بیشتر
امروز شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۶ شما در وب سایت هربال مارکت هستید

عوارض مصرف زیاد زعفران

عوارض مصرف زیاد زعفران

عوارض مصرف زیاد زعفران : نکته مهم در مصرف گیاهان دارویی مداومت در مصرف منظم آن می باشد نباید با مصرف چند باره انتظارمعجزه ای داشت. لذا سعی کنید طبق برنامه و نسخه دارو را مصرف کنید تا در مدت مورد نظر اثر ان را ببینید. مصرف کوتاه مدت و با شرایط سلیقه ای شما را به هیچ نتیجه ای نمیرساند و همان میشود که پول و وقتتان هدر رفته از ان مهمتر سلامتی شما به خطر می افتد لذا صرفا مصرف گیاه دارویی کافی نیست باید طریقه درست مصرف کردن را یاد گرفته و عمل کنیم.

خواص درمانی زعفران

زعفران دارای خواص درمانی و پزشکی فراوانی است اما مصرف زیاد آن عوارض سو برای افراد به دنبال دارد. بله با آنکه زعران از گذشته دور به عنوان جادوی سلامتی خوانده شده و طب سنتی در درمان بیماری های زیادی از قبیل قلب و عروق، افسردگی، گوارشی و … توصیه نموده است. اما مصرف زیاد آن سبب مشکلات حاد برای افراد می گردد. حالت تهوع و استفراغ، خونریزی های رحم، خونریزی بینی و … همه از عوارض سو مصرف زیاد زعفران می باشند. از این رو پزشکان به منظور جلوگیری از این اتفاقات تاکید شدید به مصرف ماهیانه ۱/۵ تا ۳ گرم برای هر فرد بالغ دارند.

 

.

مطلب چه طور بود؟
1491 بازدید طب سنتی مهدی قنبری شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۶ ۱ دیدگاه
مهدی قنبری
این نوشته توسط مهدی قنبری ارسال شده است.تعداد نوشته ها : 257
سلام خدمت همه فعالین حوزه گیاهان دارویی من مهدی قنبری کارشناسی ارشد گیاهان دارویی از دانشگاه تربیت مدرس تهران هستم. در مقطع کارشناسی از رشته باغبانی دانشگاه تبریز فارغ التحصیل شده ام. مدتی به عنوان مدیر مرکز خدمات تخصصی گیاهان دارویی فعالیت داشته ام و اکنون در زمینه بازاریابی و فروش و کشت و کار گیاهان دارویی و همچنین تولید خشکبار طبیعی فعالیت می کنم. مطمئنا تمام اطلاعات بدست آمده از تجارب مزرعه ای و بازاری خود را با قلم خود به اطلاع شما خواهم رساند امیدوارم که مورد پسندتان واقع گردد. منتظر نظرات سازنده شما برای بهبود وضعیت سایت هستیم. باتشکر
دیدگاه خود را بنویسید
یک دیدگاه