های مختلفی سورت می شود، برخی از چای ها بسته بندی می شود و بعضی های دیگر فله ای باقی می مانند. قبل از بسته بندی چای  تست می شود و عطر و طعم چای بررسی می شود تا مطمئن شوند که عطر و طعم چای رضایت بخش است و نمونه هایی به کارگزاران ارسال می شود تا کیفیت و قیمت ارزیابی شوند.

معرفی گیاه چای کاملیا سیننسیسفرآیند تولید انواع چای

روش های فرآوری متفاوتی برای تولید چای های مختلف از برگ گیاه چای انجام میگیرد که در زیر به صورت خلاصه له سه نوع چای اولانگریال چای سفید و چای سبز اشاره شده است. میتوانید برای مطالعه بیشتر در مورد فرآوری انواع چای و خواص آنها مقالات بخش چای در سایت هربال مارکت را مطالعه کنید. امیدوارم که از مطالعه مقاله معرفی گیاه چای کاملیا سیننسیس لذت برده باشید. نظرات خود را در مورد این مقاله و سایت با ما جهت بهتر شدن خدمات درمیان بگذارید.

  • چای سبز : برگ ها پژمرده قبل از خشک شدن رول می شوند تا از خرد شدن جلوگیری شود و باعث اکسیداسیون شود.
  • چای سفید : جوانه ها برداشت می شوند و پژمرده می شوند و به طور طبیعی قبل از خشک کردن رطوبت تبخیر می شود. اکسیداسیون در این فرایند اتفاق نمی افتد.
  • چای اولونگ : مابین چای سیاه و سبز قرار دارد و اکسیداسیون بسیار کوتاهی دارد و دارای طعم چای تازه است اما پیچیدگی ها و ظرافت های بیشتری دارد.

تهیه و تنظیم

  • تهیه و تنظیم از هربال مارکت
  • انتشار این مقاله به هیچ وجه قانونی نمی باشد
  • عنوان مقاله: معرفی گیاه چای کاملیا سیننسیس
  • نویسنده: مهدی قنبری

درباره مهدی قنبری

سلام خدمت همه فعالین حوزه گیاهان دارویی من مهدی قنبری کارشناسی ارشد گیاهان دارویی از دانشگاه تربیت مدرس تهران هستم. در مقطع کارشناسی از رشته باغبانی دانشگاه تبریز فارغ التحصیل شده ام. مدتی به عنوان مدیر مرکز خدمات تخصصی گیاهان دارویی فعالیت داشته ام و اکنون در زمینه بازاریابی و فروش و کشت و کار گیاهان دارویی فعالیت می کنم. مطمئنا تمام اطلاعات بدست آمده از تجارب مزرعه ای و بازاری خود را با قلم خود به اطلاع شما خواهم رساند امیدوارم که مورد پسندتان واقع گردد. منتظر نظرات سازنده شما برای بهبود وضعیت سایت هستیم. باتشکر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 
 
 

پاسخ معادله زیر را وارد کنید * مهلت سه دقیقه ای معادله به اتمام رسیده، جهت دریافت معادله جدید روی دکمه کناری آن کلیک کنید.