بیشتر
امروز شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۶ شما در وب سایت هربال مارکت هستید

در مورد قیمت بذر گاوزبان ایرانی

در مورد قیمت بذر گاوزبان ایرانی : سلام و خسته نباشید خدمت همه فعالیت حوزه گیاهان دارویی. در این پست میخوام مطلب کوتاهی در مورد قیمت بذر گاوزبان ایرانی اراده کنم تا ضمن اطلاع از شرایط خرید و فروش بذر گاوزبان ایرانی در مورد خصوضیات بذور هم اطلاعاتی کسب کنید. متاسفانه این بی اطلاعی از جزئیات بذر در گیاهان دارویی یا هر گیاه زراعی دیگری باعث بوجود آمدن ناراحتی هایی میشود که بهتر است مطرح شده و در مورد اون شفاف سازی شود. اخیرا حدود یک و نیم کیلو بذر به یکی از مشتریان در مشهد فروخته بودم که بعد از رسیدن بذر زنگ زده و اظهار گلایه و ناراحتی میکند که آقای قنبری شما بذر را گران داده اید به من!

این موضوع بنده را تا حد زیادی ناراحت کرد چرا که بنده بذر را با قیمت پایینی به ایشان فروخته بودم و حتی در کنار بذر با پوسته به قیمت مشابه بذر بوجاری شده برایشان فرستاده بودم. ایشان به چند جا زنگ زده بودند و قیمت همان بذری که از من خرید کرده بودند را از دیگران نیز سوال کرده بودند. آنها هم ۱۰۰ هزار تومن پایین تر از قیمت بنده به ایشان گفته بودند و همیش شده بود که به من زنگ زده و گلایه مند بود. این موضوع برای من جای سوال بود که مگر میشود این همه اختلاف قیمت در یک جنس! برای همین از ایشان شماره تلفن فروشنده ثالث را گرفته و مستقیما بعنوان مشتری با ایشان تماس گرفتم و از جزئیات محصول ایشان مطلع شدم. آنچه که جالب بود و در این مکالمه مشخص شد به صورت یک نکته علمی و فنی خدمت مطالعه شما دوستان عزیز ارائه میگردد. خوشبختانه حق با من بود.

قضیه از این قرار است که ما در بذر کیفیت های مختلفی داریم و خریدار محترم از این قضیه اطلاع داشت ولی نه بصورت کامل و فنی! مخصوصا در بذر گاوزبان ایرانی که دارای کیفیت های متفاوتی می باشد. در گاوزبان ما در کل دو نوع بذر پوسته دار و بوجاری شده داریم. بذر با پوسته خود میتواند دارای کیفیت های متفاوتی از نظر خلوص باشد. بدین صورت که ممکن است دارای درصد خلوص های متفاوتی باشد. مثلا قیمت بذری ۱۰۰ هزار تومن هست ولی مقدار بذری که داخل این یک کیلو هست ۳۰۰ گرم بیشتر نیست. یعنی ۷۰۰ گرم ناخالصی دارد. بذر ممکن است قیمت ۲۰۰ هزار تومن داشته باشد ولی مقدار بذری که داخل ان هست ۸۰۰ گرم می باشد یعنی ۲۰۰ گرم ناخالصی دارد.

بذری که بنده به ایشان فروخته ام ۱۰۰ درصد خالص بوده و هیچ ناخالصی نداشته و فقط پوسته های چسبیده به بذر بعنوان ناخالصی بذر محسوب میشود که انهم در هر کیلو حدود ۵۰ الی ۱۰۰ گرم به زود می شود. من به ایشان زنگ زدم و کامل این موضوع را توضیح دادم و به ایشان گفتم بجای اینکه دنبال اختلاف قیمت بذر باشین ابتدا از کم و کیف کیفیت بذر مطلع شوید و ما را ناراحت نکنید.

