Loading...

نحوه کاشت و موارد استفاده علف لیمو

نحوه کاشت و موارد استفاده علف لیمو

نحوه کاشت و موارد استفاده علف لیمو

متنی که پیش روی شماست ترجمه مقاله ای با عنوان ” نحوه کاشت و موارد استفاده علف لیمو ” از یک سایت آمریکایی می باشد. این داستان از زبان یک آمریکایی می باشد. امیدوارم رضایت شما را جلب کند. وقتی که من به فلوریدا سفر کرده بودم، برای اولین بار علف لیمو را هنگام بازدید از بازار کشاورزان فلوریدا دیدم. مردی قد کوتاه و مسن یک دسته از ساقه های علف لیمو را به من داد و گفت: ” شما آنها را در آب قرار دهید تا دوباره رشد کنند”. او یک ساقه دیگر برداشت و به من نشان داده که چگونه می توانم آن را برش دهم و از قسمت های داخلی علف لیمو استفاده کنم. وقتی که علف لیمو را خرد کرد بوی فوق العاده ای به مشامم رسید و من چند شاخه علف لیمو خریداری کردم. از آن زمان به بعد من از علف لیمو به عنوان یک چاشنی برای برنج استفاده می کنم و عطر و طعم خاصی را به برنج اضافه می کند و (بدون توجه به خواص درمانی که دارد) از آن در سوپ ها و غذاهای سرخ کردنی و همچنین برای طعم دادن به شیرینی هایی که می پزم استفاده می کنم. همانطور که پیرمرد وعده داده بود، وقتی که من انتهای ساقه های علف لیمو را در یک شیشه آب قرار دادم، شروع به ریشه زنی کردند. من از آن زمان دوبار نقل مکان کردم و نمی توانم گلدان هایی که دارم را به کشوری که به آنجا نقل مکان می کنیم ببرم، بنابراین من باید دوباره نشا یا بذر علف لیمو را پیدا کنم و دوباره بکارم. کاشت و پرورش علف لیمو کار سختی نیست. وقتی شما تجربه کاشت علف لیمو را بدست می آورید بهتر از هر کس دیگری می دانید که چه کاری باید انجام دهید.

نحوه کاشت و موارد استفاده علف لیمو

نحوه کاشت علف لیمو

در ادامه مقاله نحوه کاشت و موارد استفاده علف لیمو به بررسی شرایط تکثیر علف لیمو می پردازیم. علف لیمو یک گیاه گرمسیری است و نمی تواند در هوای خیلی سرد رشد کند. اگر شما در جایی زندگی می کنید که هوای آن سردتر از منطقه ۹a (مشابه هوای تهران) است می توانید علف لیمو خود را در گلدان بکارید و آن را در زمستان به داخل خانه ببرید. و حتی در صورتی که افت دمای غیرمنتظره را مشاهده کردید می توانید آن را به داخل خانه بیاورید. علف لیمو را در جایی بکارید که نور کامل خورشید، مقدار زیادی آب را دریافت می کند و خاک آن غنی باشد و به خوبی زهکشی شده باشد. اگر شما علف لیمو را در یک گلدان می کارید، هر دو هفته یکبار آن را با کمپوست و ورمی کمپوست غنی کنید تا مطمئن شوید گیاه تان مقدار زیادی مواد مغذی را دریافت می کند. به محض اینکه گیاه تشکیل شد، علف لیمو به طور طبیعی خود را تکثیر می کند. ساقه های کوچک گیاهان جدید در کنار ساقه های موجود شروع به رشد می کنند (به تصویر زیر نگاه کنید).

گونه های مختلفی از علف لیمو وجود دارد، هر چند هنگام خرید مشخص نیست که شما چه گونه ای را خریداری می کنید (چه در قالب بذر و چه ساقه). من حداقل دو گونه مختلف علف لیمو را پرورش داده ام، اما نمی دانم که چه گونه ای هستند. من فقط می دانم که آنها متفاوت از هم هستند چونکه یکی دارای رگه های قرمز رنگ در نیمه پایین برگ ها هستند در حالی که گیاه دیگر اینگونه نیست.

