Loading...

شمعدانی عطری

شمعدانی عطری

تاریخچه شمعدانی عطری

Attar کلمه ای است که برای توصیف عطرهای استخراج شده از گل ها استفاده می شود. عطر معطر رز که از شکوفه های گل رز استخراج شده است در طول دوران ویکتوریا بسیار گران قیمت بود و وقتی که شما به این فکر کنید که از ۷۰ کیلو شکوفه رز تنها ۳۰ گرم عطر ساخته می شود این قیمت قابل درک خواهد بود. بنابراین شمعدانی عطری  یک جایگزین ارزان قیمت بجای گل رز می باشد که میتوان استفاده کرد.

شمعدانی عطری ابتدا در آفریقای جنوبی کشف شد و سپس به اروپا آورده شد. گل رز در ایالات متحده محبوبیت خاصی داشت و تا دهه ۱۸۰۰ گرایشاتی به سمت آنها وجود داشت اما سبک فانتزی ویکتوریا این مد را از دور خارج کرد و به طور خیره کننده ای گرایشات به سمت شمعدانی معطر رزی تغییر پیدا کرد.

شمعدانی عطری

نیاز آب و هوایی شمعدانی معطر

شمعدانی عطری به راحتی در آب و هوای گرم  رشد می کنند. این گیاه بسیار پر گل، مناسب گلدان های پاسیو یا سبد های آویزان است.  شمعدانی عطری در نور کامل آفتاب یا سایه جزئی رشد می کنند اگر چه در شرایط آب و هوایی داغ بعد از ظهر باید سایه هایی برای این گیاهان مهیا شود. شمعدانی معطر را در خاکی که به خوبی زهکشی شده بکارید و از خاک های غنی شده ایی که ممکن است عطر شیرین آن را کاهش دهد اجتناب کنید.  در آب و هوای سردتر می توانید گیاه را به داخل بیاورید  تا در تمام سال زیبا باقی بمانند. شمعدانی به نور شدید بسیار علاقه داشته و در زمستان سعی کنید در پشت پنجره آفتاب گیر نگداری شود.

آبیاری و کوددهی شمعدانی عطری

گیاهان شمعدانی معطر در مقابل خشکی مقاومت می کنند اما در مورد خاک خیس مقاومتی از خود نشان نمی دهند. آبیاری شمعدانی معطر را تنها زمانی انجام دهید که ۲ سانتیمتر از خاک خشک شده باشد. آبیاری گیاهان داخلی را به طور عمیق انجام دهید و بعد اجازه دهید گلدان به طور کامل تخلیه شود. هر ۳ تا ۴ هفته گیاهان از کود محلول در آب استفاده کنید. حتما فراموش نکنید در ابتدای فصل یا زمانی که شمعدانی را به گلدان انتقال می دهید از کودهای مخصوص گیاهان زینتی یا آپارتمانی استفاده کنید. ما کود هربان را به شما توصیه میکنیم. مراقب باشید چون استفاده بیش از حد از کودها ممکن است عطر و بوی شکوفه ها را به حداقل برساند. امیداورم مقاله شمعدانی عطری رضایت شما را جلب کرده باشد.

تهیه و تنظیم

  • تهیه و تنظیم از هربال مارکت
  • نویسنده: مهندس قنبری
  • عنوان مقاله: شمعدانی عطری
  • هربال مارکت را در پیج اینستاگرام دنبال کنید.
درباره مهدی قنبری

سلام خدمت همه فعالین حوزه گیاهان دارویی من مهدی قنبری کارشناسی ارشد گیاهان دارویی از دانشگاه تربیت مدرس تهران هستم. در مقطع کارشناسی از رشته باغبانی دانشگاه تبریز فارغ التحصیل شده ام. مدتی به عنوان مدیر مرکز خدمات تخصصی گیاهان دارویی فعالیت داشته ام و اکنون در زمینه بازاریابی و فروش و کشت و کار گیاهان دارویی فعالیت می کنم. مطمئنا تمام اطلاعات بدست آمده از تجارب مزرعه ای و بازاری خود را با قلم خود به اطلاع شما خواهم رساند امیدوارم که مورد پسندتان واقع گردد. منتظر نظرات سازنده شما برای بهبود وضعیت سایت هستیم. باتشکر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 
 
 

پاسخ معادله زیر را وارد کنید * مهلت سه دقیقه ای معادله به اتمام رسیده، جهت دریافت معادله جدید روی دکمه کناری آن کلیک کنید.