بیشتر
امروز شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۶ شما در وب سایت هربال مارکت هستید

عصاره مقوی قلب و روح حیوانی

عصاره مقوی قلب و روح حیوانی

کوتاه و مختصر پیرامون آب گوشت
عصاره مقوی قلب و روح حیوانی: مقصود از آب گوشت، عرق یا عصاره ایست که از گوشت قرمز بدون چربى گوسفند یا از گوشت گوساله گرفته باشند، باین دستور که گوشت را ریز قیمه اى بلکه ریزتر کرده با کمى نمک در شیشه اى که در محکم بدون نفوذ داشته باشد ریخته، در شیشه را بسته، آنرا در دیگ یا قابلمه پرآب گذارده، آنرا آتش برسانند و قریب دو ساعت آب دیگ را ملایم بجوشانند، سپس شیشه را خارج کرده تکان بدهند و آبى که از گوشت خارج شده قاشق قاشق بخورانند.

باید توجه داشت که در این گوشت آب نباید ریخت، بلکه گوشت را باید بدون آب در شیشه بریزند. این عصاره مقوى قلب و روح حیوانى و طبیعى و نفسانى، یعنى جسم و روح و شهوت و بدن و جوارح، و زیادکننده خون، و رافع ضعفى که از طول بیمارى و خوردن مسهلات و جماع و زحمت زیاد و خون گرفتن بهم رسیده مى باشد، همچنین نیرودهنده اطفال و پیران و ضعیف مزاجها و ناقهین و مرضاى بدحال و کم غذاها و توان از دست داده ها. معجونى که هر قواى رفته را به بدن بازمی گرداند.

عصاره مقوى قلب و روح حیوانى و طبیعى و نفسانى

همراه این گوشت می توان مقویات دیگر مانند به و سیب رندیده و ادویه معطر نیز در شیشه کرده عصاره همه را بدست آورند، و همچنین می توان گوشت ورقه کرده را با سیب و به و با ادویه و مختصرى آب در ظرف دربسته بطور (دم) که آتش بسیار ملایم داشته باشد پخته، بحدیکه گوشت و آب یکسان و غلیظ بشود و آنگاه آنرا عرق کشیده یا در دستمال یا حریر ریخته صاف کرده بخورانند.

باید توجه داشت که قاشق قاشق خوردن و هر چند دقیقه یک قاشق خوردن آن بمراتب بهتر و مفیدتر از یک دفعه خوردن آن می باشد. همچنین گرم مزاجها را شایسته است که این عصاره را از گوشت سرخ گاو و گوساله و سردمزاجها را که از گوشت گوسفند شیشک (نر) تهیه نمایند. بهترین مقویى که از دارو و آمپول و هر اغذیه مقوى تر و قوت بخش تر و مفیدتر و سریع الاثرتر می باشد.

منابع: جعفر شهری باف، طهران قدیم، ج‏۱، نشر معین (۱۳۸۳) برگرفته از تحفه حکیم مومن

Beautiful Prime rib

.

.

.

مطلب چه طور بود؟
1495 بازدید طب سنتی مهدی قنبری شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۶ بدون دیدگاه
مهدی قنبری
این نوشته توسط مهدی قنبری ارسال شده است.تعداد نوشته ها : 257
سلام خدمت همه فعالین حوزه گیاهان دارویی من مهدی قنبری کارشناسی ارشد گیاهان دارویی از دانشگاه تربیت مدرس تهران هستم. در مقطع کارشناسی از رشته باغبانی دانشگاه تبریز فارغ التحصیل شده ام. مدتی به عنوان مدیر مرکز خدمات تخصصی گیاهان دارویی فعالیت داشته ام و اکنون در زمینه بازاریابی و فروش و کشت و کار گیاهان دارویی و همچنین تولید خشکبار طبیعی فعالیت می کنم. مطمئنا تمام اطلاعات بدست آمده از تجارب مزرعه ای و بازاری خود را با قلم خود به اطلاع شما خواهم رساند امیدوارم که مورد پسندتان واقع گردد. منتظر نظرات سازنده شما برای بهبود وضعیت سایت هستیم. باتشکر
دیدگاه خود را بنویسید
بدون دیدگاه