خانه کشت و کار سرخارگل معرفی گیاه سرخارگل
سرخارگل - 3 هفته قبل

معرفی گیاه سرخارگل

معرفی گیاه سرخارگل

معرفی گیاه سرخارگل : سرخارگل ها گونه های خوبی برای ارتقای زیبایی باغات هستند. البته مفید هم هستند! این نوع گل ها برای استفاده های دارویی خود معروف اند. گونه های سرخارگل مربوط به شمال آمریکا هستند اما دامنه اصلی آن ها دشت های بزرگ تگزاس تا کانادا است. از زمان های بسیار قدیم، بومیان آمریکایی از آن ها به عنوان دارویی مهم برای انواع بیماری ها استفاده می کردند.

  • بومیان آمریکایی از سرخارگل ها برای درمان بیماری های مختلف از عفونت های تنفسی تا نیش مار استفاده می کردند.

آن ها معمولا از گل های سرخارگل مشکی استفاده می کردند اما گل های سرخارگل بنفش هم جایگزین خوبی بود. هنگامی که پیشینیان در دهه 1800 در این منطقه مستقر شدند، از این نوع گل ها استفاده می کنند. از سال 1880 به بعد فروش آن به سواحل شرقی آغاز شد و از همان زمان به عنوان یک داروی طبیعی شناخته شد. در حقیقت این گل اولین درمان سرماخوردگی و آنفولانزا قبل از اختراع آنتی بیوتیک ها بود.

خواص دارویی سرخارگل

امروزه از سرخارگل به عنوان یک دارو برای درمان سرماخوردگی و آنفولانزا استفاده می شود. مطالعات اخیر نشان داده است که این گیاه حاوی قندی است که به عنوان محرکی مقاوم نقش تقویت سیستم ایمنی بدن را دارد. با این حال، دانشمندان بر این باورند که عوامل دیگری (که احتمالا ناشناخته هستند) نیز در این گیاهان نقش دارد. در حالی که این گیاهان از ابتلا به سرماخوردگی و آنفولانزا جلوگیری نمی کنند، مطالعات متعددی نشان داده است که مدت و شدت آن ها را کاهش می دهد. کل این گیاه (ریشه، برگ، ساقه و گل) مورد استفاده قرار می گیرد، اگر چه مطالعات جدید نشان داده است که بخش بالایی گیاه اثر بیشتری نسبت به ریشه آن دارد. این محصول به صورت تجاری در شکل های متنوع وجود دارد اما معمولا به شکل چای یا قرص است.

سرخارگل خود را بکارید!

در حالی که پیدا کردن سرخارگل ها در اکثر فروشگاه ها آسان است، شما می توانید سرخارگل مورد نیاز خود را بکارید. مهم نیست که بدانید چگونه می توان اکیناسه ای را رشد داد، بلکه می توانید از این گل های زیبا در حیاط خود تولید کنید و از آن ها لذت ببرید و پرندگان زیبا و زنبور ها را جذب کنید. از آنجایی که سرخارگل به آب و هوای مختلف عادت دارد، می تواند در انواع خاک ها و مناطق کشت شود. آن ها می توانند به طور مستقیم در فصل های پاییز یا بهار کاشته شوند.

به سادگی بذور سرخارگل را در یک نقطه آفتابی پخش کرده و آن ها را زیر خاک ببرید. زمانی که تا حدود یک اینچ رشد کردند، آنها را به اندازه پنجاه سانتیمتر از هم با فاصله تنک کنید. با این کار آن ها در فصل تابستان و پاییز به ارتفاع پنجاه تا صد سانتیمتر می رسند و به گل های رنگارنگی تبدیل می شوند. آن ها دائمی هستند، بنابراین آن ها را رها کنید و سال های سال از آن لذت ببرید!

سرخارگل زنبورها، حشرات مفید و پرندگان کوچک مانند جوجه هایی که دوست دارند بذر بخورند، را جذب خود می کند. آن ها می توانند با توجه به میزان بارندگی و آب و هوای سالانه، با آبی کم و یا متوسط رشد کنند و در خشکسالی نیز می توانند آب را ذخیره کنند. شما می توانید با قلمه زدن آن ها گل های بیشتری را به دست آورید و سپس می توانید برگ و گل های آن را برای استفاده در زمان ابتلا به سرما خوردگی و آنفولانزا خشک کنید.

خرید بذر سرخارگل

  • هربال مارکت بذر سرخارگل را بفروش می رساند. شما میتوانید بذر سرخارگل را که به سختی پاکسازی و تولید شده است از سایت هربی کالا بصورت آنلاین خریداری کرده و بکارید. روش کاشت بذر سرخارگل به همراه بذر ارسال میگردد.
  • جهت خرید با شماره تلفن های 02177526742 و 09380626822 تماس حاصل فرمایید
  • ارسال: از تهران، از طریق پست سفارشی
  • خرید پاکت بذر سرخارگل

 

تهیه و تنظیم

  • تهیه و تنظیم از مجموعه هربال مارکت
  • انتشار مقاله با ذکر منبع و نام نویسنده بلامانع است
  • نویسنده: مهدی قنبری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *