روزي چند فنجان چای سبز بنوشیم؟

روزي چند فنجان چای سبز بنوشیم؟

مقالات چای

روزي چند فنجان چای سبز بنوشیم؟

روزي چند فنجان چای سبز بنوشیم؟

روزي چند فنجان چای سبز بنوشیم؟ با وجود خواص زياد چاي سبز براي سلامت اين پرسش پيش مي آيد که روزي چند فنجان چاي بنوشيم تا از اين فوايد بهره ببريم. براي پاسخ به اين پرسش محققان در حال بررسي ويژگي هاي طبيعي چاي سبز هستند. براي مثال مطالعه اي که توسط محققان ژاپني انجام شد نشان داد مرداني که روزانه ۱۰ فنجان چاي سبز مي نوشند در مقايسه با مرداني که کمتر از ۳ فنجان چاي سبز در روز مصرف مي کنند سه سال بيشتر بدون سرطان زندگي مي کنند. (در ۳ فنجان چاي سبز حدود ۲۴۰ تا ۳۲۰ ميلي گرم پلي فنل وجود دارد.)

همه آنهایی که به ممصرف چای سبز علاقمند هستند باید به این سوال  روزي چند فنجان چای سبز بنوشیم؟ پاسخی داشته باشند. همچنين نتايج مطالعه ديگري نشان داد نوشيدن بيشتر از ۴ فنجان چاي سبز در روز مي تواند از آرتريت روماتوييد یا روماتیسم مفصلی، پيشگيري کند يا علايم و نشانه هاي اين بيماري را در افرادي که به اين بيماري مبتلا هستند کاهش دهد. دانشمندان ژاپني در موسسه تحقيقات سرطان سايتاما نيز در بررسي هاي خود دريافتند در زناني که روزانه ۵ فنجان چاي سبز مي نوشند احتمال ابتلا به سرطان پستان کمتر است و در صورت ابتلا نيز سرعت انتشار اين بيماري کندتر است. به طورکلي توصيه مي شود روزانه ۴ تا ۵ فنجان چاي سبز نوشيده شود.

روزي چند فنجان چای سبز بنوشیم؟

نحوه نگهداری و دم کردن چای سبز

علاوه بر آگاهی از جواب روزي چند فنجان چای سبز بنوشیم؟ باید در مورد نحوه و روش دم کردن چای سبز نیز اطلاعاتی داشته باشند. تهيه يک فنجان چاي سبز کار آساني است اما نياز به مهارت دارد. برای تازه و معطر ماندن چای سبز بهتر است آن را در ظرفی تیره بریزید و در محلی تاریک و به دور از نور و رطوبت نگهداری کنید. ابتدا آب را جوشانده، سپس 1 دقیقه صبر کرده تا دمای آب به ۸۰ درجه سانتیگراد برسد (چون آنتی اکسیدان‌های موجود در چای سبز به دمای بالاتر از ۸۰ درجه بسیار حساس بوده و در دمای جوش از بین می‌روند). سپس یک قاشق چایخوری چای سبز داخل فنجان ریخته و آب هشتاد درجه را به آن اضافه کرده و یک درپوش بر روی آن قرار داده (برای این کار می‌توان از لیوان مخصوص چای سبز استفاده کرد). بعد از 50 تا 70 ثانیه چای سبز دم کشیده و آماده مصرف می‌باشد.

  • چای سبز نباید مانند دمنوش‌های دیگر بر روی حرارت مستقیم جوش آورده شود، چون در اینصورت خواص خود را از دست داده و بسیار تلخ و بدمزه می‌شود.
  • همچنین از دم کردن چای سبز در قوری استیل اکیداً خودداری شود، زیرا چای سبز به خاطر مقدار قابل توجهی تانن با آهن قوری استیل رسوب می‌دهد.
  • روزي چند فنجان چای سبز بنوشیم؟ این سوال در میان محققان پاسخ های متعددی دارد. بنابراین با افراد آگاهی در این مورد مشاوره کنید.

 

روزي چند فنجان چای سبز بنوشیم؟

مضرات و احتیاط مصرف چای سبز

مصرف زیاد چای سبز، از جذب مواد معدنی مخصوصاً آهن جلوگیری می‌کند. خانم‌های باردار، شیرده و افرادی که ناراحتی اعصاب دارند و آن‌هایی که ضربان قلبشان نامنظم است، بهتر است در مصرف آن زیاده روی نکنند. مصرف این چای همچون چای سیاه به همراه غذا جذب روی، آهن و کلسیم را کاهش می‌دهد. زیاده روی در مصرف این چای می‌تواند باعث دفع زیاد آب از بدن و خشکی مدفوع و یبوست شود. اهمیت پاسخ سوال روزي چند فنجان چای سبز بنوشیم؟ بسیار زیاد است لطفا در این مورد خیلی دقت کنید. برای مطالعه انواع چای اینجا کلیک کنید.

تهیه و تنظیم

  • تهیه و تنظیم از هربال مارکت
  • انتشار این مقاله به هیچ وجه قانونی و انسانی نمی باشد
  • عنوان مقاله: روزي چند فنجان چای سبز بنوشیم؟
  • نویسنده: الهام اکبری، کارشناس گیاهان دارویی و معطر

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *