بیشتر
امروز شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۶ شما در وب سایت هربال مارکت هستید

گرایش تمدنهای مختلف و گیاهان دارویی

گرایش تمدنهای مختلف و گیاهان دارویی

اتفاقات ناگوار در زندگی یکایک انسانها از قبیل بیماری­های جسمی و تاثیرات ثانویه این بیماری­ها در زندگی روزانه افراد بسیار اهمیت دارد. می­دانیم که فرد به عنوان واحد سازنده یک جامعه انسانی تحت تاثیر عوامل مختلف عکس العمل­های متناسب و گاهاً نامناسبی از خود نشان می­دهد. این عکس العمل­ها با توجه به نوع احساسات ایجاد شده می­تواند آگاهانه یا ناآگاهانه منجر به افعال شادی آور یا افزاینده استرس و دلواپسی گردد. متعاقب این، رفتارهای ناشی از ازدست دادن یا بدست آوردن چیزی مانند سلامتی و مهمتر از آن برای کسانی که به زیبایی خود بسیار اهمیت می­دهند موجب تغییر اولویت­های زندگی حتی در حد بسیار شدید مانند اختلافات درون خانوادگی می­شود. لذا رعایت نکات بهداشتی پیشگیرانه می­تواند از بروز چنین تاثیراتی در سطوح زندگی فردی و اجتماعی بکاهد. مطمئناً احساس اعتماد بنفس داشتن، احساس رضایت از زیبایی خود (اغلب در زنان جامعه)، احساس خودباوری و امثال چنین احساسات و روحیاتی می­تواند در حفظ شادابی جمیع افراد خانواده و در سطحی بالاتر شادابی افراد جامعه بسیار نقش حیاتی داشته باشد. امروزه آمار بدست آمده از فروش لوازم آرایشی و بهداشتی نشان دهنده اهمیت مباحث مطرح شده در مورد زیبایی و سلامت روح و راون می­باشد. با بیان چنین مقدمه ای خود و شما را جهت استفاده از لوازم آرایشی طبیعی به جای مصنوعات سنتزی ترغیب می­کنم.

گرایش تمدنهای مختلف و گیاهان دارویی

تاثیرات بسیار منفی کاربرد انواع لوازم آرایشی شیمیایی به اثبات رسیده است. با این حال بسیاری از انسانها با توجه به پیشینه بسیار قابل قبول کاربرد انواع روشهای سنتی و قدیمی علاوه بر افزایش زیبایی خود به جبران کمبودهای ناشی از عدم داشتن برنامه غذایی صحیح و مناسب می­پردازند. نکته­ی قابل توجهی که باید به آن اشاره کرد عدم وجود دانایی لازم در مورد علل و چرایی بوجود آمدن عوارض پوستی و سایر بیماری­های رایج در بین انسانها مخصوصاً جوامع شهرنشینی می­باشد. امروزه با پیشرفت صنایع مختلف و دور شدن انسان از طبیعت علاوه بر کمبود فضای سازنده و ترمیم کننده روحی، مشکلات داروهای شیمیایی مخصوصاً لوازم آرایشی و بهداشتی باعث زندانی شدن انسان در حبابی از بیماری­ها شده است. طبیعت آنچه را که در درون خود سنتز می­کند به مصرف نیازهای خود می­رساند برای مثال گیاهان دارویی به عنوان موجودات سخت­زی یا به نوعی تنش دوست توانسته­اند با انواع تنش­های زنده و غیرزنده سازگاری بسیار عمیقی پیدا کنند. محصول چنین سازگاریی تولید بیشمار ترکیبات دارویی کاملا طبیعی می­باشد. هر کدام از این ترکیبات شیمیایی تولید شده در گیاهان مصارف خاص خود را در متابولیسم زنده و غیر زنده گیاهی دارند. از این رو می­توان با الهام از طبیعت و استفاده از موهبات خدادادی بر بسیار از بیماری­های تاثیر پذیرفته از توسعه شهری و صنعتی فائق آمد.

گرایش تمدنهای مختلف و گیاهان دارویی

در توجیه دیگر عوامل بوجود آمدن بیماری­های شایع مخصوصاً عوارض پوستی و لاعلاج، گم شدن هویت دینی و فراموشی منهیات و اوامر شرعی دین اسلام می­باشد. مطالعه کتب قدیمی و دینی در زمینه طب و درمان نشان می­دهد بسیاری از طبیبان در زمانهای قدیم از نوعی تخصص و مهارت در تجویز دارویهای برگرفته از طبیعت مانند گیاهان، کانی­ها، اعضاء حیوانات مختلف و درمانهای روحی و روانی برخوردار بودند و از این مهارت­ها جهت درمان بیماران استفاده می­کردند. در این میان گیاهان دارویی از اهمیت خاصی برخوردار بودند. فراوانی تنوع گیاهان دارویی، انتشار گسترده و وجود سرزمینهای دارای شرایط رشدی مناسب، تاثیر مثبت کاربرد گیاهان دارویی و ارزان بودن آنها از عوامل دیگر گرایش تمدن­های مختلف به استفاده از این نوع گیاهان می­باشد.

در ادامه به بحث پیرامون تاثیرات آلاینده های صنعتی مخصوصاً غبارآلات شیمیایی و ذرات معلق در هوا بر روی پوست و روشهای درمان انها خواهیم پرداخت.

.

مطلب چه طور بود؟
832 بازدید مقالات مهدی قنبری شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۶ بدون دیدگاه
برچسب ها
, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
مهدی قنبری
این نوشته توسط مهدی قنبری ارسال شده است.تعداد نوشته ها : 257
سلام خدمت همه فعالین حوزه گیاهان دارویی من مهدی قنبری کارشناسی ارشد گیاهان دارویی از دانشگاه تربیت مدرس تهران هستم. در مقطع کارشناسی از رشته باغبانی دانشگاه تبریز فارغ التحصیل شده ام. مدتی به عنوان مدیر مرکز خدمات تخصصی گیاهان دارویی فعالیت داشته ام و اکنون در زمینه بازاریابی و فروش و کشت و کار گیاهان دارویی و همچنین تولید خشکبار طبیعی فعالیت می کنم. مطمئنا تمام اطلاعات بدست آمده از تجارب مزرعه ای و بازاری خود را با قلم خود به اطلاع شما خواهم رساند امیدوارم که مورد پسندتان واقع گردد. منتظر نظرات سازنده شما برای بهبود وضعیت سایت هستیم. باتشکر
دیدگاه خود را بنویسید
بدون دیدگاه