بیشتر
امروز یکشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۶ شما در وب سایت هربال مارکت هستید

خواص دارویی رازک

خواص دارویی رازک : گیاه دارویی رازک با اسم علمی هومولوس لوپولوس یکی از ارزشمندترین گیاهان دارویی می باشد. رازک شاید در ظاهر گیاهی گرمسیری به نظر آید ولی بررسی خصوصیات مرفولوژیک و زیست شناسی آن نشان میدهد که این گیاه علفی کاملا بومی مناطق سردسیری می باشد و در این مناطق به صورت یک گیاه چند ساله رشد کرده و هر ساله قسمت رویشی آن در زمستان نابود میشود. گیاه دارویی رازک برای سالهای سال به عنوان یک گیاه کاهنده قوه جنسی در پیش افرادی که درویش مسلک (کشیش های مسیحی) بودند و خود را از هر گونه لذات دنیایی محروم کرده بودند بسیار محبوب بود. آنها اغلب این گیاه را در باغچه منازل خود کشت و کار میکردند و از آنجایی که شکل پیچ و زینتی دارد از آن به عنوان یک گیاه زینتی نیز استفاده میشود. در کنار این مسائل آنچه که امروزه در نوشیدنی دلستر به عنوان یک ته مزه تلخ احساس میشود همان مزه عصاره رازک می باشد که باعث خوشمزه شدن نوشیدنی ها میشود.رازک

کاربرد عمده رازک در توليد آب جو به دليل طعم تلخ آن است. عصاره رازک به عنوان طعم دهنده در غذا و صنعت نوشابه سازي مصرف مي شود. در قديم، از خاصيت مدر آن استفاده مي شد. ديگر مصارف سنتي آن درمان انقباضات روده اي، بيماري سل، سرطان و التهاب مثانه بود. حمام کردن در وان زوائد حاصل از تخمير رازک، تأثير جوان کننده دارد و براي رفع مشکلات قاعدگي مؤثر است.
برخي اوقات، در افرادي که رازک مي چيدند، اثرات آرام بخش مشاهده مي شد و به همين جهت از گل هاي رازک، به عنوان مسکن استفاده مي کردند. گاهي نيز به منظور رفع مشکلات عصبي، گل هاي رازک را در بالش مي گذاشتند. عصاره برخي از انواع رازک به دليل خاصيت نرم کنندگي، در فرآورده هاي پوستي به کار مي رود.

رازک داراي اثر آرام بخش مي باشد. به خصوص هنگامي که همراه با آرام بخش هاي ديگر گياهي مصرف مي شود. همچنين در بدخوابي عصبي و استرس ها استفاده مي شود. رازک به صورت دم کرده با مزه تلخ به عنوان مقوي معده، محرک اشتها و افزاينده ترشحات معده کاربرد دارد. اسيدهاي تلخ آن شامل لوپولون و هومولون داراي خواص ضد ميکروبي است. در طب عوام از دم کرده آن جهت درمان زخم معده و به عنوان ضد ورم مثانه استفاده مي شود.

۱- چاي و يا دم کرده رازک بهتر است شب هنگام و يا قبل از خواب مصرف شود تا بتوان خواب آرام تري را در پيش داشت. اين ميزان مصرف را مي توان تا سه بار در روز تکرار کرد.
۲- ميزان مصرف فراورده هاي صنعتي رازک مانند قرص و يا کپسول در راهنماي همراه دارو توصيه شده است.
۳- گل هاي ماده تحت عنوان Strobiles مشهور مي باشند که قسمت دارويي رازک هستند.
۴- خواص گياه رازک به طور چشمگير به نو يا کهنه بودن آن ارتباط دارد، چون مواد موجود در آن با گذشت زمان اکسيد مي گردند. مثلاً مصرف تازه گل هاي ماده براي رفع بدخوابي بسيار مؤثر است، در صورتي که خشک شده گل هاي ماده براي پر کردن بالش افرادي که داراي بي خوابي هستند مناسب است. تعويض گل هاي خشک ماده در اين بالش ها بايد هر دو سه ماه صورت گيرد، چون گل هاي خشک کهنه رازک داراي خاصيت محرک مي باشند.رازک
۵- براي رفع بي خوابي بهتر است از گل هاي ماده تازه، خشک شده تازه و يا گل هاي فريز شده استفاده نمود. در اين صورت بر روي ۲ قاشق چايخوري از گل ها يک ليوان آب جوش ريخته و پس از ۵ تا ۱۰ دقيقه صاف نموده و ميل کنيد. هربال مارکت گیاه دارویی رازک را در بسته بندی ۱۰۰ گرمی آماده فروش کرده است. محصول از مزرعه تبریز برداشت شده است و تازه می باشد. شما میتوانید برای سفارش این محصول در شکل عمده و خرده با شماره تلفن ۰۹۱۴۴۹۳۶۱۳۳ تماس حاصل فرمایید. تصویر محصول بسته بندی شده در متن آورده شده است. به دو صورت میتوانید این محصول را خرید کنید.

صورت اول: خرید مستقیم با شماره تلفن ۰۹۱۴۴۹۳۶۱۳۳ یا ۰۹۳۸۰۶۲۶۸۲۲ به صورت تماس مستقیم یا پیامکی: در خرید پیامکی میتوانید مشخصات کامل خود (نام خانوادگی، آدرس دقیق، کدپستی و شماره تلفن به همراه تعداد بسته مورد نیاز) را به شماره تلفن های ارائه شده پیامک کنید و منتظر تماس همکاران ما برای هماهنگی نهایی باشید. قبل از ارسال پیامک باید وجه خرید را به همراه ده هزار تومن هزینه ارسال به شماره کارت مهدی قنبری ۶۰۳۷۹۹۷۲۱۹۸۹۲۷۸۴ نزد بانک ملی واریز کرده و پیامک را ارسال کنید. قیمت هر بسته صد گرمی ۱۵۰۰۰ تومن می باشد و در صورتی که فردی تعداد بیشتری (بیشتر از ۵ بسته) خرید کنید مشمول تخفیف ارسال رایگان خواهد شد.


صورت دوم: خرید از سایت فروش آنلاین هربی کالا برای خرید انلاین اینجا کلیک کنید


.

مطلب چه طور بود؟
1021 بازدید طب سنتی مهدی قنبری یکشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۶ بدون دیدگاه
برچسب ها
, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
مهدی قنبری
این نوشته توسط مهدی قنبری ارسال شده است.تعداد نوشته ها : 257
سلام خدمت همه فعالین حوزه گیاهان دارویی من مهدی قنبری کارشناسی ارشد گیاهان دارویی از دانشگاه تربیت مدرس تهران هستم. در مقطع کارشناسی از رشته باغبانی دانشگاه تبریز فارغ التحصیل شده ام. مدتی به عنوان مدیر مرکز خدمات تخصصی گیاهان دارویی فعالیت داشته ام و اکنون در زمینه بازاریابی و فروش و کشت و کار گیاهان دارویی و همچنین تولید خشکبار طبیعی فعالیت می کنم. مطمئنا تمام اطلاعات بدست آمده از تجارب مزرعه ای و بازاری خود را با قلم خود به اطلاع شما خواهم رساند امیدوارم که مورد پسندتان واقع گردد. منتظر نظرات سازنده شما برای بهبود وضعیت سایت هستیم. باتشکر
دیدگاه خود را بنویسید
بدون دیدگاه