Loading...

علائم آبیاری بیش از حد در کاکتوس ها

علائم آبیاری بیش از حد در کاکتوس ها

علائم آبیاری بیش از حد در کاکتوس ها

از آنجاییکه کاکتوس ها نیاز به مراقبت کمی دارند باید در زمره گیاهان با رشد ساده قرار بگیرند. متاسفانه فهمیدن این مسئله که واقعا این گیاهان به چه میزان مراقبت نیاز دارند سخت است، و گاهی اوقات مهربانی بیش از حد صاحبان کاکتوس با آبیاری زیاد به طور تصادفی باعث از بین رفتن کاکتوس ها می شود. اگر با علائم آبیاری بیش از حد در کاکتوس ها آشنا باشید مطمئنا اجازه نخواهید داد که آبیاری زیاد کاکتوس های شما را فاسد کند.

برای آموختن درباره علائم آبیاری بیش از حد گیاه کاکتوس مقالات دیگر هربال مارکت را مطالعه کنید و نحوه پرهیز از آبیاری بیش از حد کاکتوس را یاد بگیرید. کاکتوس ها تنها مقاوم به خشکی نیستند بلکه آنها برای زنده ماندن به خشکی نیاز دارند. ریشه هایشان براحتی پاره می شود و آبیاری زیاد باعث مرگ آنها می شود. متاسفانه علائم آبیاری بیش از حد در کاکتوس خیلی گمراه کننده است. در ابتدا آبیاری بیش از حد در گیاه با ظهور علائم طراوت و سلامتی نمود می یابد. آنها ممکن است رشد یابند و بخش های جدیدی را به وجود آورند. به هر حال در زیر زمین ریشه ها رنج می برند. همچنان که آنها آب بیشتری جذب میکنند ریشه ها خواهند مرد و پاره می شوند.

علائم آبیاری بیش از حد در کاکتوس ها

آبیاری بیش از اندازه کاکتوس ها

در ادامه مقاله علائم آبیاری بیش از حد در کاکتوس ها بایستی بدانیم که ریشه کاکتوس به آب سطحی بسیار حساس میباشد. به موازات از بین رفتن ریشه ها در بالای سطح زمین گیاه شروع به از بین رفتن می کند، معمولا ریشه ها ابتدا نرم می شوند و سپس تغییر رنگ می دهند. در این صورت نجات آنها خیلی دیر شده است. کشف علائم اولیه نرم شدن کاکتوس ها بسیار مهم است. در ادامه مقاله علایم آبیاری بیش از حد در کاکتوس ها شما را دعوت میکنم مقاله روش آبیاری کاکتوس ها را مطالعه کنید.

بایستی از آبیاری مکرر کاکتوس ها چه در فصل رشد و چه در فصل زمستان خودداری کرد. اگر به طبیعت نگاهی دقیق تر بیاندازید متوجه این مسئله خواهید شد که گیاهان در اقلیمی بهترین رشد را خواهند داشت که آن اقلیم نزدیک ترین یا شبیه ترین اقلیم به شرایط طبیعی آنها باشد. اگر در بیابان نوادا در آمریکا اندازه کاکتوس ها به بیش از ده متر می رسد به این علت است که در آنها شرایط خشک و کم آب حاکم است و کاکتوس ها عاشق این شرایط هستند. بنابراین اگر به دنبال این هستید که کاکتوس های سالم تر و زیباتری داشته باشید تا میتواند در آبیاری آنها ظالمانه رفتار کنید. کاکتوس ها مانند گل زیبای حسن یوسف نیستند که هر روز یا دو روز یکبار نیازمند آبیاری باشند. در واقع چند اینچ بالایی خاک گیاه باید به طور کامل خشک باشد.

همه گیاهان به آب کمتری در زمستان نیاز دارند و کاکتوس هم از این مسئله مستثنی نیست. یک کاکتوس ممکن است تنها یکبار آبیاری در هر ماه نیاز داشته باشد یا حتی در طول زمستان به کمتر از آن در ماه نیاز باشد. بدون توجه به زمان و سال این نکته ضروری است که هرگز ریشه های کاکتوس نباید در اشباع آب قرار گیرد. مطمئن باشید که زهکشی به خوبی انجام می شود و همیشه ظرف بشقابی زیر گلدان را خالی کنید. امیدوارم مقاله علائم آبیاری بیش از حد در کاکتوس ها رضایت شما را جلب کرده باشد.

تهیه و تنظیم

  • تهیه و تنظیم از هربال مارکت
  • نویسنده: مهندس قنبری
  • عنوان مقاله: علائم آبیاری بیش از حد در کاکتوس ها
  • هربال مارکت را در پیج اینستاگرام دنبال کنید.
Avatar for مهدی قنبری
درباره مهدی قنبری

سلام خدمت همه فعالین حوزه گیاهان دارویی من مهدی قنبری کارشناسی ارشد گیاهان دارویی از دانشگاه تربیت مدرس تهران هستم. در مقطع کارشناسی از رشته باغبانی دانشگاه تبریز فارغ التحصیل شده ام. مدتی به عنوان مدیر مرکز خدمات تخصصی گیاهان دارویی فعالیت داشته ام و اکنون در زمینه بازاریابی و فروش و کشت و کار گیاهان دارویی فعالیت می کنم. مطمئنا تمام اطلاعات بدست آمده از تجارب مزرعه ای و بازاری خود را با قلم خود به اطلاع شما خواهم رساند امیدوارم که مورد پسندتان واقع گردد. منتظر نظرات سازنده شما برای بهبود وضعیت سایت هستیم. باتشکر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *