Loading...

چگونگی رشد کلم بروکسل

چگونگی رشد کلم بروکسل

چگونگی رشد کلم بروکسل

کلم بروکسل گیاهی بسیار عالی برای مصرف در تعطیلات است. گل های کوچک بروکلی پر از بتاکاروتن، ویتامین c و فیبر است. گل کلم بروکسل پس از یخبندان شیرین می شوند، زیرا این گیاه برای مقابله با یخ زدگی از خود قند می سازد! شما می توانید از ۴ یا ۵ گیاه بروکسل، برداشت بالایی داشته باشید. با هم به بررسی چگونگی رشد کلم بروکسل می پردازیم. با ما باشید.

نام لاتین کلم بروکسل Brassica oleracea var. gemmifera از خانواده شب بویان یا براسیکاسه می باشد. بروکسل یکی از محبوب ترین سبزیجات در دنیا می باشد. بروکسی یکی از سبزیجاتی می باشد که برای کشت و کار آن تجربه بالایی لازم می باشد. اگر برای اولین بار است که بروکسل میکارید حتما دستورالعمل کاشت بروکسل از هربال مارکت را مطالعه کنید.

سختی کشت و کار بروکسل

نسبتا سخت، بروکسل بعلت پیچیدگی کشت و کار در ردیف سبزیجات سخت برای کشت و کار قرار دارد. ما کلم بروکسل Igor BS219 را پیشنهاد میکنیم. این بروکسل پربار است و هر ریال که برای خرید بذر آن پرداخت شده ارزش دارد. این رقم برای باغبانانی که مبتدی می باشند فوق العاده می باشد.

چگونگی رشد کلم بروکسل

شرایط کاشت کلم بروکسل

بروکسل سبزی فصل خنک می باشد. نور کامل خورشید، بهترین انتخاب برای کلم بروکسل می باشد. کشت کار بروکسل بیشتر تابع زمان کشت می باشد تا مکان کشت، در عین حال خاک غنی از مواد معدنی عملکرد وکیفیت بسیار بالایی به شما خواهد داد.

زمان مناسب کاشت

در ادامه چگونگی رشد کلم بروکسل به بررسی زمان کاشت کلم بروکسل می پردازیم. در اواخر اردیبهشت و اوایل خرداد بذرپاشی را در فضای بسته آغاز کنید. در اواسط مرداد آن را به باغچه انتقال دهید بنابراین گیاهان قبل از اولین یخبندان ۴۵-۶۰ روز در زمین استقرار میشوند. دمای مطلوب خاک برای جوانه زنی: ۱۰-۳۰ درجه سانتی گراد می باشد. بذور باید در ۷-۱۰ روز جوانه بزنند. در شرایط مطلوب، بذر بروکسل در ۸۰% مواقع جوانه زده و تبدیل به کلم تبدیل خواهد شد. عمر معمول بذر گیاه بروکسل ۳ سال می باشد.

هر ۳ یا ۴ بذر را در هر گلدان با عمقی ۵ میلی متر (یک چهارم اینچ)، زیر تابش مستقیم نور بکارید. برای دستیبای به گیاهی قدرتمند، برخی از نشاها را تنک کنید. گیاهان را در ردیف های ۴۵-۶۰ سانتیمتری بکارید.

پی اچ ایده آل کلم بروکسل ۶ – ۷.۵ می باشد. گیاهان را در خاکی با هوموس بالا اصلاح شده با کود کمپوست بکارید. یک چهارم فنجان کود ارگانیک را به خاک زیر نشا ها اضافه کنید. مقدار نیتروژن بالا در کلم ها باعث قهوه ای شدن داخل آن می شود، پس بعد از گذشتن از اواسط تابستان کود را به خاک اضافه نکنید. دمای خنک در حین رشد کلم بروکسل برای فشرده شدن و افزایش کیفیت آن ضروری است.

چگونگی رشد کلم بروکسل

برداشت کلم بروکسل

کلم ها بعد از یخبندان ها شیرین تر میشوند. آن ها را زمانی که به خوبی رشد کردند و شکل گرفتند، از پایین بچینید. با این کار کلم های بالایی نیز به رشد خود ادامه می دهند و مانند کلم های برداشت شده بزرگ می شوند. در برداشت اول که مطمئن شدید مقدار کافی کلم برداشت کرده اید، قسمت بالایی ساقه ای که پایینی ترین کلم که قطر آن آن ۱-۲ سانتی متر است، را بکنید. این کمک میکند در انتهای فصل کلم های رو ساقه درشت و رسیده شوند.

بیماری ها و آفات کلم بروکسل

لیسه ها و حلزون ها، لیسه ها به سمت نوشیدنی های الکلی جذب می شوند بنابراین فنجان کوچکی از آن را در محیط قرار دهید. آب پاشی کردن باعث شکستن تخم های آن ها و کاهش جمعیت لیسه ها و حلزون ها می شود.

شته کلم، آب پاشی باعث از بین رفتن شته ها از گیاهان می شوند. در صورت لزوم آن را با آب بشویید. برای استفاده از دشمنان طبیعی از حشره gray-brown یا شته bloated parasitized، لارو کفش دوزک و بال توری سانان استفاده کنید.

حشره Cabbage root maggot، حشرات (لاروهای) سفید به تمام گیاهان مربوط به خانواده کلم ها حمله می کنند. این لاروها سوراخ هایی را ایجاد می کنند و از ریشه گیاهان تغذیه می کنند. زود پژمرده شدن و از بین رفتن گیاه از آسیب های آن است.

حشره Flea beetles، از پوششی برای جلوگیری از آسیب های احتمالی استفاده کنید. کنترل علف های هرز نیز به کنترل آفات کمک میکند.

کرم برنده، یا کرم کنترل هلف های هرز. استفاده از مقوا در هر گیاه محافظت خوبی از گیاه می کند.

کرم کلم، آن ها را با دست جمع آوری کرده و از بین ببرید. استفاده از پوشش در گیاهان کوچک می تواند برای جلوگیری از آسیب ها، از گیاه محافظت کند. پوشش را بر روی گیاهان قرار دهید و قبل از بالا رفتن دما در اواسط تابستان کرم ها را از بین ببرید.

چگونگی رشد کلم بروکسلبیماری ها کلم بروکسل

فاسد شدن ریشه: اگر خاک مورد هجوم قرار گرفت، برای بالا رفتن پی اچ خاک به ۷.۲ به آن آهک استفاده کنید. گیاهان جدید را در منطقه متفاوت از سال های قبل بکارید. اگر امکان پذیر نبود، خاک مورد هجوم قرار گرفته را با خاک تازه جایگزین کنید. بذور را درون گلدان ضدعفونی شده یا زمین تمیز و پاک بکارید. گیاهان مورد هجوم قرار گرفته را با خاک های اطراف و چسبیده به ریشه از بین ببرید.

کشت مخلوط کلم بروکسل

همه کلم ها برای بابونه، شوید، نعناع، رزماری و مریم گلی مفید هستند. از کاشتن آن ها در کنار بادمجان، فلفل، سیب زمینی و گوجه فرنگی اجتناب کنید. امیدوارم که مقاله چگونگی رشد کلم بروکسل رضایت شما را جلب کرده باشد.

تهیه و تنظیم

  • تهیه و تنظیم از هربال مارکت
  • انتشار این مقاله به هیچ وجه قانونی نمی باشد
  • عنوان مقاله: چگونگی رشد کلم بروکسل
  • نویسنده: مهدی قنبری
درباره مهدی قنبری

سلام خدمت همه فعالین حوزه گیاهان دارویی من مهدی قنبری کارشناسی ارشد گیاهان دارویی از دانشگاه تربیت مدرس تهران هستم. در مقطع کارشناسی از رشته باغبانی دانشگاه تبریز فارغ التحصیل شده ام. مدتی به عنوان مدیر مرکز خدمات تخصصی گیاهان دارویی فعالیت داشته ام و اکنون در زمینه بازاریابی و فروش و کشت و کار گیاهان دارویی فعالیت می کنم. مطمئنا تمام اطلاعات بدست آمده از تجارب مزرعه ای و بازاری خود را با قلم خود به اطلاع شما خواهم رساند امیدوارم که مورد پسندتان واقع گردد. منتظر نظرات سازنده شما برای بهبود وضعیت سایت هستیم. باتشکر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 
 
 

پاسخ معادله زیر را وارد کنید * مهلت سه دقیقه ای معادله به اتمام رسیده، جهت دریافت معادله جدید روی دکمه کناری آن کلیک کنید.