بیشتر
امروز پنج شنبه ۳ اسفند ۱۳۹۶ شما در وب سایت هربال مارکت هستید

آزمایش علمی کشت بذر برای کودکان

آزمایش علمی کشت بذر برای کودکان : امروزه دغدغه همه پدر و مادر های ایرانی آموزش برخی مسائل و تفریحات سالم به کودکانشان می باشد. کودکان با توجه به شرایطی که دارند در هر لحظه هزار مسئله را دیده و از آن الگو برداری میکنند. آنها بسیار زود یاد میگیرند و برای پدر و مادر مهم است که کودکان چه چیزی را یاد میگیرند. آنها باید به دنبال تفریحات سالم باشند تا بتوانند کودک را با آن سرگرم کنند. این توسط منابع علمی تائید شده است که با پر کردن اوقات فراغت کودکان در زمانهایی که احساس بی حوصلگی میکنند باعث میشود کودک از نظر روانی درست و صحیح بزرگ شود. خرید انواع اسباب بازی ها و لوازم اموزشی از قیبل این تفریحات می باشد اگر پدر و مادری نسبت به کودک خود بی توجهی کند این فقدان توجه تمایل کودک به آنها را کاسته و کودک به دنبال عقده گشایی به غریبه های یا دوستان خود تمایل پیدا میکند. در این مواقع ممکن است کودک با دوستان نا باب نیز برخورد کرده و سرنوش کودک در همان دوران حساس تغییر کند.کشت بذر برای کودکان

بنابراین این وظیه اولیا می باشد که در فکر ایجاد و خلق شرایط بهتر و مهیج برای کودک باشند. این شرایط ممکن است از نظر برخی با هزینه های زیادی ایجاد شود ولی صحیح تر این است که ما از نظر و نگاه کودکانه به دنیای پیرامون خود نگاه کنیم گاهی کوچکترین مسائل از نظر یک فرزند بسیار مهیج هستند در حالی که برای افراد بزرگسال هیچ حذابیتی ندارند. بنابراین سعی کنید با هزینه های بسیار کم اوقات فراغت کودکانمان را پر کنیم یکی از این تفریحات اموزش باغبانی به کودکان است. مطمئنا وقتی کودکی از همان سن و سال کم با گیاه و گل آشنا میشود روحیات او نیز تحت تاثیر زندگی سبز گیاهی بسیار متعادل تر به بار می آید و کودک نسبت به محیط زیست و گیاهان پیرامون خود اجساس ممسئولیت میکند. امروزه در جامعه کمتر کسی را میشود پیدا کرد که در عین دوستدار طبیعت بودن اخلاق اجتماعی بدی داشته باشد.کشت بذر برای کودکان

ما با این مقدمه میخواهیم در مورد یک تفریح سالم و پر از پویایی و زندگی برای کودکان در حال رشد برای شما صحبت کنیم. بله ما میخواهیم به شما تفریح سالم کشت بذر گیاهان دارویی یا هر گیاه دیگری را آموزش دهیم آن هم به زبانی بسیار کودکانه و ساده. برای انجام چنین تفریحی با همراه باشید. kids

از آزمایشات علمی ما در مورد کاشت بذر گیاهان در کنار کودکان خود لذت ببرید. دنیایی سرشار از هیجان و سرزندگی با آموزش کاشت بذر گیاهان دارویی در منزل! ساعتی را در کنار کودکان خود به کاشت بذر بگذرانید و در طول جوانه زدن و رشد این بذور از افزایش صمیمیت و دوستی بین خود و کودکانتان لذت ببرید. در این بین کودکان اطلاعات خود در مورد گیاهان را افزایش خواهند داد.

در این پروژه علمی کودکان با چند نوع بذر آشنا می شوند و یاد میگیرند گلدان چیست! بذر چیست! گیاه چیست! و هزاران سوال دیگری که در ذهن آنها شکل میگیرد. شما پدر و مادر عزیز سعی کنید با اطلاعات کافی و حووصله بسیار به تمام سوالات آنها جواب بدهید. کودکان شما در این آزمایش یاد میگیرند چگونه میشود یک بذر را کاشت و آبیاری کرد! همچنین یاد میگیرد که یک بذر برای رشد به چه چیزهایی نیاز دارد! او با نور خورشید، دما و خاک آشنا میشود و میفهمد گیاه چقدر اهمیت دارد.

