Loading...

نحوه کاشت آلاله

نحوه کاشت آلاله

نحوه کاشت آلاله

آلاله سرگل های روشن، خوشه ای و رز مانند دارد. باغچه آلاله میتواند بهترین فضا را از نظر رنگ و زیبایی ایجاد کند. سرگل ها روی ساقه های بلند و نازک ظاهر شوند. گل های آلاله برای دسته گل ها و تزئین فضای داخل خانه مورد استفاده قرار می گیرد. شما در این مقاله با نحوه کاشت آلاله این گل های زیبا آشنا خواهید شد.

مفاهیم پایه در مورد کاشت آلاله

در پاییز آلاله را می توان به عنوان یک گیاه پیازچه دار کاشت. این نام از کلمه لاتین “Frog” گرفته شده است که به معنای قورباغه می باشد و احتمالا دلیل این نامگذاری این است که آلاله در شرایط سرد و مرطوب و در کنار قورباغه ها رشد می کند. شاخ و برگ این گیاه هم ظریف و زیاد است.

نحوه کاشت آلالهچه وقت و کجا آلاله بکاریم

حاشیه های سایه دار که دارای خاک های مرطوب می باشند برای کاشت پیازچه آلاله ایده آل می باشند. گیاهان را می توانید در یک بستر خنک و در طول زمستان کاشت و به عنوان گلدان نگهداری کرد. پیازچه ها و گیاهانی که از طریق بذر رشد می کنند، نیاز به مکانی دارند که خاکش یخ نزده باشد. آلاله را می توان با گیاهان دیگر گیاهان زینتی در باغ ترکیب کرد و یک باغ رنگارنگ را ایجاد کرد. آلاله را باید مابین اواسط ستامبر و اوایل اکتبر کاشت. پیازچه ها باید در اواخر اکتبر کاشته شوند.

نحوه کاشت آلاله

در نشاهای توپی، برای هر گیاه یک حفره ایجاد کنید، حفره باید به اندازه کافی عمیق باشد تا ریشه ها را بپوشاند اما نباید هیچ ساقه ای در معرض آن قرار گرفته باشد. به آرامی گیاه را در زمین بگذارید و با خاک حفره را پر کنید و به خوبی آبیاری را انجام دهید. شما باید در طول فصل آبیاری را انجام دهید و به صورت هفتگی کوددهی را انجام دهید تا بهترین نتیجه را بدست بیاورید. برای کاشت در گلدان، سه چهارم ظرف را با کمپوست چند منظوره پر کنید. به دقت گیاه را از سینی بردارید و آن را در محل قرار دهید. به آرامی ظرف را با خاک پر کنید. آبیاری را به خوبی انجام دهید. گیاهانی که می کارید باید ۱۸ تا ۲۰ سانتیمتر با هم فاصله داشته باشند. برای کاشت پیازچه ها باید حفره هایی که ۶ سانتیمتر عمیق دارند را ایجاد کنید و هر پیازچه را در یک حفره قرار دهید. در پاییز جوانه ها تشکیل می شوند و گیاه در طول زمستان به خواب می رود و دوباره در بهار شروع به رشد می کند.

نحوه کاشت آلالهگل دهی آلاله

گلها به دلیل رنگ های زیبا، نمایش طولانی مدت و شکل های زیبا و خالصی که دارند ارزشمند هستند. وقتی که گل ها به طور کامل شکل می گیرند اما هنوز به طور کامل باز نشده اند چیده می شوند. بعد از گلدهی و افتادن گلبرگ ها، بذرها بالغ و خشک می شوند. شما می توانید با تکان دادن یا مالبدن غلاف ها بذرها را برداشت کنید. در پاییز بذرها را در سینی بکارید.

مراقبت از گیاه آلاله

وقتی که گیاهان، گلدهی را به پایان رساندند، برگ های سبز آن را نابود نکنید چونکه این کار باعث می شود که مواد غذایی برای بیدار شدن گیاه از خواب فراهم نشود. وقتی که گیاه به مرحله خواب وارد شد برگ های زرد و پژمرده را جدا کنید. از گیاهان جوان خود در مقابل پرندگانی که می خواهند جوانه ها را بخورند و یا جوانه ها را از زمین بیرون بیاورند محافظت کنید. هرگونه شته را با جت آب به دقت مورد هدف قرار دهید و از بین ببرید. اگرعفونت شته رخ داد از صابون حشره کش برای رفع مشکل استفاده کنید.

آیا می دانید

ریشه های ساقه ای آلاله بعد از گل دهی می تواند برداشته و تقسیم شوند (ریشه ها را به آرامی با چنگک بردارید). قطعات ریشه را می توان در گلدان های حاوی کمپوست نگهداری کرد. آنها را در یک فریم خنک نگه دارید و در بهار مجدد بکارید.

تهیه و تنظیم

  • تهیه و تنظیم از هربال مارکت
  • انتشار این مقاله به هیچ وجه قانونی نمی باشد
  • عنوان مقاله: نحوه کاشت آلاله
  • نویسنده: مهدی قنبری
  • هربال مارکت را در پیج اینستاگرام دنبال کنید.
درباره مهدی قنبری

سلام خدمت همه فعالین حوزه گیاهان دارویی من مهدی قنبری کارشناسی ارشد گیاهان دارویی از دانشگاه تربیت مدرس تهران هستم. در مقطع کارشناسی از رشته باغبانی دانشگاه تبریز فارغ التحصیل شده ام. مدتی به عنوان مدیر مرکز خدمات تخصصی گیاهان دارویی فعالیت داشته ام و اکنون در زمینه بازاریابی و فروش و کشت و کار گیاهان دارویی فعالیت می کنم. مطمئنا تمام اطلاعات بدست آمده از تجارب مزرعه ای و بازاری خود را با قلم خود به اطلاع شما خواهم رساند امیدوارم که مورد پسندتان واقع گردد. منتظر نظرات سازنده شما برای بهبود وضعیت سایت هستیم. باتشکر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 
 
 

پاسخ معادله زیر را وارد کنید * مهلت سه دقیقه ای معادله به اتمام رسیده، جهت دریافت معادله جدید روی دکمه کناری آن کلیک کنید.