ریزوم نعناع فلفلی

ریزوم نعناع فلفلی

نعناع فلفلی گیاهی است علفی و چند ساله از خانواده Lamiaceae  که اندامهای هوایی آن تحت تاثیر سرمای زمستان خشک می شوند. در مناطقی که دارای زمستان های گرمتری هستند اندام هوایی نعناع فلفلی وارد خواب و توقف رشد میشوند. اندامهای زیرزمینی نعناع فلفلی (ریزومها)، سطحی، به رنگ سفید، نازک و به طول 5 تا 25 سانتیمتر هستند.

نعناع دارای ساقه چهار گوش، به رنگ بنفش و بسته به شرایط اقلیمی محل رویش به طول 30 تا 100 سانتیمتر می باشد. در این گیاه برگها بلند، به طول 3 تا 9 و به عرض 1 تا 3 سانتیمتر، بیضی شکل، در کناره ها دندانه دار و به رنگ سبز تیره مشاهده می شوند. برگ نعناع فلفلی سرشار از اسانس بوده و با کمترین تکان با حرکتی اسانس خود را در اطره خود منتشر می کند.

گلهای نعناع دارای عمری بسیار کوتاه و به رنگ بنفش روشن و به صورت خوشه های مجتمع روی چرخه هایی قرار دارند که هرچرخه مرکب از 6 تا 7 گل است. بذر این گیاه فاقد قوه رویشی است. به واسطه وجود اسانس در پیکر رویشی، گیاهان از بویی مطبوع و مزه ای خنک و کمی تند برخوردارند. دوره رویشی نعناع فلفلی (از بدو رویش تا مرحله گلدهی) 80 تا 100 روز به طول می انجامد. ابتدا رویش گیاهان به کندی صورت می گیرد، در حالی که پس از 2 تا 3 هفته رشد آنها سرعت می یابد.

امروزه نعناع فلفلی در اغلب نقاط ایران و در مزراع کشاورزی کشت و کار میشود. نعناع دارای انواع مختلفی می باشد که نوع فلفلی آن به دارویی معروف بوده و در سطوح وسیط کشت و کار میشود. اقلیم ایران به جهت تنوع بسیار بالا پذیرای گیاهان بسیاری می باشد که نعناع فلفلی نیز به تمامی شرایط آب و هوایی ایران سازگار بوده و میشود آن را به آسانی در تمامی اقلیم های کشاورزی کشت و کار کرد.

شرایط آبی نعناع فلفلی

نعناع فلفلی گیاهی بسیار آبدوست بوده و خاک های سبک و غنی از مواد آلی و معدنی را می پیندد. برای داشتن عملکردی بالا در نعناع فلفلی توصیه میکنیم نعناع فلفلی را در زمین هایی که دارای بافت سبک وشنی هستند کشت و کار کنید. با وجین علف های هرز از توقف رشد نعناع فلفلی جلوگیری کنید.

کاشت ریزوم نعناع فلفلی

برای کاشت و احداث مزرعه نعناع فلفلی به بیش از 100 هزار عدد ریزوم نعناع فلفلی نیاز دارید. این تعداد ریزوم نعناع فلفلی برای احداث یک هکتار مورد نیاز می باشد. بهترین اندازه ریزوم نعناع فلفلی در حدود 10 تا 20 سانتیمتر می باشد. از آنجایی که ریزوم یک اندام زیر زمینی نعناع فلفلی می باشد. اعلب انباشه با گل و خاک می باشد که یک امر طبیعی و رایج می باشد. ما در مجموعه هربال مارکت ریزوم نعناع فلفلی را بفروش می رسانیم.

روش های مختلفی برای احداث مزرعه نعناع فلفلی وجود دارد که از ان جمله میتوان به روش جوی پشته ای اشاره کرد. در این روش شما بعد از شخم و آماده سازی زمین، حالت جوی و پشته ای را در زمین پیاده کرده و در محل داغ آب پشته ها در هر مترمربع 10 عدد ریزوم میکارید. بدین صورت که در مجموع در ههر هکتار بیش از 90 هزار عدد ریزوم کشت و کار گردد.

مشاوره کاشت نعناع فلفلی

وجود جوی و پشته آبیاری مزرعه را تسهیل کرده و گیرایی ریزوم ها به بالاب 95 درصد خواهد رسید. ما در هربال مارکت آماده مشاوره برای کشت نعناع فلفلی هستیم با ما تماس حاصل فرمایید. فاصله کشت در نعناع فلفلی 50 سانتیمتر بین دو ردیف و 20 سانتی متر بین دو ریزوم روی ردیف می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد کشت و کار گیاهان دارویی شما را دعوت میکنم به فایل های مشاوره صوتی زیر گوش کنید.

 

خرید ریزوم نعناع فلفلی

  • هربال مارکت ریزوم نعناع فلفلی را بفروش می رساند. شما میتوانید ریزوم نعناع فلفلی  را با کیفیت بسیار بالا و بسته بندی استاندارد از هربال مارکت با شماره تلفن های 02177526742 و 09380626822 بصورت تلفنی خریداری کرده و بکارید. فروش کمتر از 3000 عدد نداریم.
  • جهت خرید با شماره تلفن های 02177526742 و 09380626822 تماس حاصل فرمایید
  • ارسال: از شیراز، از طریق اتوبوس

تهیه و تنظیم

  • تهیه و تنظیم از مجموعه هربال مارکت
  • انتشار مقاله با ذکر منبع و نام نویسنده بلامانع است
  • نویسنده: مهدی قنبری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *