Loading...

معرفی ۱۰ تا از بهترین گیاهان دارویی برای کاشت

معرفی 10 تا از بهترین گیاهان دارویی برای کاشت

معرفی ۱۰ تا از بهترین گیاهان دارویی برای کاشت

برای اکثر ما، فصل کاشت و باغبانی در حال تمام شدن است. با این حال، شما هنوز هم می توانید برای سال آینده برنامه ریزی کنید. هربال مارکت همیشه بهترین پیشنهادات را برای شما ارائه میدهد با مقاله معرفی ۱۰ تا از بهترین گیاهان دارویی برای کاشت همراه ما باشید. ممکن است تابستان تمام شده باشد اما آیا واقعا کار یک روستا نشین به پایان می رسد؟ برای روزهای سرد زمستانی کارهای زیادی وجود دارد که باید انجام دهیم. آیا هنوز هم این احساس را دارید؟ در واقع کار برای کشاورز هیچ وقت تمام نمیشود.

همانطور که انتظار می رود کار یک روستا نشین می تواند خیلی سخت باشد. از آفتاب سوختگی تا ترک خوردن دست ها، لب ها، سفت شدن عضلات شکمی، درد زخم، نیش حشرات، نیش زنبورها، کبودی و حتی بدتر شدن زخم ها و … همه از سختی های کار یک روستانشین است اما همه ما این زندگی را دوست داریم. عطر شیر تازه گاو، گوش دادن به دوشیدن شیر، گوش دادن به صداها هنگام گرم کردن شیر، بوی خاک هنگام شروع باران و کشیدن علف های هرز باغ، یا مزه اولین گوجه فرنگی که کاشتید تمام این درد و رنج ها را از یاد می برد. با این حال عقب آمدن گاو هنگام دوشیدن شیر، یا به مرتع بردن گاوها، یا نگهداری از تخم مرغ هایی که مرغش مرده است سرگرم کننده نیست، زنبورها متوجه نمی شوند که شما در حال تلاش هستید تا آنها را به کندو هدایت کنید، آفتاب سوختگی شما در باغ و خستگی و کوفتگی های ناشی از کار باعث می شود که شما هنگامی که برای استراحت دراز می کشید به خواب فرو روید. ما تمام این کارهای سخت را انجام می دهیم و تلاش می کنیم تا بهترین مواد غذایی را برای خانواده هایمان به ارمغان بیاوریم، ما سزاوار رفتار خوب و کنترل سلامت خودمان هستیم و چه راهی بهتر از استفاده از گیاهان دارویی در باغ است که باعث می شود زیبایی و رنگ های خاصی به باغ اضافه شود؟ شما می توانید برداشت را تکرار کنید و زمانیکه گرده افشانی ها انجام می شود و در نهایت از افت کش های طبیعی در باغتان استفاده می کنید احساس بهتری داشته باشید. ما در هربال مارکت مشغول آماده سازی باغ داروهای گیاهی خود هستیم و در اینجا ۱۰ گیاهی که در اینجا میخواهیم پرورش دهیم را به شما معرفی می کنم. در ادامه با مقاله معرفی ۱۰ تا از بهترین گیاهان دارویی برای کاشت همراه ما باشید.

معرفی 10 تا از بهترین گیاهان دارویی برای کاشت

گیاه دارویی بابونه

بابونه یک گیاه آرامش بخش و تسکین دهنده است و دقیقا همین کار را برای پوست شما انجام می دهد. بابونه برای درمان مشکلات ناشی از تحریک و التهاب مانند آفتاب سوختگی، سوختگی و حتی اگزما استفاده می شود و از عفونت های پوستی جلوگیری می کند و حتی می تواند برای گرفتگی های عضلانی استفاده شود.  بابونه به راحتی کاشته می شود و نیاز به مراقبت کمی دارد. حتی زمانی که بابونه ها خشک می شوند، شکوفه های برداشت شده آنها دارای جذابیت و زیبایی خاصی هستند.

گیاه دارویی همیشه بهار

کالاندولا به خاصر خاصیت های درمانی که برای بیماری های پوستی دارد مشهور است. کالاندولا عفونت، زخم های جزئی، سوختگی یا زخم، خشکی، آسیب دیدگی پوست، نیش حشرات، را درمان می کند و حتی بهبود زخم ها را افزایش می دهد. ترکیبات تری تروپوئید (در کالاندولا) مانند اسید اولئانولی انواع باکتری ها را مهار می کند. این خاصیت ضد التهابی ممکن است منجر به یک ترکیب تریپرپوئید شود که به عنوان یک آنتی اکسیدان عمل می کند و باعث کاهش آسیب های رادیکال ها اکسیژن در پروسه درمانی می شود. کالاندولا به راحتی در آفتاب کامل از طریق بذر رشد می کند و شکوفه ها در تمام طول فصل باقی می مانند و شما می توانید ماه ها برداشت گل داشته باشید.

گیاه دارویی نعناع

زمانی که شما به دنبال یک دارو یا مرهم برای درمان خارش ناشی از نیش حشرات و پیچک سمی هستید نعنا یک انتخاب عالی است. هنگامی که با ناراحتی های پوستی و یا بثورات مواجه هستید نعنا می تواند پوست شما را خنک نگه دارد. یک گیاه نعنا خریداری کنید و یا یک قلمه یا رانر (دونده) را بگیرید. شما می توانید نعنا را در باغ بکارید اما کاشت در گلدان هم می تواند یک روش عالی برای کاشت نعنا باشد. ترجیحا شما باید در صورت نیاز و در طول زمان گلدهی، برگ ها را برداشت کنید و آنها را به صورت تازه استفاده کنید و یا برای استفاده های بعدی خشک کنید.

گیاه دارویی کامفری

در باغ گیاهان دارویی رویایی من، من گیاه کامفری Symphytum officinale زیادی دارم و می دانم که برای کاشت و پرورش آن باید چه کاری انجام دهم. کامفری Symphytum یک گیاه چند منظوره شگفت انگیز است. برای باغ گیاهان دارویی شما، کامفری می تواند منجر به خواص شفابخش خود شود. شما می توانید کامفری را برای درمان کبودی، سوزش، کمر درد، عضلات شکمی، و حتی شکستگی ها استفاده کنید. کامفری دارای اسید روسمارینک و آلانتوئین است. کامفری به رشد بافت و بهبود آن کمک می کند و به تسکین درد و التهاب کمک می کند. کامفری مانند نعنا در هر جایی رشد می کند و تهاجمی می باشد. شما می توانید ریشه ها را تقسیم کنید و به همسایه های خود بدهید. مطمئنا آنها از داشتن چنین گیاهی قدردانی خواهند کرد.

گیاه دارویی اسطوخودوس

یکی دیگر از راه حل های رایج برای درمان بیماری های پوستی اسطوخودوس است. اسطوخودوس برای درمان درد و یا سوختگی مفید است و دارای خاصیت خنک کنندگی است. در واقع اسطوخودوس انتخاب مناسبی برای هر باغ گیاه دارویی است که برای درمان پوست، نیش حشرات، دردهای عضلانی استفاده می شود. تنها مشکلی که من با اسطوخودوس دارم این است که رشد کندی دارد و نمی دانم مشکل از کجاست اما من مصمم هستم که روی آن کار کنم و هر ساله آن را دوباره می کارم.

گیاه دارویی زوفا

زوفا برای درمان کبودی و زخم استفاده می شود. زوفا زیبا است و زنبورعسل آن را دوست دارد. زوفا می تواند از طریق بذر رشد کند و شما می توانید در بهار ریشه ها را جدا کنید و یا ساقه ها را قلمه کنید.

گیاه دارویی رزماری

رزماری گیاهی است که برای مقابله با باکتری ها، قارچ ها، انگل ها و التهاب از آن استفاده می شود. این گیاه کمک می کند تا خارش درمان شود، گردش خون بهبود پیدا کند، دردهای عضلانی از جمله آرتروز کاهش پیدا کند. یک گیاه را بخرید چوتکه این گیاه از بذر به سادگی رشد پیدا نمی کند. رزماری در شرایط آب و هوایی سردتر رشد نمی کند و باید شرایط مناسبی برای اضافه کردن آن به باغتان فراهم آورید. شما می توانید در شرایط آب و هوایی سرد آن را به داخل خانه ببرید.

گیاه دارویی گل راعی

برای درمان سوختگی گل راعی یا St. John’s Wort را در باغ گیاهان دارویی خود بکارید. شما می توانید از این گیاه علاوه بر سوختگی هایی که معمولا در آشپزخانه رخ می دهد برای درمان آفتاب سوختگی ها هم از گل راعی استفاده کنید. گل راعی سوختگی ها را ختک نگه می دارد و کبودی ها و زخم ها و یا نیش زنبور را بهبود می بخشد. گل راعی یک بوته است که دارای گل های زردی است که حاوی اسانس روغنی می باشند. من از روغن و مرهم برای درمان سوختگی ها استفاده می کنم و نتیجه بسیار رضایت بخش است.

گیاه دارویی آرنیکا

وقتی با دردهای عضلانی و گرگرفتگی ها، کبودی، تورم و درد و حتی درد آرتروز مواجه هستید مرهم آرنیکا می تواند به شما کمک کند. شما می توانید از گل های طلایی زیبای آرنیکا Arnica montana به صورت تازه یا خشک استفاده کنید. شما می توانید گیاه را از طریق بذر و یا تقسیم ریشه بکارید اما مطمئن شوید که خاک به خوبی زهکشی شده است.

معرفی 10 تا از بهترین گیاهان دارویی برای کاشتگیاه دارویی گل ختمی

گل ختمی یک گیاه دوست داشتنی و سر زنده است و دارای کاربردهای زیادی در زمینه سوختگی و التهاب است. هم برگ و هم ریشه برای تسکین و نرم شدن پوست خشک یا آفتاب سوخته استفاده می شود. ریشه برای سوختگی و کاهش التهاب مفید است. بعد از اینکه این گیاه در باغ گیاهان دارویی شما به خوبی رشد کرد شما می توانید آماده استفاده از روغن ها گیاهی باشید و مرهم های درمانی خود را استفاده کنید و اگر برداشت ویژه ای دارید این پست به شما نشان می دهد که چگونه گیاهان دارویی را برداشت و خشک کنید. شما می توانید از این ۱۰ گیاه دارویی برای پایان دادن به درد ها و ناراحتی های پوستی خود از جمله سوزش و کبودی استفاده کنید. امیدوارم مقاله معرفی ۱۰ تا از بهترین گیاهان دارویی برای کاشت رضایت شما را جلب کرده باشد.

تهیه و تنظیم

  • تهیه و تنظیم از هربال مارکت
  • انتشار این مقاله به هیچ وجه قانونی نمی باشد
  • عنوان مقاله: معرفی ۱۰ تا از بهترین گیاهان دارویی برای کاشت
  • نویسنده: مهدی قنبری
  • هربال مارکت را در پیج اینستاگرام دنبال کنید.
درباره مهدی قنبری

سلام خدمت همه فعالین حوزه گیاهان دارویی من مهدی قنبری کارشناسی ارشد گیاهان دارویی از دانشگاه تربیت مدرس تهران هستم. در مقطع کارشناسی از رشته باغبانی دانشگاه تبریز فارغ التحصیل شده ام. مدتی به عنوان مدیر مرکز خدمات تخصصی گیاهان دارویی فعالیت داشته ام و اکنون در زمینه بازاریابی و فروش و کشت و کار گیاهان دارویی فعالیت می کنم. مطمئنا تمام اطلاعات بدست آمده از تجارب مزرعه ای و بازاری خود را با قلم خود به اطلاع شما خواهم رساند امیدوارم که مورد پسندتان واقع گردد. منتظر نظرات سازنده شما برای بهبود وضعیت سایت هستیم. باتشکر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 
 
 

پاسخ معادله زیر را وارد کنید * مهلت سه دقیقه ای معادله به اتمام رسیده، جهت دریافت معادله جدید روی دکمه کناری آن کلیک کنید.