Loading...

نحوه کاشت شب بو

نحوه کاشت شب بو

نحوه کاشت شب بو

در بهار، شب بو Erysimum رنگ های خیره کننده و بوی فوق العاده ای را به باغ شما می آورد. شب بو یکی از قابل اعتمادترین گیاهان هستند که در هر کجا که کاشته شوند با طراوت و تازه خواهند بود. این گیاه به راحتی می تواند دماهای پایین (تا منفی۱۰ درجه) را تحمل کند و مقاومت خوبی دارد. در این مقاله شما نحوه کاشت شب بو در باغ را مطالعه خواهید کرد.

مفاهیم پایه

گل های شب بو غالبا بسیار معطر هستند و مجموعه ای از رنگ های زرد، قرمز، نارنجی و صورتی را تشکیل می دهد. این گیاه تا ارتفاع بین ۲۰ تا ۴۰ سانتی متر رشد می کند و انتخاب مناسبی برای کاشت در حاشیه باغچه ها و گلدانها می باشند. این گیاه دو ساله می باشد و هر سال از نو رشد می کند، با این حال ممکن است به عنوان یک گیاه چند ساله باقی بماند و در طول فصل های متوالی زنده باقی بماند.

چه وقت و کجا شب بود بکاریم

زمان کاشت شب بو به زمان گلدهی بستگی دارد. اگر به دنبال گلدهی در پاییز هستید شب بو را در اواخر تابستان یا اوایل پاییز بکارید تا رشد کند. گیاهان را در محیط داخلی پرورش دهید تا زمانی که ارتفاع آن به ۸ تا ۱۰ سانتیمتر برسد، وقتی که به این ارتفاع رسید گیاه آماده کاشت در زمین است. مکان کاشت را حفر کنید و مقدار زیادی مواد ارگانیک (مانند کود یا خاک برگ) را ترکیب کنید. محل کاشت باید دارای زهکشی خوب باشد و در این حالت خاک باید کمی قلیایی باشد.

نحوه کاشت شب بونحوه کاشت شب بو

برای کاشت در بسترها یا مرزها، از یک بیلچه باغبانی برای ایجاد حفره ها برای هر گیاه استفاده کنید این حفره باید به اندازه ای عمیق باشد که توپ ریشه و همچنین پایه ساقه در سطح خاک باقی بماند و گیاه را در حفره قرار دهید و آن را پر کنید. گیاه را به آرامی با خاک بپوشانید و آبیاری کنید. گیاهان باید حدود ۱۵ سانتیمتر از هم فاصله داشته باشند.

گل دهی شب بو

شب بو در زمانهای مختلفی گلدهی میکند اما شب بو در فصل سرد به گل میرود و اغلب بهار و پاییز زمان گلدهی شب بود هست. شکوفه های شب بو در تمام ساقه های آن ظاهر می شود.

مراقبت از گیاه شب بو

شب بو یک گیاه سخت و مقاوم است، گرچه سرماها و یخبندان های طولانی مدت ممکن است گیاه را تضعیف کند. بعد از یک شب سرد، شما ممکن است متوجه شوید برگ هایش افتاده است (مخصوصا بعد از وزش شدید باد). این یک واکنش نسبت به شرایط آب و هوایی است و گیاه می ماند و برمی گردد. افتادن برگ های طولانی مدت یا پژمرده شدن ممکن است به علت ریشه های بیمار باشد که در این حالت گیاه باید از بین برود و یا ممکن است به علت عفونت باکتریایی در برگ ها باشد که باید هر گونه علائم از این دست را بررسی کرده و گیاهان تحت تاثیر را از بین برد.

آیا می دانید

در طول زمستان، برگ های پایینی ممکن است زرد شوند و بیافتند. این بخشی از سازگاری با شرایط سخت زمستانی است. برای قلمه کردن شب بود، اواخر بهار زمان مناسبی است، حدود ۵ سانتیمتر از ساقه را جدا کنید، به طور ایده آل نقطه ای از گره برگ را ببرید. گل ها و برگ های قسمت پایین ساقه را جدا کنید و تنها سه برگ را باقی بگذارید. حالا این بخش را به منظور ریشه زنی در یک گلدان پر شده با کمپوست بکارید.

خرید بذر شب بو

شما میتونید به صورت آنلاین بذر شب بو را خریداری کنید.

تهیه و تنظیم

  • تهیه و تنظیم از هربال مارکت
  • انتشار این مقاله به هیچ وجه قانونی نمی باشد
  • عنوان مقاله: نحوه کاشت شب بو
  • نویسنده: مهدی قنبری
  • هربال مارکت را در پیج اینستاگرام دنبال کنید.
Avatar for مهدی قنبری
درباره مهدی قنبری

سلام خدمت همه فعالین حوزه گیاهان دارویی من مهدی قنبری کارشناسی ارشد گیاهان دارویی از دانشگاه تربیت مدرس تهران هستم. در مقطع کارشناسی از رشته باغبانی دانشگاه تبریز فارغ التحصیل شده ام. مدتی به عنوان مدیر مرکز خدمات تخصصی گیاهان دارویی فعالیت داشته ام و اکنون در زمینه بازاریابی و فروش و کشت و کار گیاهان دارویی فعالیت می کنم. مطمئنا تمام اطلاعات بدست آمده از تجارب مزرعه ای و بازاری خود را با قلم خود به اطلاع شما خواهم رساند امیدوارم که مورد پسندتان واقع گردد. منتظر نظرات سازنده شما برای بهبود وضعیت سایت هستیم. باتشکر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *