کاشت بلوبری از بذر

کاشت بلوبری از بذر : تهیه بذر مناسب برای کاشت اهمیت بالایی دارد. واریته بلوبری مهم است و باید بسته به منطقه واریته مناسب برای بهترین عملکرد انتخاب شود. سعی کنید از ارقام خود گرده افشان برای این کار استفاده کنید، در غیر این صورت با مشکل جدی روبرو خواهید شد (ارقام عرضه شده در هربی کالا با توحه به مناطق مختلف ایران انتخاب شده اند و با بیشتر مناطق سردسیر، نیم سردسیر و معتدل سازگار هستند). بذر بلوبری

بذرهای بلوبری باید خواب شکنی شوند خواب شکنی بذر بلوبری تجربه و دانش ویژه ای میخواهد. (خواب شکنی بذر بلوبری پابلند میکس آمریکایی که در هربی کالا عرضه شده است توسط شرکت تولید کننده انجام گرفته و نیازی به خواب شکنی مجدد نیست).

بسترکشت: گلدان یا سینی مناسب کاشت بذر بلوبری باید عمقی معادل با 10 سانتیمتر داشته باشد طول و عرض گلدان یا سینی متناسب با تعدا کاشت می باشد. پیشنهاد میشود از سینی های یکپارچه به جای سینی های حفره دار برای کاشت بذر بلوبری استفاده گردد.


لینک خرید بذر بلوبری از هربی کالا

پیت اسفاگنوم (پیت ماس) اسیدی برای جوانه زنی بذوور بلوبری نیاز است، پیت ماس سیاه نمونه خوبی از بستر کشت برای بلوبری می باشد. وجود سوراخ های زهکش در زیر گلدان اهمیت بالایی دارد به این مورد توجه کنید.

کاشت بذر: بذرهای بلوبری ریز هستند، بنابراین نباید زیر خاک بروند. بذرها را در سطح خاک پخش کنید برای چسبندگی بیشتر بذر ها با بستر کاشت، بذر ها را با انگشنان دست پس از پاشیدن به خاک فشار دهید. این کار مانند ماساژ دادن سطح خاک می مبذر بلوبری میکس امریکاییاند. توجه کنید خاک را زیاد زیر و رو نکنید تا بذرهای ریز بلوبری در خاک فرو روند. سپس لازم است تا سطح خاک را با کف دست به آرامی فشار دهید تا یکدست صاف شود. پس از انجام این مرحله آبیاری را فراموش نکنید (تصویر بسته 200 عددی بذر بلوبری).

آبیاری: در طی مدت جوانه زنی بذور، بستر کاشت همواره باید مرطوب باشد. بهترین شیوه آبیاری استفاده از اسپری می باشد که سطح خاک را بهم نمی زند. اگر رطوبت هوا کم است و خاک زود خشک میشود روی گلدان یا ظرف کاشت را با نایلون بپوشانید.

نور: در کاشت بیرون نور خورشید وجود دارد اما جوانه زنی بذر بلوبری در فضای آزاد ممکن است خطراتی از قبیل بارندگی های تند و باد و طوفان دچار مشکل شود. کاشت درون خانه برای بذر بلوبری توصیه میشود، در این صورت باید از چراغ های مخصوص رشد ال ای دی یا لامپ مهتابی استفاده شود.بذر بلوبری

دما: جوانه زنی بذر بلوبری در دمای 15 تا 21 درجه سانتیگراد رخ میدهد. بهترین دما برای جوانه زنی 18 درجه سانتیگراد می باشد.

طول مدت جوانه زنی: معمولا 6 هفته زمان برای سبز شدن بذرهای بلوبری نیاز است. اگر چه جوانه زنی از روز هفتم به بعد شروع می شود. نوع خاک، رطوبت بستر، دما و نور از عوامل موثر در سرعت جوانه زنی بذر بلوبری هستند. استفاده از قارچ کش (قارچ کش کاپتان توصیه میشود) ماهی دو بار به افزایش کیفیت و مقاومت گیاه  در برابر عوامل قارچی کمک میکند.

آموزش های کامل بری پرورش و نگهداری ازدرخت بلوبری را از سایت هربال مارکت بخواهید.


لینک خرید بذر بلوبری از هربی کالا


.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *