بیشتر
امروز شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۶ شما در وب سایت هربال مارکت هستید

خرید نشای گیاهان دارویی

نشای گیاهان دارویی

نشا مناسب گیاهان دارویی در بالا بردن تولید مزرعه گیاهان دارویی شما بسیار موثر است.

با یک تماس میتوانید مناسب ترین نشا گیاه دارویی را خریداری کنید. نشای تولید شده از بذر درجه یک و گواهی شده می باشند. طول و اندازه نشا متوسط در حد ۱۵ سانتیمتر بوده و دارای طوقه سالم و عاری از بیماری و قارچ می باشد. بسته بندی نشا به صورت جعبه ای بوده و نشا قادر است در محیط سایه و تاریک به مدت یک هفته بدون آسیب بماند. مطمئنا بهترین زمان برای کشت نشا سریعتری زمان بعد از درآوردن نشا از حزانه می باشد و هر قدر این مدت را طولانی تر کنیم از میزان گیرایی نشا در زمین اصلی کاسته می شود.

گروه کشت و کار گیاهان دارویی هربال مارکت هر سال اقدام به تولید و فروش نشای گیاهان دارویی میکند. نشای گیاهان دارویی بهترین روش کشت می باشد. استفاده از کشت مستقیم بذر برخی مواقع توصیه میگردد. اما در بذور بسیار ریزی مانند آویشن ها، اسطوخودوس توصیه نمیگردد.

علت اینکه هرگز توصیه به کشت مستقیم این بذور نمیکنیم به سه دلیل می باشد.

– دلیل اول اندازه بذور می باشد که بسیار کوچک بوده و در صورت کشت مستقیم با مشکلات زیادی روبروی میشویم.

– دلیل دوم قیمت بذر گیاهان دارویی می باشد. اغلب قیمت بذور گیاهان دارویی بسیار بالا می باشد. استفاده از بذر با این قیمت در صورتی که کاملا دقیق و اصولی نباشد باعث هدر رفتن هزینه ها خواهد شد.

– دلیل سوم استفاده از نشا، اطمینان از تراکم مزرعه می باشد. وقتی نشا کاشته میشود. در واقع ما از تراکم مزرعه مطمئن میشویم.

در بسیار از موارد کشت بذور گیاهان دارویی به صورت مستقیم نمی تواند تراکم مناسبی از گیاه دارویی را در مزرعه ایجاد کند. بنابراین سعی کنید نشا استفاده کنید یا اینکه بذر را خریداری کرده و آن را خزانه کنید. این اقدام میتواند تا ۵۰ درصد از هزینه های خرید نشای شما بکاهد.

این توصیه برای بذور گیاهان دارویی یکساله و گیاهان دارویی با بذور درشت تر توصیه نمیگردد. بذور گیاهان دارویی مانند بابونه، گل گاوزبان، همیشه بهار، گاوزبان اروپایی و ختمی دارویی را میتوانید به صورت مستقیم کشت و کار کنید. برخی بذور مانند بابونه آلمانی زود جوانه میزنند و نیازی به کشت خزانه و تولید نشا نمیباشد هر چند برخی در کشت سطوح کم از نشا برای این کار استفاده میکنند.

 

 

در زیر لیست نشا و بذور تولید شده در گروه هربال مارکت را مشاهده میکنید.

 

 

 

 

 شماره تلفن های تماش برای برقراری ارتباط

 

۰۲۱۷۷۵۲۶۷۴۲

۰۹۱۴۴۹۳۶۱۳۳

۰۹۳۸۰۶۲۶۸۲۲

مطلب چه طور بود؟
462 بازدید مقالات مهدی قنبری شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۶ بدون دیدگاه
برچسب ها
, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
مهدی قنبری
این نوشته توسط مهدی قنبری ارسال شده است.تعداد نوشته ها : 257
سلام خدمت همه فعالین حوزه گیاهان دارویی من مهدی قنبری کارشناسی ارشد گیاهان دارویی از دانشگاه تربیت مدرس تهران هستم. در مقطع کارشناسی از رشته باغبانی دانشگاه تبریز فارغ التحصیل شده ام. مدتی به عنوان مدیر مرکز خدمات تخصصی گیاهان دارویی فعالیت داشته ام و اکنون در زمینه بازاریابی و فروش و کشت و کار گیاهان دارویی و همچنین تولید خشکبار طبیعی فعالیت می کنم. مطمئنا تمام اطلاعات بدست آمده از تجارب مزرعه ای و بازاری خود را با قلم خود به اطلاع شما خواهم رساند امیدوارم که مورد پسندتان واقع گردد. منتظر نظرات سازنده شما برای بهبود وضعیت سایت هستیم. باتشکر
دیدگاه خود را بنویسید
بدون دیدگاه