Loading...

اصول کشت و کار گیاهان دارویی ۲۸

اصول کشت و کار گیاهان دارویی 28

اصول کشت و کار گیاهان دارویی ۲۸

در ادامه مبحث اصول کاشت و کار گیاهان دارویی شماره ۲۷ و در مقاله اصول کشت و کار گیاهان دارویی ۲۸ به بررسی محل کاشت نشای گیاهان دارویی می پردازیم. اما از نظر علمی چه محلی برای کاشت نشاء مناسب‌ترین است؟ اجازه بدهید در ابتدا جواب این سؤال را در زمین‌های مسطح و شرایط آبیاری تحت فشار توضیح دهیم. باید بگوییم اگر در زمینی پستی و بلندی وجود نداشته‌باشد، خیلی اهمیت ندارد که نشاء‌ در چه جهت و شیبی کاشته شود اما در شرایط آبیاری غرق‌آبی که مجبور هستیم به خاطر سهولت در آبیاری زمین را به شکل جوی و پشته دربیاوریم دو مسئله مطرح می‌گردد. مسئلۀ اول جهت جوی و پشته می‌باشد که آیا جوی و پشته‌ها شرق به غرب باشند یا شمال به جنوب؟ جواب این سؤال بسیار مهم می‌باشد. اگر دقت کرده باشید قبلاً در مورد شرایط آبیاری صحبت کرده‌ایم. آنچه که در جوی و پشته‌بندی از نظر آبیاری مهم می‌باشد یکی سهولت در آبیاری بوده و دیگری تابش آفتاب.

این نکات شاید به ظاهر ساده و غیرمهم به نظر بیایند ولی بسیار مهم و حیاتی هستند. همیشه جوی و پشتۀ مزرعه را در جهتی انتخاب کنید که در زمان آبیاری کمترین مشکل را ایجاد کند. درواقع باید عمود بر شیب مزرعه باشد تا آبشویی اتفاق نیفتد. و اما در مورد محل کاشت نشاء‌ در جوی و پشته باید شما را با اصطلاح بسیار قدیمی و علمی «داغ آب» آشنا کنم. داغ آب یک مرز است. مرزی که جداکنندۀ سطح ایستابی آب آبیاری داخل مزرعه و پشته می‌باشد (تصویر). درواقع داغ آب جایی است که در آن نقطه نشاء کاشته می‌شود.

اصول کشت و کار گیاهان دارویی 28

نکته مهم اصول کشت و کار گیاهان دارویی ۲۸ این است که گیاه با خطای بسیار کم در نقطه داغ آب کاشته شود. کشت در ارتفاع بالاتر یا پایین‌تر از محل داغ آب نتایج خوبی نخواهد داشت. علت انتخاب کاشت در محل داغ آب آن است که از سیراب‌شدن نشاء و گیاه بعد از آبیاری مطمئن شویم. اگر نشاء پایین‌تر کاشته شود بخش هوایی گیاه در آب فرو رفته و این عامل باعث گسترش بیماری‌ها و قارچ‌ها از یک طرف و کاهش فتوسنتز به علت گل‌آلودشدن برگ‌ها از طرف دیگر خواهدشد. بنابراین سعی کنید در محل موردنظر کشت انجام گیرد. در صورتی که بالاتر از محل داغ آب کاشته شود. ریشه در زمان آبیاری به‌صورت کامل سیراب نشده و در مقابل تابش آفتاب از بین خواهدرفت.

به غیر از این موارد هنوز سؤال به‌صورت کامل جواب داده نشده است. وقتی ما در مزرعه حالت جوی و پشته ایجاد می‌کنیم در واقع با ایجاد پستی و بلندی، در سطح مزرعه دو اکوتیپ بسیار کوچک ایجاد کرده‌ایم. یعنی ما داخل مزرعه دو شیب شمالی و جنوبی یا شیب‌های شرقی و غربی ایجاد کرده‌ایم که این شیب‌ها باعث ایجاد سایه ‌اندازی به داخل جوب خواهندشد. سؤال اینجاست که جوی و پشته به چه صورت داخل زمین ایجاد شود؟ با توجه به شیب کلی زمین می‌آییم و جوی و پشته را عمود بر آن انتخاب می‌کنیم یعنی اگر شیب در راستای شمال و جنوب است، جوی و پشته‌ها را غربی شرقی درست می‌کنیم و اگر شیب عمومی زمین شرقی غربی است جوی و پشته‌ها را شمالی و جنوبی ایجاد می‌کنیم. در زمین‌های صاف می‌توانیم هر دو جهت را انتخاب کنیم. اما بهترین انتخاب در زمین‌های صاف چیست؟

انتخاب جهت شرقی ـ غربی جوی و پشته باعث سایه‌اندازی روی گیاهان ردیف دیگر می‌شود. اما در جهت شمالی ـ جنوبی، سایه‌اندازی کمتری روی گیاهان ردیف‌های جانبی ایجاد می‌شود. البته تا این حد سایه‌اندازی خیلی اهمیت ندارد و بیشتر در درختان و جنگل‌ها باعث محدودیت‌هایی می‌شود. اما در هر صورت آگاهی از این شرایط ما را در افزایش بهره‌وری از مزرعه کمک می‌کند.

محل کاشت نشاء در چه شیبی باشد؟ این نیز سؤالی است که کشاورزان مبتدی مطرح می‌کنند. از آنجا که ارتفاع پشته‌ها در زراعت گیاهان دارویی بسیار کم می‌باشد سایه‌اندازی آن‌چنانی ایجاد نمی‌کند. اما به‌شخصه اعتقاد دارم کاشت نشاء در شیب سایه‌گیر پشته باعث می‌شود که نشاء رطوبت بیشتری در اختیار داشته باشد و گیرایی بالاتری داشته باشد.

هرچند این شرایط برای نشاء مناسب هستند ولی اغلب در زمان عملیات و کشت نشاء، کارگران به‌قدری متفاوت و غیرحرفه‌ای عمل می‌کنند که مجری یا سرمایه‌گذار فقط تلاش می‌کند کار با یک کیفیت متوسط به اتمام برسد. کارگران در حین کار مشکلات بی‌شماری ایجاد می‌کنند. آنها افرادی غیرحرفه‌ای و غیرآشنا به کشت و کار گیاهان دارویی می‌باشند که به‌دنبال کارکردن و کسب درآمد هستند. در این بخش لازم می‌دانم در مورد کارگر و نیروی کار صحبت کنم و اطلاعاتی در مورد آشنایی با آنها و نحوۀ برخورد در مزرعه و حین کار با آنها ارائه کنم.

نیروی کارگری در گیاهان دارویی

در ادامه اصول کشت و کار گیاهان دارویی ۲۸ به بررسی شرایط کارگری در مزرعه گیاهان دارویی می پردازیم. کلاً نیروی کارگری، برای انجام اموری به‌کار گرفته می‌شود که نیاز به قدرت بازو و انجام امورات سنگین و تکراری دارد. از آنجا که کار گیاهان دارویی کار جدیدی می‌باشد اغلب کارگران با آن آشنا نیستند و بایستی آموزش‌های لازم برای کارگران قبل از کاشت در حد چند دقیقه داده شود کارگر معمولاً دنبال کار آسان می‌باشد و در صورتی که شما را فردی ضعیف پیدا کند تا جایی که می‌تواند از زیر کار در می‌رود و چون شما را وابسته به خود می‌داند سعی می‌کند نهایت سوءاستفاده را بکند. ما باید سعی کنیم هیچ اطلاعات اضافه در مورد کار و گیاهان دارویی در اختیار آنها قرار ندهیم. چراکه از همان اطلاعات و شرایط به نفع خود و به ضرر شما استفاده خواهند کرد. در موردی مشاهده شد که ما در سال‌های اول کار در احداث یک مزرعه سنبل الطیب در مورد بحرانی بودن شرایط نشاءها صحبت کردیم. مثلاً به آنها گفتیم که نشاءها باید امروز کاشته شوند. در غیر این صورت هم نوبت آبیاری از دست ما خارج می‌شود هم نشاءها خشک می‌شوند. با کمال ناباوری کارگرانی که برای کارکردن آمده بودند سعی در کارنکردن و آوردن بهانه‌های بی‌خود برآمده و کار کشت ۸۰۰۰ نشاء نیمه‌کاره ماند. علاوه بر اینکه نصف نشاءها کاشته نشد بلکه مجبور شدم مزرعه را به‌صورت ناقص احداث کنم و باقی نشاءهای سنبل الطیب را به فروش برسانم. البته این موضوع که کارگر اذیت می‌کند عمومیت نداشته و گاهی مشاهده می‌شود به همین علت دانستن روحیات کارگر برای یک کارفرما مهم می‌باشد. وجود نیروی کاری در نزدیکی محل کار و زمین زراعی نیز از اهمیت بالایی برخوردار می‌باشد که نیاز است مختصری در این مورد توضیح داده شود. در برخی شهرها و مناطق کشور نیروی کارگری به سختی پیدا می‌شود. اگر شما تصمیم دارید مزرعۀ گیاهان دارویی در سطح وسیع احداث کنید سعی کنید از وضعیت نیروی کاری مطمئن شوید. همان‌طور که گفتم اگر نیروی کاری در منطقه‌ای کم باشد، برای یک تولیدکننده که وابسته به کارگر می‌باشد هزینه‌های بسیاری اعمال می‌شود. ما در کارخانه‌ها یا قراردادهای کاری با کارگر مشکل جدی نداریم ولی زمانی که شما یک کارگر را بدون هیچ سند رسمی و قراردادی برای کار چند روزه انتخاب می‌کنید، در واقع هیچ اهرم فشاری جز مزد آن ندارید و باید سعی کنید از کارگرهای معتمد که قبلاً خود را اثبات کرده‌‌اند استفاده کنید.

