Loading...

آفت های باغی حلزون ها و  اسلاگ ها

آفت های باغی حلزون ها و  اسلاگ ها

آفت های باغی حلزون ها و  اسلاگ ها

برای مبارزه آماده شوید چونکه آفت های باغی حلزون ها و  اسلاگ ها از نگران کننده ترین آفات باغی محسوب می شوند. حلزون ها راهی برای خوردن سیب زمینی ها پیدا می کنند و خیلی سریع سوراخ های زیادی را در توت فرنگی های آبدار شما ایجاد می کنند و این جای تعجب نیست چونکه حلزون حدود ۲۷۰۰۰ دندان دارد. حلزون ها می توانند تعداد زیادی سوراخ را در برگ های سبزیجات سالادی و کلم های دوست داشتنی شما ایجاد کنند. ذائقه غذایی حلزون ها تغییری نخواهد کرد و غالبا در شب وقتی که شرایط آب هوایی خنک و مرطوب است خودشان را پنهان می کنند. حلزون وقتی که خاک خشک است به داخلش فرو می روند و عاشق شرایط بارانی و مرطوب هستند.

نحوه ایجاد لکه توسط حلزون ها

حلزون ها روی شاخ و برگ ها بالا می روند و ماده ای چسبنده و نقره ای رنگ را روی آنها باقی می گذارند. آنها از برگهایی که نرم و سبز هستند تغذیه می کنند و اسکلت برگ را باقی میگذارند. اسلاگ ها یا بید حلزونی مانند حلزون ها تمام قسمت های برگ را می خورند اما به اندام زیر زمینی نیز حمله می کنند چونکه سیب زمینی می تواند هدف اصلی حمله آنها باشد. اسلاگ ها شاخه های تازه و نرم را دوست دارند بنابراین اگر متوجه شدید که گیاه حدید شما خورده شده است مجرم اصلی اسلاگ ها هستند.

آفت های باغی حلزون ها و اسلاگ ها

نحوه درمان حلزون ها و  اسلاگ ها

تقریبا غیر ممکن است که تمام حلزون ها و اسلاگ ها را از بین ببرید چونکه آنها بسیار پر کار هستند با این حال کارهایی که می توانید انجام دهید شامل موارد زیر است.

شما می توانید شکارچیان طبیعی مانند برفک، جوجه تیغی، وزغ ها و شکارچیان حشرات مانند سوسک ها و لارو پرنده را به باغتان اضافه کنید. گیاهان آسیب پذیر را قبل از کاشت در زمین (کاشت مستقیم بذر) در محیط داخلی پرورش دهید و مطمئن شوید که آنها به اندازه کافی بزرگ شده اند (و نرم و خوشمزه نیستند) شما می تواند حلزون ها را با دست بردارید و یا اینکه از سرکه سفید و آب گرم استفاده کنید.

همچنین سعی کنید پوست تخم مرغ خورد شده را در اطراف گیاهان اسیب پذیر بخش کنید و از نوار مسی دور گلدان گیاهان استفاده کنید. حلزون ها و اسلاگ ها دوست ندارد که در دام شکمشان بیافتند و از این گیاهان دوری می کنند. روش دیگری برای از بین بردن حلزون ها گذاشتن شیشه های آبجو و گذاشتن نیمه پایین آنها در خاک و نزدیک گیاهان آسیب پذیر است. حلزون ها و اسلاگ ها جذب بوی آبجو می شوند و به همین دلیل در داخل شیشه می افتند و غرق می شوند. به طور مرتب شما باید شیشه را خالی کنید تا اطمینان حاصل شود که حلزون ها از بین رفته اند.

تهیه و تنظیم

  • تهیه و تنظیم از هربال مارکت
  • انتشار این مقاله به هیچ وجه قانونی نمی باشد
  • عنوان مقاله: آفت های باغی حلزون ها و  اسلاگ ها
  • نویسنده: مهدی قنبری
  • هربال مارکت را در پیج اینستاگرام دنبال کنید.
درباره مهدی قنبری

سلام خدمت همه فعالین حوزه گیاهان دارویی من مهدی قنبری کارشناسی ارشد گیاهان دارویی از دانشگاه تربیت مدرس تهران هستم. در مقطع کارشناسی از رشته باغبانی دانشگاه تبریز فارغ التحصیل شده ام. مدتی به عنوان مدیر مرکز خدمات تخصصی گیاهان دارویی فعالیت داشته ام و اکنون در زمینه بازاریابی و فروش و کشت و کار گیاهان دارویی فعالیت می کنم. مطمئنا تمام اطلاعات بدست آمده از تجارب مزرعه ای و بازاری خود را با قلم خود به اطلاع شما خواهم رساند امیدوارم که مورد پسندتان واقع گردد. منتظر نظرات سازنده شما برای بهبود وضعیت سایت هستیم. باتشکر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 
 
 

پاسخ معادله زیر را وارد کنید * مهلت سه دقیقه ای معادله به اتمام رسیده، جهت دریافت معادله جدید روی دکمه کناری آن کلیک کنید.