بیشتر
امروز پنج شنبه ۳ اسفند ۱۳۹۶ شما در وب سایت هربال مارکت هستید

گلدان اسطوخودوس

 

گلدان اسطوخودوس : امروز میخواهم شما را به داشتن یک باغچه کوچک گیاهان دارویی مهمان کنم. میخواهم برای چند دقیقه ای لذت داشتن گلدان کوچک اسطوخودوس را که پر از گلهای زیبا و خوش عطر است را در ذهن خود تصور کنید. در این بین در عصر یک روز تابستانی که خنکی آن ما را برای خوردن یک فنجان چای خوش طعم ترغیب و تشویق میکند بهتر است بجای مصرف چای سیاه که فرآوری شده است از یک محصول طبیعی و خوش طعم مانند اسطوخودوس استفاده کنیم. من حتی پیشنهای فراتر از این نیز برای شما دارم و آن استفاده از برگ و گل تازه گیاه دارویی اسطوخودوس میباشد!

10132448296331269553

حالتی را تصور کنید که در بالکن حیاط خود یا در باغچه خانه خود گلدان کوچکی از گیاه دارویی لاواند دارید و میتوانید بجای خرید از عطاری ها که اغلب اجناسی دارند که ماه ها در مغازه مانده است از برگها و گلهای تازه و زنده گیاه داخل باغچه خود استفاده کنید و در این زمان هست که تازه میفهمید مزه و طعم طبیعت چگونه است.


لینک خرید بذر اسطوخودوس از هربی کالا


ما در شرکت هربال مارکت برای اینکه شما را به زیبایی های کوهستان دعوت کنیم با تولید بذر گیاهان دارویی مختلف سعی در دسترس قرار دادن آن برای فروش و استفاده شما عزیزان کرده ایم. اکنون شما میتوانید بذر انواع گیاهان دارویی معروف را در اختیار داشته باشید و آنرا به راحتی خریداری کرده و بکارید. سایت هربی کالا محل فروش آنلاین محصولات ما میباشد. در این سایت که به صورت کاملا تخصصی اختصاص به فروش نهاده ها و تولیدات کشاورزی دارد میتوانید به سهولت به خرید بذر مورد نظر خود پرداخته و آنرا با دستور العمل آورده شده کاشته و ناظر جوانه زدن و رشد آن باشید.

eeds3

شاید تصور کنید که نمیتوانید به جوانه دار کردن بذر اسطخودوس موفق شوید. اما ما برای راحتی شما راه بسیار ساده ای را پیشنهاد میکنیم راهی که شما بدون هیچ دغدغه ای موفق به جوانه دار کردن بذور لاواند شده و شاهد رشد آن خواهید بود. پیشنهاد ما استفاده از بستر کشت بذر جی فی می باشد که در زیر عکس آن را برای شما آورده ایم. جی فی کوکوپیت فشرده شده می باشد و در ان مواد غذایی به صورت محدود چهت پیش جوانه دار کردن بذر گنجانده شده است. در واقع این بستر بسیار کوچک کمک میکند بذر از مرحله حساس جوانه زنی به سلامت عبور کند تا اینکه ریشه ها بتوانند از خاک منابع غذایی را دریافت کنند.

gp076

روش کار بدین صورت است که تعداد مورد نیاز جی فی را خریداری کرده و محل مورد نظر آن را سوراخ میکنید. قبل از کاشت و جایگذاری بذر درون بذر جی فی را به مدت چند دقیقه داخل آب بگذارید تا کاملا خیس گردد و بزرگ شود سپس بذر را درون آن کاشته و مواظب باشید رطوبت خود را از دست ندهد. بعد از یه هفته تا دو هفته بسته به نوع بذر جوانه زنی رخ داده و می بایست گیاه رشد کرده را به همراه جی فی داخل گلدان با خاک مناسب گذاشته تا گیاه دچار تنش و استرس نگردد.

jiffyp3 .

مطلب چه طور بود؟
2511 بازدید بذر گیاهان دارویی مهدی قنبری پنج شنبه ۳ اسفند ۱۳۹۶ 2 دیدگاه
مهدی قنبری
این نوشته توسط مهدی قنبری ارسال شده است.تعداد نوشته ها : 257
سلام خدمت همه فعالین حوزه گیاهان دارویی من مهدی قنبری کارشناسی ارشد گیاهان دارویی از دانشگاه تربیت مدرس تهران هستم. در مقطع کارشناسی از رشته باغبانی دانشگاه تبریز فارغ التحصیل شده ام. مدتی به عنوان مدیر مرکز خدمات تخصصی گیاهان دارویی فعالیت داشته ام و اکنون در زمینه بازاریابی و فروش و کشت و کار گیاهان دارویی و همچنین تولید خشکبار طبیعی فعالیت می کنم. مطمئنا تمام اطلاعات بدست آمده از تجارب مزرعه ای و بازاری خود را با قلم خود به اطلاع شما خواهم رساند امیدوارم که مورد پسندتان واقع گردد. منتظر نظرات سازنده شما برای بهبود وضعیت سایت هستیم. باتشکر
دیدگاه خود را بنویسید
تعداد دیدگاه : 2

  1. میترا
    ۱۱:۰۲ ق.ظ

    سلام و خسته نباشین. من علاقه بسیار زیادی به مزرعه اسطوخودوس دارم. میخواستم بدونم کاشت این گیاه در استان قزوین امکان پذیر هست و از نظر اقتصادی ارزش سرمایه گذاری داره؟و همینطور چه مقدار سرمایه اولیه لازم هست؟

  2. میترا
    ۱۱:۱۱ ق.ظ

    با سلام و خسته نباشید. من علاقه زیادی به مزرعه اسطوخودوس دارم. میخواستم بدونم کاشت این گیاه در جنوب استان قزوین امکان پذیر هست.و همچنین از تولید و فروش این محصول در کشور استقبال میشه؟ و در صورت داشتن زمین چه مقدار سرمایه اولیه نیاز هست؟