Loading...

روش کاشت شب بو

روش کاشت شب بو

روش کاشت شب بو

شب بو stock با اسم علمی Matthiola incana یک گیاه فوق العاده مقاوم و سرسخت است که در گلدان کاشته می شود و یا از آن به عنوان پر کننده شکاف های حاشیه ها استفاده می شود و در ماه های آوریل و می بدون در نظر داشتن شرایط آب و هوایی عطر و بوی فوق العاده ای را از خود منتشر می کند. در اینجا راهنمای ساده روش کاشت شب بو را مطالعه خواهید کرد.

مفاهیم پایه شب بو

شب بو می تواند محدوده خاصی از رنگ ها را ارائه دهد و دارای عطر و بو و زیبایی خاصی است. استفاده از این گل ها باعث ایجاد یک باغ فصلی کلاسیک خواهد شد. شب بو را می توان در اواخر زمستان و اوایل بهار به صورت سالانه کاشت. در اصل شب بو در مناظق ساحلی مدیترانه ای رشد می کند. طیف رنگ های شب بو شامل سفید، قرمز، رزی، بنفش، صورتی و اسطوخودوسی است.

چه وقت و کجا شب بو بکاریم

مکان کاشت باید کاملا آفتابگیر (اما دارای دمای بالا نباشد) باشد و خاک باید به خوبی زهکشی شده باشد و مرطوب باشد. چاله گل باید با مواد ارگانیک به خوبی پوشانده شود. گیاهان باید مابین اواخر آگوست و اواسط ستامبر کاشته شوند. تا زمانی که گیاهان به ارتفاع ۸ تا ۱۰ سانتیمتری نرسیده اند آنها را بپوشانید. شب بو را در جایی بکارید که عطر آن به شما برسد.

روش کاشت شب بونحوه کاشت شب بو

برای کاشت، برای هر نشای شب بو یک سوراخ ایجاد کنید، این سوراخ باید به قدری عمیق باشد که ریشه در آن به خوبی جا شود و ساقه در سطح خاک باقی بماند و پایینتر از گلدان نباشد. آبیاری را به خوبی انجام دهید. در طول فصل رشد آبیاری و کوددهی را به خوبی انجام دهید. فاصله بین گیاهان باید ۱۵ سانتیمتر باشد و به خاطر داشته باشید که این گیاه تا ارتفاع ۲۰ تا ۳۰ سانتیمتر رشد می کند. فاصله ۱۵ سانتیمتری بین گیاهان را باقی بگذارید. برای کاشت از طریق بذر، اگر خاک در معرض خطر یخ زدگی نیست شب بو را در پاییز بکارید.

گل دهی در شب بو

گل های شب بو به صورت خوشه های ضخیم و به شکل سنبه مانند روی ساقه ها رشد می کنند. با چیدن شاخه ها و گل ها می توان شب بو را تشویق به گلدهی و رشد جدید کرد. گل ها همچنین به خاطر عطر و بویی که دارند برای دسته گل ها استفاده می شوند.

مراقبت از گیاه شب بو

آبیاری منظم و کوددهی ماهانه تمام چیزی است که برای مراقبت از گیاه شب بو باید انجام دهید. در اواخر تابستان می تواند از گیاهان چند ساله قلمه گرفت (حدود ۵ سانتیمتر را از جایی که گره برگ وجود دارد جدا کنید). هر گونه گل یا جوانه را از روی ساقه بردارید و تنها سه برگ را در نوک ساقه باقی بگذارید. بعد آن را در هورمون ریشه زنی قرار دهید و در یک گلدان که با کمپوست پر شده است بکارید.

خرید بذر شب بو

شما میتونید به صورت آنلاین بذر شب بو را خریداری کنید.

تهیه و تنظیم

  • تهیه و تنظیم از هربال مارکت
  • انتشار این مقاله به هیچ وجه قانونی نمی باشد
  • عنوان مقاله: روش کاشت شب بو
  • نویسنده: مهدی قنبری
  • هربال مارکت را در پیج اینستاگرام دنبال کنید.
Avatar for مهدی قنبری
درباره مهدی قنبری

سلام خدمت همه فعالین حوزه گیاهان دارویی من مهدی قنبری کارشناسی ارشد گیاهان دارویی از دانشگاه تربیت مدرس تهران هستم. در مقطع کارشناسی از رشته باغبانی دانشگاه تبریز فارغ التحصیل شده ام. مدتی به عنوان مدیر مرکز خدمات تخصصی گیاهان دارویی فعالیت داشته ام و اکنون در زمینه بازاریابی و فروش و کشت و کار گیاهان دارویی فعالیت می کنم. مطمئنا تمام اطلاعات بدست آمده از تجارب مزرعه ای و بازاری خود را با قلم خود به اطلاع شما خواهم رساند امیدوارم که مورد پسندتان واقع گردد. منتظر نظرات سازنده شما برای بهبود وضعیت سایت هستیم. باتشکر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *