قلمه ریشه دار به لیمو

قلمه ریشه دار به لیمو

به لیمو نشا گیاهان دارویی

قلمه ریشه دار به لیمو

قلمه ریشه دار به لیمو : برخلاف تصور بسیاری از تولید کنندگان که هنوز اقدام به تولید به لیمو نکرده اند این می آید که به لیمو نیز مانند سایر گیاهان دارویی با بذر یا نشای علفی تکثیر با کشت و کار می شود. این در حالی است که به لیمو گیاهی چند ساله و چوبی و درختچه ای می باشد و بایستی توجه کرد که فاصله کشت و کار این گیاه دارویی درختچه ای با سایر گیاهان دارویی علفی چند ساله فرق دارد. به لیمو را اغلب با نهال ریشه دار یا معروف به قلمه ریشه دار کشت و کار میکنند. قلمه های تازه کشت در مزرعه بسیار حساس هستند و باید منظم آبیاری گردند تا در مراحل اولیه انتقال به مزرعه دچار تنش بیش از اندازه تحمل نشوند.

قلمه ریشه دار به لیمو

خزانه گیری از به لیمو

معمولا تولید کنندگان قلمه ریشه دار به لیمو با داشتن پایه های مادری و تهیه چوب تازه از آنها اقدام به تکثیر آن می کنند. بدین وصورت که قلمه های تازه گرفته شده از پایه مادری را در بستر مناسب و شرایط کنترل شده میکارند و با تنظیم رطوبت و دما و استفاده از برخی هورمون های محرک ریشه زایی آنها را ریشه دار میکنند. در زیر تصویر قلمه های ریشه دار شده به لیمو را می بینید این قلمه ها هشت ماهه می باشند و آماده انتقال به مزرعه می باشند. شرکت گیاهان دارویی ساران در این زمینه فعالیت کرده و تامین کننده قلمه ریشه دار به لیموی مورد نیاز شما می باشد.

قلمه ریشه دار به لیمو

کشت به لیمو در سال 1398

بر اساس بازار، کشت و کار به لیمو یک تصمیم بی ثبات می باشد. با توجه به بررسی ده سال گذشته تا کنون همیشه قیمت به لیمو دارای نوسانات بالایی بوده و هست. بنابراین کشت به لیمو باید با دقت بیشتری انجام گیرد. میزان عرضه و تقاضا تعیین کننده قیمت به لیمو می باشد. در انتهای سال 1397 عرضه به لیمو در بازار کم بوده و قیمت تا نزدیک 50 هزار تومن در کیلوگرم به لیمو درجه یک بالا رفته است (خرید قلمه ریشه دار به لیمو از هزبال مارکت).

خرید نهال به لیمو

برای خرید نهال یا قلمه ریشه دار به لیمو به لیمو در تعداد بالا (حداقل 1000) عدد با شماره 09380626822 تماس حاصل فرمایید.

تهیه و تنظیم

  • تهیه و تنظیم از هربال مارکت
  • انتشار این مقاله به هیچ وجه قانونی و انسانی نمی باشد
  • عنوان مقاله: قلمه ریشه دار به لیمو
  • نویسنده: مهدی قنبری

2 thoughts on “قلمه ریشه دار به لیمو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *