Loading...

نحوه کاشت قرنفل

نحوه کاشت قرنفل

نحوه کاشت قرنفل

قرنفل Sweet William یک گیاه خانگی سنتی مشهور است که به خاطر عطر و خوشه های انبوهی که در اواخر بهار و اوایل تابستان دارد مشهور شده است. خوشه های متراکم از گل ها روی ساقه های صافی که به خوبی منشعب شده اند تولید می شود و یک ترکیب عالی از رنگ ها را تولید می کند. قرنفل برای استفاده در دسته گل ها و تزئین محیط داخلی خانه در نظر گرفته می شوند. در این مقاله نحوه کاشت قرنفل شرح داده میشود.

مفاهیم پایه در مورد قرنفل

شهد قرنفل، زنبورها، پروانه ها و پرندگان را به خود جذب می کند. قرنفل انتخاب بسیار خوبی برای باغ حیات وحش می باشد. برگ ها مخروطی و نوک تیز هستند و گل ها به صورت خوشه ای در نوک ساقه ها رشد می کند. قرنفل یک گیاه دو ساله است که از خودش می توان بذر گرفت.

نحوه کاشت قرنفلچه وقت و کجا قرنفل بکاریم

در حالت ایده آل، مکان باید کاملا آفتاب گیر باشد هر چند این گیاه سایه های جزئی و یا نور را تحمل خواهد کرد. شرایط خاک باید کمی قلیایی، نسبتا غنی، کاملا سست و به خوبی زهکشی شده باشد. قبل از کاشت و بعد از هر ۶ هفته، یک بار از کود باغی استفاده کنید. اگر دمای هوا کمی گمتر از حد متوسط شد، مکان سایه داری را برای کاشت گیاه انتخاب کنید.

نحوه کاشت قرنفل

برای کاشت قرنفل با استفاده از بیلچه برای هر گیاه یک سوراخ حفر کنید، اندازه این سوراخ باید به اندازه ای عمیق باشد که توپک ریشه کاملا جا بگیرد و پایه ساقه در سطح خاک باقی بماند. گیاه را در جایگاهش قرار دهید و سوراخ را با خاک پر کنید. آبیاری را به خوبی انجام دهید و فاصله بین گیاهان را ۱۵ سانتیمتر در نظر بگیرید و به خاطر داشته باشید که این گیاهان تا ارتفاع ۲۰ تا ۴۰ سانتیمتر رشد خواهند کرد.

گل دهی در قرنفل

گل ها دارای ۵ گلبرگ و قطر ۲ تا ۳ سانتیمتری هستند. گلبرگ ها دارای لبه هلی دندانه ای هستند. برداشتن هدها باعث تشویق بیشتر گیاه برای گلدهی می شود، با این حال توجه داشته باشید شما می توانید بذر را از خود گیاه قرنفل بدست اورید بنابراین برای رسیدن به این هدف، باید گل را به اندازه ای نگه دارید تا بتوانید بذرهای سال بعد را تهیه کنید.

نحوه کاشت قرنفل

مراقبت از گیاه قرنفل

علف های هرزی که در اطراف گیاه رشد می کنند برای مواد مغذی و آب با گیاه قرنفل به رقابت می پردازند و هنگامی که گیاه مستقر شد یک لایه مالچ را اعمال کنید. گیاهان را برای هر گونه علائم شته ها، سوسک ها و نماتدها بررسی کنید و در صورت لزوم از بازدارنده های مناسب استفاده کنید.

خرید بذر قرنفل

شما میتوانید بذر قرنفل را از سایت هربال مارکت بصورت آنلاین خریداری کنید.

تهیه و تنظیم

  • تهیه و تنظیم از هربال مارکت
  • انتشار این مقاله به هیچ وجه قانونی نمی باشد
  • عنوان مقاله: نحوه کاشت قرنفل
  • نویسنده: مهدی قنبری
  • هربال مارکت را در پیج اینستاگرام دنبال کنید.
درباره مهدی قنبری

سلام خدمت همه فعالین حوزه گیاهان دارویی من مهدی قنبری کارشناسی ارشد گیاهان دارویی از دانشگاه تربیت مدرس تهران هستم. در مقطع کارشناسی از رشته باغبانی دانشگاه تبریز فارغ التحصیل شده ام. مدتی به عنوان مدیر مرکز خدمات تخصصی گیاهان دارویی فعالیت داشته ام و اکنون در زمینه بازاریابی و فروش و کشت و کار گیاهان دارویی فعالیت می کنم. مطمئنا تمام اطلاعات بدست آمده از تجارب مزرعه ای و بازاری خود را با قلم خود به اطلاع شما خواهم رساند امیدوارم که مورد پسندتان واقع گردد. منتظر نظرات سازنده شما برای بهبود وضعیت سایت هستیم. باتشکر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 
 
 

پاسخ معادله زیر را وارد کنید * مهلت سه دقیقه ای معادله به اتمام رسیده، جهت دریافت معادله جدید روی دکمه کناری آن کلیک کنید.