بیشتر
امروز پنج شنبه ۳ اسفند ۱۳۹۶ شما در وب سایت هربال مارکت هستید

تولید بذر گیاهان دارویی

تولید بذر گیاهان دارویی

چندی پیش اتفاق جالب و آموزنده ای برای من افتاد و دوست دارم آن را اینجا به صورت یکی از نکات مدیرتی در مزرعه گیاهان دارویی بنویسم تا علاقمندان عزیز و تولید کنندگان محترم کشاورزی از آن به عنوان الگویی درست و مهم استفاده کنند. در جریان فروش بذور گیاهان دارویی خریدار از کیفیت ظاهری و باطنی بذر از فروشنده اطلاعاتی میخواهد که بایستی دقیق و درست باشند تا آن معامله اولین و آخرین معامله نباشد.

بذر گیاهان دارویی

البته در هر کار راستگویی عواقب بهتری به دنبا دارد تا کتمان حقیقت. مشتری از ما بذر خواست و قرار شد ده کیلو بذر اکیناسه ایرانی با خلوص ۸۵ درصد و جوانی زنی ۷۰ درصد در اختیار ایشان بگذاریم. از انجایی که خلوص بذر آن هم در مقدار بالا موضوع بسیار حائز اهمیتی می باشد و در ازای هر صد کیلو بذر چه برای استفاده در تولید نشا و یا استفاده از ان برای فرآوری و روغن گیری هر ده درصد ناخالصی به معنای ده کیلو فروخت هر چیزی غیر از بذر می باشد.

کاشت بذر گیاهان دارویی

لذا حل این مشکل با امکانات ضعیف ما در سورت و جداسازی ناخالصی از بذر دغدغه ای برای ما و خریدار شده بود اما به کمک مهندس عادل پور که کارشناس بذر و زراعت می باشد این مسئله تا حدودی حل شد. ایشان پیشنهاد کردند شما خلوص بذر خود را دقیق در آزمایشگاه محاسبه کنید وبه ازای ناحالصی موچود بذر اضافه به خریدار خود بدهید مثلا به ازای ده کیلو بذر با درجه ناخالصی ۱۵ درصد ۱٫۵ کیلو بذر اضافه به مشتری بدهید یعنی در واقع شما پول ده کیلو را بگیرید ولی ۱۱٫۵ کیلوگرم به اون تحویل دهید تا نگرانی اش برطرف گردد. این نوعی تکریم مشتری می باشد و میتواند او را برای بار دیگر پای خرید محصول شما بکشاند.

مطلب چه طور بود؟
1148 بازدید مقالات مهدی قنبری پنج شنبه ۳ اسفند ۱۳۹۶ بدون دیدگاه
برچسب ها
, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
مهدی قنبری
این نوشته توسط مهدی قنبری ارسال شده است.تعداد نوشته ها : 257
سلام خدمت همه فعالین حوزه گیاهان دارویی من مهدی قنبری کارشناسی ارشد گیاهان دارویی از دانشگاه تربیت مدرس تهران هستم. در مقطع کارشناسی از رشته باغبانی دانشگاه تبریز فارغ التحصیل شده ام. مدتی به عنوان مدیر مرکز خدمات تخصصی گیاهان دارویی فعالیت داشته ام و اکنون در زمینه بازاریابی و فروش و کشت و کار گیاهان دارویی و همچنین تولید خشکبار طبیعی فعالیت می کنم. مطمئنا تمام اطلاعات بدست آمده از تجارب مزرعه ای و بازاری خود را با قلم خود به اطلاع شما خواهم رساند امیدوارم که مورد پسندتان واقع گردد. منتظر نظرات سازنده شما برای بهبود وضعیت سایت هستیم. باتشکر
دیدگاه خود را بنویسید
بدون دیدگاه