Loading...

معرفی گیاه سرخارگل

معرفی گیاه سرخارگل

معرفی گیاه سرخارگل

معرفی گیاه سرخارگل : سرخارگل ها Coneflower گونه های خوبی برای ایجاد زیبایی در باغات هستند. البته مفید هم هستند! این نوع گل ها برای استفاده های دارویی خود معروف اند. گونه های سرخارگل مربوط به شمال آمریکا هستند اما دامنه اصلی آن ها دشت های بزرگ تگزاس تا کانادا است. از زمان های بسیار قدیم، بومیان آمریکایی از آن ها به عنوان دارویی مهم برای انواع بیماری ها استفاده می کردند. بومیان آمریکایی از سرخارگل ها برای درمان بیماری های مختلف از عفونت های تنفسی تا نیش مار استفاده می کردند.

آن ها معمولا از گل های سرخارگل مشکی استفاده می کردند اما گل های سرخارگل بنفش هم جایگزین خوبی بود. هنگامی که پیشینیان در دهه ۱۸۰۰ در این منطقه مستقر شدند، از این نوع گل ها استفاده می کنند. از سال ۱۸۸۰ به بعد فروش آن به سواحل شرقی آغاز شد و از همان زمان به عنوان یک داروی طبیعی شناخته شد. در حقیقت این گل اولین درمان سرماخوردگی و آنفولانزا قبل از اختراع آنتی بیوتیک ها بود.

معرفی گیاه سرخارگل

خواص دارویی سرخارگل

امروزه از سرخارگل به عنوان یک دارو برای درمان سرماخوردگی و آنفولانزا استفاده می شود. مطالعات اخیر نشان داده است که این گیاه حاوی قندی است که به عنوان محرکی مقاوم نقش تقویت سیستم ایمنی بدن را دارد. با این حال، دانشمندان بر این باورند که عوامل دیگری (که احتمالا ناشناخته هستند) نیز در این گیاهان نقش دارد. در حالی که این گیاهان از ابتلا به سرماخوردگی و آنفولانزا جلوگیری نمی کنند، مطالعات متعددی نشان داده است که مدت و شدت آن ها را کاهش می دهد. کل این گیاه (ریشه، برگ، ساقه و گل) مورد استفاده قرار می گیرد، اگر چه مطالعات جدید نشان داده است که بخش بالایی گیاه اثر بیشتری نسبت به ریشه آن دارد. این محصول به صورت تجاری در شکل های متنوع وجود دارد اما معمولا به شکل چای یا قرص است. در ادامه مقاله معرفی گیاه سرخارگل با روش کاشت سرخارگل همراه ما باشید.

سرخارگل خود را بکارید!

در حالی که پیدا کردن سرخارگل ها در اکثر فروشگاه ها آسان است، شما می توانید سرخارگل مورد نیاز خود را بکارید. مهم نیست که بدانید چگونه می توان اکیناسه ای را رشد داد، بلکه می توانید از این گل های زیبا در حیاط خود تولید کنید و از آن ها لذت ببرید و پرندگان زیبا و زنبور ها را جذب کنید. از آنجایی که سرخارگل به آب و هوای مختلف عادت دارد، می تواند در انواع خاک ها و مناطق کشت شود. آن ها می توانند به طور مستقیم در فصل های پاییز یا بهار کاشته شوند.

به سادگی بذور سرخارگل را در یک نقطه آفتابی پخش کرده و آن ها را زیر خاک ببرید. زمانی که تا حدود یک اینچ رشد کردند، آنها را به اندازه پنجاه سانتیمتر از هم با فاصله تنک کنید. با این کار آن ها در فصل تابستان و پاییز به ارتفاع پنجاه تا صد سانتیمتر می رسند و به گل های رنگارنگی تبدیل می شوند. آن ها دائمی هستند، بنابراین آن ها را رها کنید و سال های سال از آن لذت ببرید!

معرفی گیاه سرخارگل

سرخارگل زنبورها، حشرات مفید و پرندگان کوچک مانند جوجه هایی که دوست دارند بذر بخورند، را جذب خود می کند. آن ها می توانند با توجه به میزان بارندگی و آب و هوای سالانه، با آبی کم و یا متوسط رشد کنند و در خشکسالی نیز می توانند آب را ذخیره کنند. شما می توانید با قلمه زدن آن ها گل های بیشتری را به دست آورید و سپس می توانید برگ و گل های آن را برای استفاده در زمان ابتلا به سرما خوردگی و آنفولانزا خشک کنید. امیدوارم مقاله معرفی گیاه سرخارگل رضایت شما را جلب کرده باشد.

لینک محصولات مرتبط

تهیه و تنظیم

  • تهیه و تنظیم از مجموعه هربال مارکت
  • انتشار مقاله با ذکر منبع و نام نویسنده بلامانع است
  • عنوان مقاله: معرفی گیاه سرخارگل
  • نویسنده: مهدی قنبری
درباره مهدی قنبری

سلام خدمت همه فعالین حوزه گیاهان دارویی من مهدی قنبری کارشناسی ارشد گیاهان دارویی از دانشگاه تربیت مدرس تهران هستم. در مقطع کارشناسی از رشته باغبانی دانشگاه تبریز فارغ التحصیل شده ام. مدتی به عنوان مدیر مرکز خدمات تخصصی گیاهان دارویی فعالیت داشته ام و اکنون در زمینه بازاریابی و فروش و کشت و کار گیاهان دارویی فعالیت می کنم. مطمئنا تمام اطلاعات بدست آمده از تجارب مزرعه ای و بازاری خود را با قلم خود به اطلاع شما خواهم رساند امیدوارم که مورد پسندتان واقع گردد. منتظر نظرات سازنده شما برای بهبود وضعیت سایت هستیم. باتشکر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 
 
 

پاسخ معادله زیر را وارد کنید * مهلت سه دقیقه ای معادله به اتمام رسیده، جهت دریافت معادله جدید روی دکمه کناری آن کلیک کنید.