در ادامه مقاله اصول کشت و کار گیاهان دارویی ۲۸ داریم که به مراتب مشاهده شده است که کارگر در هر مورد کوچکی دخالت می‌کند و تلاش دارد نظر خود را اعمال کند. این از خصوصیات کارگران ایرانی می‌باشد. آنها خود را در تمام امور متخصص دانسته و به محض به وجود آمدن فرصت دست از کار کشیده و به اظهار نظر می‌پردازند. بنابراین نیروی کار متعهد و درستکار برای پیشبرد اهداف کاری ما اهمیت دارد. به غیر از تعهد کار اگر تصمیم دارید مزرعه بزرگی از گیاهان دارویی احداث کنید، سعی کنید تعدادی نیروی کار دائمی استخدام کنید و برای آنها آموزش‌های لازم را تدارک ببینید. یک دوره آموزشی به شما کمک می‌کند تا به نیروی کاری با درصد بیشتری اعتماد کنید و کارهای مزرعه را به آنها سپرده و به‌دنبال کارهای دیگر خود باشید. یک نیروی کاری متخصص ضامن بهره‌وری بالای مزرعه می‌باشد؛ چراکه می‌داند در زمان مشخص چه فعالیت‌هایی در مزرعه باید انجام گیرد تا مزرعه بر اساس شرایط مناسب تا زمان برداشت به رشد ادامه دهد. یک نیروی کار ساده و غیرمتخصص در زمان برداشت یا کاشت و حتی خشک‌کردن رفتار نامناسبی از خود نشان خواهدداد و متأسفانه به مزرعه‌ آسیب‌های فیزیکی وارد می‌کند. با یک دوره آموزشی کامل می‌شود تا حدود زیادی در فرآیند انجام امورات مزرعه با ریسک حداقلی موفق بود.

اصول کشت و کار گیاهان دارویی 28

مسئلۀ دیگر در مورد حقوق و خدماتی است که به کارگر باید ارائه شود. آنچه که مشخص است کارگر در مناطق مختلف کشور شرایط متفاوتی برای کار کردن دارد. حقوق‌های متفاوتی داشته و انتظارات مختلفی دارند. دائمی‌بودن یا موقتی بودن آنها هریک شرایط جداگانه‌ای می‌طلبد. برای مثال در نیروی کار دائم مسائل بیمه مطرح می‌باشد ولی در کارگر روزمرد اینگونه نیست.

نیروی کار ارزان در همۀ نقاط کشور وجود ندارد. در اغلب شهرها که دارای شهرک‌های صنعتی هستند، نیروی کار به شدت کم می‌باشد. یا اگر هست نیروی کار گران می‌باشند.

در نوشتن طرح اقتصادی برای احداث واحد تولید گیاهان دارویی نیاز می‌باشد که از هزینه‌های نیروی کارگری مطلع باشید. به علت عدم مکانیزاسیون کشاورزی در ایران اغلب فعالیت‌های ضروری در مزرعه با دست و ابزار ساده انجام می‌شود. بنابراین بهتر است تا قبل از شروع فعالیت از هزینه‌های نیروی کارگری و در دسترس‌بودن آنها مطمئن شویم.

اصول کشت و کار گیاهان دارویی ۲۸ به سختی کار برخی گیاهان دارویی اشاره دارد. کاشت نشاء‌ اغلب در اوایل فصل انجام شده و اوایل فصل تقریباً همۀ کشاورزان مشغول کشت و کار می‌باشند. یعنی زمانی که نیروی کار کمیاب شده و برای انجام کارهای خود به دنبال آب، امکانات و کارگر هستند. بنابراین برنامه‌ریزی برای تمام امور لازم و ضروری می‌باشد. مسائل پیش‌بینی‌نشده زیادی در مورد نیروی کارگری به وجود می‌آید که از آن موارد می‌توان به تصمیمات سرخود و بدون اطلاع‌رسانی کارگر اشاره کرد. چون کارگران از شکل کار در مزرعه گیاهان دارویی آگاهی ندارند اغلب از انجام چنین کاری سر باز می‌زنند یا اگر قبول کنند چون با سختی و راحتی کار آشنا نیستند ممکن است در هر مرحله از کار فرار کرده و شما را تنها بگذارند. نمونۀ چنین اتفاقی در زمان برداشت سنبل الطیب زیاد دیده می‌شود. مشاهده شده است که به علت سنگینی کار برداشت سنبل الطیب کارگر از زیر کار در رفته و کار ناتمام می‌ماند. یا مشاهده شده است که در یک مورد گاوزان اروپایی در دشت گردیان جلفا کاشته شده بود که کارگران به علت‌ دمای بالای هوا و شرجی بودن هوا و وجود حشرات بسیار زیاد تمایلی به‌ کار و برداشت محصول نداشتند. در واقع این شرایط در سایر کارها نیز وجود دارد ولی گیاهان دارویی ناشناخته می‌باشد.

مسافت شهر از مزرعه نیز عامل دیگری است که کارگران از رفتن به کارهای کشاورزی امتناع می‌کنند. در کل باید فکر انتقال کارگر از محل تجمع کارگر به زمین کشاورزی بود. اگر کار در زمان خاص خود در صبح زود شروع نشود کار آن شکل اصلی و درست خود را نخواهدگرفت. بنابراین در مورد نیروی کار فقط سعی کنید آگاهانه‌تر عمل کنید. تا امورات مزرعه بر اساس خواست شما جلو رود. امیدوارم مقاله اصول کشت و کار گیاهان دارویی ۲۸ رضایت شما را جلب کرده باشد.

مشاوره کاشت گیاهان دارویی

مجموعه هربال مارکت بزرگترین وظیفه و هدف خود را تببین دانش فنی و ترویج کشت و کار گیاهان دارویی (اصول کشت و کار گیاهان دارویی ۲۸) میدونه و بصورت تخصصی برای آموزش کاشت گیاهان دارویی فعالیت میکنه. از این رو ما در بحث مشاوره کشت گیاهان دارویی قدم های بزرگی برداشتیم از جمه این فعالیت ها تالیف کتاب اصول کشت و کار گیاهان دارویی در مزرعه و ضبط مشاوره صوتی گیاهان دارویی به صورت فایل صوتی هست که شما میتونید همه آنها را به صورت تقریبا رایگان استفاده کنید. ضمنا برای مشاوره تلفنی و خرید بذر گیاهان دارویی و نشای گیاهان دارویی در خدمت شما هستیم. اصول کشت و کار گیاهان دارویی ۲۸ در ادامه مباحث مشاوره کشت و کار گیاهان دارویی منتشر شده است.

ادامه بحث

اصول کشت و کار گیاهان دارویی ۲۹

نکته مهم

ما در هربال مارکت یک سلسله از مقالات را منتشر میکنیم که در ادامه هم و در طول زمان منتشر میشوند. لذا اگر به دنبال مطالعه ادامه همین مقاله هستید بایستی این سلسله از مقالات را دنبال کنید تا رشته کلام حفظ گردد. اصول کشت و کار گیاهان دارویی ۲۸ در ادامه مقاله شماره ۲۷ منتشر میشود. برای دسترسی به این سلسله مقالات باید به بخش سلسله مقالات گیاهان دارویی مراجعه کنید.

تهیه و تنظیم

  • تهیه و تنظیم از هربال مارکت
  • انتشار این مقاله به هیچ وجه قانونی و انسانی نمی باشد
  • عنوان مقاله: اصول کشت و کار گیاهان دارویی ۲۸
  • نویسنده: مهدی قنبری
  • هربال مارکت را در پیج اینستاگرام دنبال کنید.
درباره مهدی قنبری

سلام خدمت همه فعالین حوزه گیاهان دارویی من مهدی قنبری کارشناسی ارشد گیاهان دارویی از دانشگاه تربیت مدرس تهران هستم. در مقطع کارشناسی از رشته باغبانی دانشگاه تبریز فارغ التحصیل شده ام. مدتی به عنوان مدیر مرکز خدمات تخصصی گیاهان دارویی فعالیت داشته ام و اکنون در زمینه بازاریابی و فروش و کشت و کار گیاهان دارویی فعالیت می کنم. مطمئنا تمام اطلاعات بدست آمده از تجارب مزرعه ای و بازاری خود را با قلم خود به اطلاع شما خواهم رساند امیدوارم که مورد پسندتان واقع گردد. منتظر نظرات سازنده شما برای بهبود وضعیت سایت هستیم. باتشکر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 
 
 

پاسخ معادله زیر را وارد کنید * مهلت سه دقیقه ای معادله به اتمام رسیده، جهت دریافت معادله جدید روی دکمه کناری آن کلیک کنید.