Loading...

نرم شدن کاکتوس ها

نرم شدن کاکتوس ها

 نرم شدن کاکتوس ها

کاکتوس ها Cactus به طور قابل توجهی در نگهداری بادوام و مقاوم اند. کاکتوس ها به مقدار بیشتری نیاز به نور آفتاب، خاک با زهکشی مناسب و رطوبت ناچیز دارند. مسائل مربوط به آفات که در گیاهان مسئله ای معمولی است در کاکتوس خیلی ناچیز است و براحتی برطرف می شود. مسائل کاکتوس ها مربوط به طیفی از آفات مکنده مانند سفید بال ها تا پوسیدگی های رایجی که حاصل فعالیت باکتری ها و قارچ هاست میشود. یکی از علائم آشکار این مشکلات حالت نرم و خمیر مانندی شدن کاکتوس ها است. نرم شدن کاکتوس ها یکی از رایج ترین مشکلات می باشد.

چرا کاکتوس ها نرم می شوند

باغبانان تازه کار ممکن است بپرسند که چرا کاکتوس ها نرم می شوند دلایل احتمالی نرم شدن کاکتوس ها ممکن است از بیماری، محل نادرست کشت و شرایط محیطی باشد. کاکتوس ها بطورکلی رطوبت پایینی نیاز دارند. آنها در درجه حرارت های بالای ۲۱ تا ۲۴ درجه سانتیگراد در مکان های آفتابی با مقدار کمی احتیاجات غذایی رشد می یابند. گیاهان گلدانی به منافذ زهکشی شده مناسب و خاکی مخلوط با میزان مناسب ماسه نیازمند اند. گیاهانی که روی زمین کاشته می شوند احتیاجات مشابهی دارند.

مانند هر گیاهی کاکتوس ها هم بیمار می شوند و آسیب می بینند. مشکل رایج در کاکتوس ها ظاهر شدن لکه های نرم روی بدنه کاکتوس هاست. اطراف این لکه ها ممکن است حالت بی رنگ یا چوب پنبه ای شود و مرکز آنها نرم و مرطوب شود. این لکه ها ممکن است به دلیل بیماری یا به سادگی در اثر صدمات مکانیکی که به پوست و ساقه کاکتوس وارد می شود ایجاد شود. باید سریعا به بافت های پوسیده کاکتوس و نرم شدن کاکتوس ها رسیدگی شود تا از گسترش آن ها به بقیه نقاط گیاه جلوگیری شود تا مانع ضعیف شدن بنیه گیاه شود وگرنه می تواند به مشکلی دائمی تبدیل شود.

نرم شدن کاکتوس ها

بیماری های باکتریایی و قارچی از مشکلات کاکتوس ها هستند که این بیماری ها از طریق منافذ روی کاکتوس وارد گیاه می شوند. این منافذ ممکن است در اثر فعالیت حیوانات و حشرات، آسیب وارد کردن از طریق اشیاء و یا شرایط آب و هوای ابری مانند تگرگ ایجاد شود. صدمه وارد شده به گیاه در اثر موارد گفته شده به خودی خود مهم نیست بلکه آسیبی که باکتری ها و قارچ ها از این طریق وارد می کنند بسیار مهم است. نرم شدن کاکتوس ها در نتیجه تاثیر آلودگی های باکتریایی و ویروسی می باشد. شرایط گرم و خشک سرعت تولید اسپور قارچ ها را افزایش می دهند و همین طور تولید باکتری ها را نیز افزایش می دهند. هنگامی که گیاه تان را لمس میکنید متوجه این نرمی و نازکی می شوید. علائمی را که در این حالت مشاهده می کنید شامل لکه های حفره مانند کوچک، پوسته های تغییر رنگ یافته، نواحی نرم شده بدنه میوه و مشکی یا تغییر رنگ یافته شدن نقاطی روی سطح پوسته کاکتوس می شود. شما ممکن است شاهد مقداری ترشحات روی گیاه خود شوید. اثر این لکه ها روی بافت های کاکتوس می تواند وارد ریشه شود و کم کم باعث از بین رفتن گیاه می شود این در حالی است که بافت های موضعی (مبتلا به بیماری) در نواحی بالاتر کاکتوس می تواند براحتی درمان شود. اکثر کاکتوس ها پاسخی مناسبی در مقابل حذف بافت های بیماری زا می دهند.

نرم شدن کاکتوس ها با روش های ساده درمان میشود. از یک چاقوی تیز و ضد عفونی شده برای کندن قسمت پوسیده استفاده کنید و اجازه دهید حفره ایجاد شده خشک شود. در صورت بسته شدن محل زخم آبیاری نکنید. آبیاری کاکتوس باعث گسترش بیماری یا پوسیدگی میشود. اگر بیماری به ریشه ها رسیده باشد کاری از شما ساخته نیست. در این حالت سعی کنید گیاه را از خاک در آورده و خاک آن را با خاک استریل جایگزین کنید. قبل از کاشت مجدد ریشه ها را بخوبی بشویید و در محیطی تازه قرار دهید. یک گیاه آسیب دیده همچنین از طریق بریدن نقاط آسیب دیده و اجازه دادن به ریشه آن برای تولید گیاه جدید نیز می تواند درمان شود.

چند روز قبل از این که آن ها در ماسه قرار دهید برش را از بالای کالوس ایجاد کنید. ریشه زایی نقاط برش یافته ممکن است چندین هفته به طول انجامد. این روش تکثیر کاکتوس سالمی تولید می کند که مشابه کاکتوس های والدینی است. امیداوارم مقاله نرم شدن کاکتوس ها رضایت شما را جلب کرده باشد.

تهیه و تنظیم

  • تهیه و تنظیم از هربال مارکت
  • نویسنده : مهندس قنبری
  • عنوان محصول: نرم شدن کاکتوس ها
  • هربال مارکت را در پیج اینستاگرام دنبال کنید.
درباره مهدی قنبری

سلام خدمت همه فعالین حوزه گیاهان دارویی من مهدی قنبری کارشناسی ارشد گیاهان دارویی از دانشگاه تربیت مدرس تهران هستم. در مقطع کارشناسی از رشته باغبانی دانشگاه تبریز فارغ التحصیل شده ام. مدتی به عنوان مدیر مرکز خدمات تخصصی گیاهان دارویی فعالیت داشته ام و اکنون در زمینه بازاریابی و فروش و کشت و کار گیاهان دارویی فعالیت می کنم. مطمئنا تمام اطلاعات بدست آمده از تجارب مزرعه ای و بازاری خود را با قلم خود به اطلاع شما خواهم رساند امیدوارم که مورد پسندتان واقع گردد. منتظر نظرات سازنده شما برای بهبود وضعیت سایت هستیم. باتشکر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 
 
 

پاسخ معادله زیر را وارد کنید * مهلت سه دقیقه ای معادله به اتمام رسیده، جهت دریافت معادله جدید روی دکمه کناری آن کلیک کنید.