Loading...

نحوه کاشت بنفشه فرنگی Pansy

نحوه کاشت بنفشه فرنگی Pansy

نحوه کاشت بنفشه فرنگی Pansy

Pansy یکی از گیاهانی است که در تمام طول زمستان گل می دهد. طیف گسترده ای از گونه های متفاوت با رنگ ها، اندازه و فرم های متنوعی وجود دارد. راهنمای نحوه کاشت بنفشه فرنگی Pansy را مطالعه کنید و در بهار رنگ متنوع و زیبای بنفشه ها را به باغ خود ببرید. برای مطالعه بیشتر نحوه کاشت بنفشه را نیز مطالعه کنید.

مفاهیم پایه ای در مورد بنفشه

طیف گسترده ای از گل های بنفشه فرنگی Pansy (با گل های غول پیکر، انواع سنتی تر و مواج) وجود دارد. گل های بنفشه فرنگی Pansy توسط باغبان ها به عنوان یک گیاه ماندگار به صورت پاییزه کشت میشود و در اواخر زمستان و اوایل بهار گل می دهد اما شما می توانید آن را در تابستان معتدل بکارید. گل های بنفشه فرنگی Pansy در آب و هوای خنک تر رشد می کند و از موج گرمای تابستان معتدل رنج می برند. گل های بنفشه فرنگی Pansy یک بوته فشرده با رشد کم است و شما می توانید برای گلدهی بهاره آنها را به در بسترهای ترکیبی، در گلدانها و یا در حاشیه باغچه ها بکارید.

نحوه کاشت بنفشه فرنگی Pansyچه وقت و کجا گل های بنفشه فرنگی Pansy بکاریم

گل های بنفشه فرنگی Pansy نور آفتاب کامل یا سایه جزئی و محیط های مرطوب را ترجیح می دهند. شما می توانید این گل ها را در بستر یا گلدان و سبد بکارید. خاک می تواند متفاوت باشد اما حفظ رطوبت خاک مهم است. برای بسترهای پاییزه، در اواسط ستامبر تا اوایل اکتبر نشای بنفشه را (بسته به اندازه گیاه بدست آمده) بکارید. برای بسترهای بهاره، در اواخر آوریل تا اواسط ماه می بهترین زمان کاشت است ( بسته به شرایط آب و هوایی). گیاه را در محیط داخلی یا خزانه بکارید تا ارتفاع آنها به ۸ تا ۱۰ سانتیمتر برسد و بعد از رسیدن به این ارتفاع آماده کاشت در نقطه ای که آماده کردید می باشد.

نحوه کاشت بنفشه پنسی

با استفاده از بیلچه برای هر گیاه یک حفره جدا ایجاد کنید عمق حفره باید به اندازه ای باشد که توپ ریشه بدون زخمی شدن یا شکستن در آن قرار بگیرد. گیاه را در حفره قرار دهید و آن را با خاک پر کنید و پایه گیاه را در سطح خاک نگه دارید. آبیاری را به خوبی انجام دهید و به طور مرتب کوددهی را انجام دهید. گیاهان باید ۱۵ سانتیمتر از هم فاصله داشته باشند، به یاد داشته باشید که ارتفاع این گیاه به ۱۵ تا ۳۵ سانتیمتر خواهد رسید. هنگام کاشت از یک کود معمولی استفاده کنید. هنگامی که گیاه ایجاد شد خاک را مرطوب کنید و از مالچ برای حفظ رطوبت خاک استفاده کنید.

گل دهی بنفشه پنسی

بسته به شرایط آب و هوای پاییز، گل های بنفشه فرنگی Pansy ممکن است در تمام زمستان گل بدهد یا ندهد. در طول پاییز معتدل، این گلها شروع به تولید گل می کنند و این گل ها تا بهار باقی می مانند و بعدا جای خود را به گل های جدید خواهند داد. گل ها باید بعد از اینکه شکوفا شدند و شروع به خشک شدن کردند باید چیده شوند تا دوره گلدهی افزایش پیدا کنید و گل های جدید بیشتری تولید می شوند.

نحوه کاشت بنفشه فرنگی Pansyمراقبت از گیاه بنفشه

گل های بنفشه فرنگی Pansy نسبتا فاقد مشکلات و بیماری هستند. در صورت لزوم از بازدارنده های شته، حلزون، سوسک استفاده کنید. اگر بوته ها را در گلدان کاشته اید هر دو هفته یکبار آن را با محلول کمپوست تغذیه کنید. پایه گیاهان در حال رشد را برای علائمی که نشان می دهد کود بسیار زیادی استفاده کرده اید بررسی کنید.

آیا می دانید

نام Pansy از واژه فرانسوی pensée گرفته شده است و به معنای اندیشه و یادآوری است، احتمالا این نام گذاری به دلیل گل هایی که به شکل صورت هستند و در حال فکر کردن هستند انتخاب شده است. در ابتدای قرن ۱۹، گل وحشی به نام Heartsease توسط علاقمندان به گل و باغداری معرفی شد. این گونه تا دهه ۱۸۳۰ میلادی به عنوان یک گیاه تزیینی استفاده شد. در سال ۱۸۳۹ میلادی گل بنفشه فرنگی Medora توسط ویلیام تامپسون معرفی شد دارای بلوکهای رنگی در زیر گلبرگهای خود بود. این گونه در سراسر بریتانیا و سپس اروپا مشهور شد و در طی این فرآیند تنوع و محبوبیت، گلبرگ های بنفشه فرنگی به مراتب بیشتر شد و شکل چهره یا شکل قلب در این گیاه مدرن ظاهر شد. امیدوارم مقاله نحوه کاشت بنفشه فرنگی Pansy رضایت شما را جلب کرده باشد.

تهیه و تنظیم

  • تهیه و تنظیم از هربال مارکت
  • انتشار این مقاله به هیچ وجه قانونی نمی باشد
  • عنوان مقاله: نحوه کاشت بنفشه فرنگی Pansy
  • نویسنده: مهدی قنبری
  • هربال مارکت را در پیج اینستاگرام دنبال کنید.
Avatar for مهدی قنبری
درباره مهدی قنبری

سلام خدمت همه فعالین حوزه گیاهان دارویی من مهدی قنبری کارشناسی ارشد گیاهان دارویی از دانشگاه تربیت مدرس تهران هستم. در مقطع کارشناسی از رشته باغبانی دانشگاه تبریز فارغ التحصیل شده ام. مدتی به عنوان مدیر مرکز خدمات تخصصی گیاهان دارویی فعالیت داشته ام و اکنون در زمینه بازاریابی و فروش و کشت و کار گیاهان دارویی فعالیت می کنم. مطمئنا تمام اطلاعات بدست آمده از تجارب مزرعه ای و بازاری خود را با قلم خود به اطلاع شما خواهم رساند امیدوارم که مورد پسندتان واقع گردد. منتظر نظرات سازنده شما برای بهبود وضعیت سایت هستیم. باتشکر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *