خانه طب سنتی بیماری ها پوست و مو درمان خانگی پوست چرب
پوست و مو - 2 هفته قبل

درمان خانگی پوست چرب

درمان خانگی پوست چرب

درمان خانگی پوست چرب : بافت صورت بسیار حساس می باشد و با کوچکترین بی احنیاطی آسیب می بیند. برای مثال شستن بیش از اندازه با انواع صابون های شیمیایی باعث نازک شدن پوست صورت شده و خشکی پوست و متعاقب اون چین و چروک های پیری زودتر از زمان خودش ظاهر میشوند. لذا باید به این نکته دقت داشته باشیم که هدف ما حفظ سلامت پوست صورت و اصلاح اون به صورت همزامان می باشد.

افرادی که پوستشان مستعد جوش و آکنه است، برخی اوقات در ناحیه روزنه‌های پوستی دچار تجمع چربی می‌شوند و جوش‌های زیر پوستی را ایجاد می‌کنند. در چنین حالتی برای درمان جوش های زیر پوستی ، پاکسازی پوست از طرف پزشک برای فرد توصیه می‌شود.
این چربی های پوست، گرد و غبار را از فضا جذب می کند و باعث ایجاد جوش می شود ؛ تمیز کردن، تونینگ کردن و مرطوب نگهداشتن صورت با محصولات مناسب و طبیعی به خلاص شدن از شر جوش ها کمک می کند. روش دیگر برای حفظ پوست از جوش و سایر مشکلات پوستی، آنرا از محیط های آلوده دور نگهدارید اما روش های پیشنهادی دیگری در غالب درمان جوش پوست چرب با نسخه های طب سنتی هم وجود دارد که در ادامه به دو مورد اشاره خواهیم کرد.

بخور برای درمان جوش پوست چرب

استفاده از بخور در هر زمان ، به خصوص زمانی که جوش دارید ، بسیار عالی است. بخور کمک میکند تا منافذ پوست باز شود و از شر چربی ها ، کثیفی ، و باکتری های که درون منافذ هستند خلاص شوید. یک ظرف بزرگ را از آب گرم پر کنید و اجازه دهید تا بخار کند و سپس سر خود را با یک حوله بپوشانید و از این بخار استفاده کنید.

درمان جوش های پوست چرب با ماسک موز

مواد لازم

  • 1 موز رسیده
  • 1 قاشق چایی خوری عسل
  • یک لیمو یا پرتقال

روش: موز را له کنید و عسل را به آن اضافه کنید. چند قطره آب پرتقال یا لیمو به آن اضافه کنید. مخلوط را روی صورت بمالید و به مدت 15 دقیقه نگه دارید. سپس با آب خنک و لیف مخصوص صورت پاک کنید.

تهیه و تنظیم

  • تهیه و تنظیم از هربال مارکت
  • انتشار این مقاله به هیچ وجه قانونی و انسانی نمی باشد
  • نویسنده: مهدی قنبری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *