بیشتر
امروز شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۶ شما در وب سایت هربال مارکت هستید

مزارع گیاهان دارویی در ایران و جهان

مزارع گیاهان دارویی در ایران و جهان : سلام دوستان عزیز خیل وقت میشه که نتونستم مطلی جالبی براتون تو سایت هربال مارکت بزارم اما در عوض امروز یه پست جالب و در خور توجه براتون دارم با عنوان تصاویری از مزارع گیاهان دارویی در ایران و کل دنیا. البته این پست بیشتر تصویر بوده و من شما رو دعوت به دیدن این تصاویر میکنم و امیدوارم لذت کافی رو ببرین. ممکنه توضیحات کم باشه اما سعی میکنم اون مطلب و نکته مهم رو حتما بنویسم که بی نصیب نمونیم.

FLE091_2

roing-plantaza

=> مزرعه آویشن باغی مربوط به خارج از کشور روش آبیاری در این مزرعه به صورت بارانی می باشد و اگر دقت کرده باشید هیچ نوع علف هرزی در این مزرعه دیده نمیشود. علت این اتفاق مربوط میشود به عملیات زراعی قبل از کشت. متاسفانه در ایران به این مسئله اهمیت زیادی داده نمیشود و اغلب با مسئله علف هرز حین برداشت درگیر هستیم که باعث افت کیفیت محصول تولید میشود.

=> مزرعه مریم گلی: این مزرعه نیر در ایران نمیباشد و تفاوت اصلی آن با مزارع ایرانی در سطح زیر کشت بالا و روش آبیاری آن می باشد. دقت کنید در ارتفاعات واقع در عکس پوشش گیاهی درختی دیده میشود این یعنی میزان بارندگی این منطقه بالاست و میشود به کشت دیم پرداخت. میدانیم که کیفیت دارویی کشت دیم در صورت مناسب بودن بارندگی بالاتر از کیفیت همان گیاه در شرایط آبی می باشد. نکته مهم دیگر این تصویر زمین مورد استفاده می باشد. این خاک آهکی بوده و پر از سنگ های درشت و ریز می باشد. این یعنی میتوان در بسیاری از نقاط مشابه به کشت و کار گیاهان دارویی پرداخت.Pisanelli_534@image002=> مزرعه استویا واقه در خارج از کشور: همکاری در این تصویر قابل توجه است. خاکورزی پای بوته و حذف علفهای هرز دو نکته مهم دیده شده در این تصویر میباشد. استویا گیاه عجیبی هست و عملکرد بسیار بالایی دارد.

stevia-plant-10-large=> مزرعه آلوئه ورا: هم در ایران و هم در دنیا مزارع زیادی از این گیاه دارویی ارزشمند وجود دارد که مود توجه کشورهای تولید کننده می باشد اما چون در ایران صنعت فرآوری و استحصال ژله آن را به صورت حرفه ای نداریم معمولا محصول تولید شده به صورت خام بفروش میرسد. در ایران اغلب در تهران و شما گلخانه هایی برای تولید و فروش این گیاه فعالیت میکنند. گیاهی بسیار مقاوم می باشد.

812316419_81873 Fieldmaxresdefault=> مزارع بابونه آلمانی یا بهتر بگویم مراتع بابونه آمانی در مجارستان. رشد وحشی این گیاه دارویی در مجارستان منبع درآمد خوبی برای بومیان انجا می باشد و اغلب محصول برداشت شده به آلمان جهت استحصال اسانس صادر میشود.

Gourmet Import Shop Garden of the Andes 03 Gourmet Import Shop Garden of the Andes 05 Gourmet Import Shop Garden of the Andes 04=> مزرعه چای ترش

IMG_00000177-752897 (1) dsc_1133=> مزرع به لیمو در ایران

IMG-20150728-WA0005 IMG-20150727-WA0002

مطلب چه طور بود؟
1403 بازدید کشت و کار, مقالات مهدی قنبری شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۶ 3 دیدگاه
مهدی قنبری
این نوشته توسط مهدی قنبری ارسال شده است.تعداد نوشته ها : 257
سلام خدمت همه فعالین حوزه گیاهان دارویی من مهدی قنبری کارشناسی ارشد گیاهان دارویی از دانشگاه تربیت مدرس تهران هستم. در مقطع کارشناسی از رشته باغبانی دانشگاه تبریز فارغ التحصیل شده ام. مدتی به عنوان مدیر مرکز خدمات تخصصی گیاهان دارویی فعالیت داشته ام و اکنون در زمینه بازاریابی و فروش و کشت و کار گیاهان دارویی و همچنین تولید خشکبار طبیعی فعالیت می کنم. مطمئنا تمام اطلاعات بدست آمده از تجارب مزرعه ای و بازاری خود را با قلم خود به اطلاع شما خواهم رساند امیدوارم که مورد پسندتان واقع گردد. منتظر نظرات سازنده شما برای بهبود وضعیت سایت هستیم. باتشکر
دیدگاه خود را بنویسید
تعداد دیدگاه : 3

 1. سید حسین موسوی
  ۲:۵۲ ب.ظ

  درود و سپاس فراوان
  اگر لطف کنید در مورد گیاهانی که مناسب کاشت در زمینهای جلگه ای گیلان میباشند و هچنین تا حدودی در مورد هزینه کاشت و نگهداری در حدود یک هکتار زمین بفرمایید.

 2. احسان
  ۵:۰۷ ب.ظ

  درود بر شما، در منطقه با شرایط آب و هوایی مناسب کاشت زعفران، چه گیاهان دارویی دیگه رو میشود کشت کرد که عملکرد بالا و اقتصادی داشته باشه. ممنون از شما و سایت مفیدتان