نحوه کاشت و موارد استفاده علف لیمو

جوانه زنی بذر علف لیمو

بذر علف لیمو در عرض یک یا دو هفته جوانه زنی خواهد کرد و طبق تجربه ما، این بذرها نرخ بالایی از جوانه زنی را دارند. بذرها را مرطوب و در جای گرم نگه دارید تا جوانه دهند. وقتی که ارتفاع آنها به ۱۵ سانتیمتر رسید آنها را به یک گلدان انتقال دهید. فاصله مابین آنها باید ۵ تا ۸ سانتیمتر باشد و مطمئن شوید که آنها فضای زیادی برای رشد ریشه های خوب دارند. اگر شما قصد ریشه زنی علف لیمو از ساقه هایی که از فروشگاه یا بازار کشاورزان خریداری کرده اید را دارید حیلی ساده آنها را در یک شیشه که حاوی آب است قرار دهید و آنها را به همان صورت باقی بگذارید تا شروع به ریشه زنی کنند. مطمئن شوید که هر دو روز یکبار آب را عوض می کنید. بعد از اینکه شما برگ هایی که تازه رشد کردند را دیدید می توانید مطمئن باشید که علف لیمو دارای ریشه های کافی است و شما می تواند آنها را در گلدان بکارید. برای برداشت یک ساقه از علف لیمو، قسمت پایه گیاه را نگه دارید و ساقه را بکشید. بخش سفید داخلی همان چیزی است که در آشپزی استفاده می شود هر چند می توان از برگ ها هم برای ساخت چای لیمو استفاده کرد. برگ های سبز بیرونی را جدا کنید و رنده کنید و یا ریز ریز کنید. وقتی که من می خواهم از آنها در پخت برنج استفاده کنم، علف لیمو خرد شده را در کیسه چیت قرار داده و آن را در داخل آب برنج در حال پخت قرار می دهم. بعد از اینکه برنج آماده شد من کیسه را برمی دارم. جهت مطالعه بیشتر به مقالات بخش علف لیمو در سایت هربال مارکت مراجعه کنید. امیدوارم مقاله نحوه کاشت و موارد استفاده علف لیمو رضایت شما را جلب کرده باشد.

تهیه و تنظیم

  • تهیه و تنظیم از هربال مارکت
  • نویسنده: مهندس قنبری
  • عنوان مقاله: نحوه کاشت و موارد استفاده علف لیمو
  • هربال مارکت را در پیج اینستاگرام دنبال کنید.
  • انتشار مقاله با ذکر نام منبع و نویسنده بلامانع است
درباره مهدی قنبری

سلام خدمت همه فعالین حوزه گیاهان دارویی من مهدی قنبری کارشناسی ارشد گیاهان دارویی از دانشگاه تربیت مدرس تهران هستم. در مقطع کارشناسی از رشته باغبانی دانشگاه تبریز فارغ التحصیل شده ام. مدتی به عنوان مدیر مرکز خدمات تخصصی گیاهان دارویی فعالیت داشته ام و اکنون در زمینه بازاریابی و فروش و کشت و کار گیاهان دارویی فعالیت می کنم. مطمئنا تمام اطلاعات بدست آمده از تجارب مزرعه ای و بازاری خود را با قلم خود به اطلاع شما خواهم رساند امیدوارم که مورد پسندتان واقع گردد. منتظر نظرات سازنده شما برای بهبود وضعیت سایت هستیم. باتشکر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 
 
 

پاسخ معادله زیر را وارد کنید * مهلت سه دقیقه ای معادله به اتمام رسیده، جهت دریافت معادله جدید روی دکمه کناری آن کلیک کنید.