دوستان و کشاورزان عزیز ما در گروه هربال مارکت چندین سال است که مشغول فعالیت گیاهان دارویی بصورت حرفه ای و علمی هستیم و سعی داریم به نوعی مسئولیت تامین بذر در کشور را در حد توان بر عهده بگیریم و هر کاری که انجام میدهیم بر اساس برنامه ریزی و آینده بینی می باشد. اخیرا مبلغ ۸۵۰ هزار تومن هزینه حمل و نقل بذر از آمریکا داده ام که فقط دو نوع بذر جنسینگ و اسطوخودوس فرانسوی به تعداد ۱۰۰۰ عدد بیاید ایران و ما بتونیم این دو گیاه ارزشمند و مهم را تولید و خودکفا شویم. این تعداد بذر برای من ۱۱۰۰۰۰۰ تومن هزینه برداشته است.

بنابراین سعی ما پیشرفت علمی گیاهان دارویی در کشور می باشد. در مورد بذر گاوزبان ایرانی هم قضیه به همین صورت است. قیمت به هیچ وجه اینقدر مهم نیست که شما کیفیت بذر را فدای قیمت آن بکنید. البته خب ما هیچ وقت گران نخواهیم فروخت. باتشکر از همه شما…

برای خرید بذر گاوزبان ایرانی و اروپایی با ما در تماس باشید. شماره تماس ما ۰۹۱۴۴۹۳۶۱۳۳ می باشد.

————————————-

برای کسب اطلاعات به صورت روزانه به کانال هربال مارکت بپیوندید

————–

بذر گاوزبان ایرانی

.

Herbal-Logo

لینک بذور گیاهان دارویی بانک بذر هربال مارکت
بذرگیاه دارویی بومادران گل سفید بذر گیاه دارویی گل مغربی بذر گیاه دارویی سنبل الطیب
بذر گیاه دارویی بومادران گل زرد بذر گیاه دارویی گاوزبان ایرانی بذر گیاه دارویی آویشن باغی
بذر گیاه دارویی استویا بذر گیاه دارویی گاوزبان اروپایی بذر گیاه دارویی اسطوخودوس
بذر گیاه دارویی رازک بذر گیاه دارویی جنسینگ بذر گیاه دارویی مریم گلی
بذر گیاه دارویی بلوبری بذر گیاه دارویی بوقناق بذر گیاه دارویی بادرنجبویه
بذر گیاه دارویی مرزنجوش بذر گیاه دارویی همیشه بهار پرپر بذر گیاه دارویی مریم گلی کبیر
بذر گیاه دارویی ختمی زرد بذرگیاه دارویی همیشه بهار کم پر بذر گیاه دارویی زوفا
بذر گیاه دارویی گل راعی بذر گیاه دارویی چای ترش بذر گیاه دارویی سرخارگل
بذر گیاه دارویی کنگر فرنگی بذر گیاه دارویی باریجه بذر گیاه دارویی بابونه آلمانی
بذر گیاه دارویی بادرشبی پک آموزشی بذر گیاهان دارویی پک خانوادگی بذر گیاهان دارویی
مطلب چه طور بود؟
927 بازدید مقالات مهدی قنبری شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۶ بدون دیدگاه
مهدی قنبری
این نوشته توسط مهدی قنبری ارسال شده است.تعداد نوشته ها : 257
سلام خدمت همه فعالین حوزه گیاهان دارویی من مهدی قنبری کارشناسی ارشد گیاهان دارویی از دانشگاه تربیت مدرس تهران هستم. در مقطع کارشناسی از رشته باغبانی دانشگاه تبریز فارغ التحصیل شده ام. مدتی به عنوان مدیر مرکز خدمات تخصصی گیاهان دارویی فعالیت داشته ام و اکنون در زمینه بازاریابی و فروش و کشت و کار گیاهان دارویی و همچنین تولید خشکبار طبیعی فعالیت می کنم. مطمئنا تمام اطلاعات بدست آمده از تجارب مزرعه ای و بازاری خود را با قلم خود به اطلاع شما خواهم رساند امیدوارم که مورد پسندتان واقع گردد. منتظر نظرات سازنده شما برای بهبود وضعیت سایت هستیم. باتشکر
دیدگاه خود را بنویسید
بدون دیدگاه