برای کشت بذر به چه ابزار و وسایلی نیاز داریم؟  

۱) بذر تازه از انواع گیاهان دارویی مانند بابونه یا مریم گلی

۲) خاک خوب و مرغوب (در اطراف خود خاک خوب و مرغوب دیده میشود مانند خاکبرگ و خاک مزرعه یا کوکوپیت و پیت ماس. اگر هیچ کدام از اینها در دسترس نباشند میتوانید از بستر کشت آماده مانند جی فی پیت پلیت برای کاشت بذر استفاده کنید).

۳) گلدان (یا هر ظرف شبیه به گلدان مانند لیوان یکبار مصرف یا شانه تخم مرغ و … )

۴) آب

۵) نور و دما

دستور العمل کشت بذر در گلدان

۱) گلدان را با خاک پر کنید.

۲) بذر گیاهان دارویی را داخل خاک گلدان بکارید (دو یا سه عدد بذر داخل سوراخی درون خاک گلدان قرار دهید. سعی کنید روی بذر خیلی کم در حد ۲ میلی متر خاک بریزید).

۳) گلدان را در محل گرمی قرار دهید (معمولا نور آفتاب خوب است اما برای این مرحله بهتر است گلدان را در جلو پنجره به دور از نور مستقیم آفتاب قرار دهید).

۴) گلدان را به آرامی آبیاری کنید (اینکار را از  روز دوم با اسپری آب پاشی انجام دهید تا سطح خاک گلدان همیشه مرطوب بماند).

۵) در این مرحله بعد از کشت بذر و آبیاری بذر توسط کودک خود به او بگویید تا همه مشاهدات خود را ثبت کند (مشاهداتی از قبیل زمان جوانه زدن بذر و زمانی که برگ تازه ای باز میکند و هر هفته ارتفاع گیاه و تعداد برگها را در جدول یادداشت کند).

کاشت بذر برای کودکان

نتیجه گیری: 

طبیعت به ما نشان میدهد که چگونه گیاهان گلدهی کرده و این گل تبدیل به میوه و بذر می شود. این بذر از گیاه به روی زمین افتاده و بعد از باران دوباره رشد کرده ریشه داده و مانند گیاه مادری رشد میکند. پدر و مادر عزیر به کودک خود در طبیعت نشان دهید که گیاهان چگونه رشد و نمو میکنند. به انها بگویید که هر گیاهی برای رشد و نمو به نور خورشید، آب، خاک خوب و اکسیژن نیاز دارد. اگر یکی از این شرایط نباشد گیاه رشد نمیکند.  به کودکان خود در مورد جنگل ها بگویید اجازه دهید بدانند که جنگل برای ما آدما اکسیژن تولید میکند. اکسیژن همان هوایی هست که ما تنفس میکنیم.

پدر مادر عزیز ما در مجموعه هربال مارکت برای کودکان شما برنامه های خوب آموزشی داریم. دوست داریم به کمک شما انها را دوستدار طبیعت بدانیم. ما بسته ای تهیه کرده ایم که در آن چند بذر مختلف وجود دارد و مقداری گلدانی که از جنس نشاسته و مواد طبیعی بازیافتی می باشد. همچنین دستورالعمل کشت بذر ها و برخی لوازم دیگر که به شما کمک میکند یک آزمایش تجربی و واقعی را به همراه کودکان خود تجربه کنید. برای خرید این بسته با ۰۹۱۴۴۹۳۶۱۳۳ تماس حاصل بفرمایید.

.

مطلب چه طور بود؟
774 بازدید مقالات مهدی قنبری پنج شنبه ۳ اسفند ۱۳۹۶ بدون دیدگاه
مهدی قنبری
این نوشته توسط مهدی قنبری ارسال شده است.تعداد نوشته ها : 257
سلام خدمت همه فعالین حوزه گیاهان دارویی من مهدی قنبری کارشناسی ارشد گیاهان دارویی از دانشگاه تربیت مدرس تهران هستم. در مقطع کارشناسی از رشته باغبانی دانشگاه تبریز فارغ التحصیل شده ام. مدتی به عنوان مدیر مرکز خدمات تخصصی گیاهان دارویی فعالیت داشته ام و اکنون در زمینه بازاریابی و فروش و کشت و کار گیاهان دارویی و همچنین تولید خشکبار طبیعی فعالیت می کنم. مطمئنا تمام اطلاعات بدست آمده از تجارب مزرعه ای و بازاری خود را با قلم خود به اطلاع شما خواهم رساند امیدوارم که مورد پسندتان واقع گردد. منتظر نظرات سازنده شما برای بهبود وضعیت سایت هستیم. باتشکر
دیدگاه خود را بنویسید
بدون دیدگاه