چای سیاه یا چای سبز؟ کدامیک سالمتر است؟

چای سیاه یا چای سبز؟ کدامیک سالمتر است؟

مقالات چای

چای سیاه یا چای سبز؟ کدامیک سالمتر است؟

چای سیاه یا چای سبز؟ کدامیک سالمتر است؟

چای سیاه یا چای سبز؟ کدامیک سالمتر است؟ چینی ها هزاران سال است که چای می نوشند و به طور کلی معتقدند که نوشیدن چای یک روش بسیار سالم برای زندگی است. تحقیقات پزشکی اخیر نشان داده است که نوشیدن منظم چای می تواند کلسترول LDL ( که به عنوان کلسترول بد شناخته می شود)، خطر ابتلا به بیماری قلبی، سرطان و سکته مغزی را کاهش دهد و از دیابت جلوگیری کند و متابولیسم و سیستم ایمنی بدن را کاهش دهد. براساس تحقیقاتی که در مورد چای انجام شده است مشخص شده که چای احتمال ابتلا به آلزایمر را کاهش می دهد و چیز خوبی برای نوشیدن است.

چای سیاه یا چای سبز؟ کدامیک سالمتر است؟ دکتر جان وایسبورگر می گویند که اینکه چای سبز باشد یا سیاه مهم نیست چونکه این چای ها از یک گیاه یکسان که Camellia Sinensis نام دارد بدست می آید. تفاوت واقعی بین چای سبز و سیاه در روش فراوری آنهاست. چای سیاه از تخمیر ساخته می شود در حالی که چای سبز این فراوری را ندارد. در طول تخمیر بسیاری از مزایای طبیعی چای به علت فراوری کاهش یا آسیب می بینند.

چای سیاه یا چای سبز؟ کدامیک سالمتر است؟

تحقیقات چای سیاه

در تحقیقاتی که توسط موسسه ملی سلامت عمومی و محیط زیست هلند انجام شده است ارتباط بین مصرف چای سیاه و کاهش تغییرات سکته مغزی نشان داده شده است. محققان در این تحقیقات در مورد فواید چای در سلامتی (که دارای فلاونوئیدها، فیتونوتایدرها و خواص آنتی اکسیدانی هستند) به تحقیق پرداختند. در حالی که برخی از فلاونوئیدها از میوه ها و سبزیجات بدست می آید، 70 درصد آن در چای سیاه یافت شد. این مطالعه روی 552 مرد بیشتر از 15 ساله انجام شد. چای سیاه یا چای سبز؟ کدامیک سالمتر است؟ محققان نتیجه گرفتند که فلاونوئیدها در چای سیاه باعث کاهش کلسترول بد می شود و می تواند از سکته مغزی و حملات قلبی جلوگیری کند. علاوه بر این مردانی که 4 فنجان چای سیاه در روز می نوشیدند نست به مردانی که دو تا سه فنجان در روز چای مصرف می کردند خطر ابتلا به سکته مغزی کمتری داشتند.

چای سیاه یا چای سبز؟ کدامیک سالمتر است؟

تحقیقات چای سبز

چای سبز حاوی آنتی اکسیدان EGCG است و دارای خواص دارویی است و می تواند برای درمان بیماری های مختلف استفاده شود. چاوی سبز حاوی کافئین است که به عنوان تحریک کننده شناخته می شود که عملکرد مغز را بهبود می بخشد و باعث بهتر شدن خلق و خو و تمرکز می شود. این در حالی است که کافئین چای سبز به اندازه کافئین قهوه نیست، چای سبز همچنین حاوی اسید آمینه L-theanine است که می تواند عملکرد مغز را بهبود بخشد و اضطراب را کاهش دهد. حال به نظر شما چای سیاه یا چای سبز؟ کدامیک سالمتر است؟

تفاوت چای سبز و سیاه

به نظر میرسد در جواب سوال چای سیاه یا چای سبز؟ کدامیک سالمتر است؟ میتوان مطالب و دلایل زیادی مطرح کرد. اما نمیتوان از سالم بودن چای سبز در مقابل چای سیاه گذشت. مصرف منظم چای سبز می تواند به کاهش چربی و بهبود عملکرد جسمی کمک کند. چای سبز برای دندان های شما عالی هستند. کاتکین های چای سبز می تواند باکتری های دهان شما را از بین ببرند و همچنین به جلوگیری از ابتلا به آنفولانزا کمک می کند. مطالعه ای که روی 40530 بزرگسال در ژاپن انجام شد نشان می دهد که کسانی که 5 فنجان یا بیشتر چای سبز می نوشند احتمال مرگشان تا 10 سال کاهش پیدا می کند. به طور متوسط چای سبز شانس مرگ خانم ها را تا 23 درصد و شانس مرگ آقایان را تا 12 درصد کاهش می دهد.

تهیه و تنظیم

  • تهیه و تنظیم از هربال مارکت
  • انشتار مقاله با ذکر نام نویسنده و منبع بلامانع است
  • عنوان مقاله: چای سیاه یا چای سبز؟ کدامیک سالمتر است؟
  • نویسنده: مهدی قنبری، کارشناس گیاهان دارویی و معطر

 

فروشگاه آنلاین بذور کشاورزی

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *