Loading...

نگاهی دقیق تر به زنجبیل

نگاهی دقیق تر به زنجبیل

نگاهی دقیق تر به زنجبیل

نارحتی های معده در دردها و بیماری های امروزه نقش بسزایی دارد. اینکه شما در یک سفر جاده ای محو زیبایی های سفر هستید، یک معده درد ساده می تواند آن خوشی را خراب کند. بنابراین یک فنجان دمنوش گرم زنجبیل باعث تسکین بیماری های حرکتی و گوارشی شده و می تواند در بدترین شرایط دوست شما برای بهبود سلامتی شما شود. در ادامه با مقاله نگاهی دقیق تر به زنجبیل همراه هربال مارکت باشید.

طبع گرم ترکیبات اصلی زنجبیل باعث شده تا زنجبیل به مدت ۴۴۰۰ سال در پخت و پز روزانه رواج داشته باشد و درمانی سالم برای حداقل ۲۰۰۰ نوع بیماری باشد. داروسازان زنجبیل را به گونه ای فرموله کرده اند که به بیماری های گوارشی کمک کرده و دارویی مناسب برای تهوع ایجاد شده در حین سفر می باشد. راز توانایی زنجبیل در دو فاکتور آن به نام gingerols و shogaols است. این دو ترکیب به فرایند گوارش با کمک تحریک ماهیچه های انقباضی که در تماس مستقیم با بخش های گوارشی است، کمک می کند. همچنین باعث اسپاسم آرام حین گوارش می گردد. ما دریافتیم که نوشیدنی فلفل و زنجفیل قادر به تحریک مخاط دهانی است.

نگاهی دقیق تر به زنجبیل

منشاء زنجبیل در هندوستان، جایی که هوا گرم و مرطوب است و شرایط آب و هوایی استوایی برقرار است، می باشد. ریزوم ها یا ساقه های زیرزمینی زنجبیل و ریشه های افقی، اولین شاخه های گیاه در ظرف دو هفته پس از کاشت ظاهر می شوند. برگ های دراز و نیزه شکل زنجبیل به حدود ۷ اینچ می رسند و کل گیاه می تواند در حدود ۱.۵ فوت رشد کند. همکاران ما در صنعت کشاورزی ارگانیک ریزوم ها را درحدود ۹ ماه بعد از کاشت زمانی که زنجبیل در اوج رشد خود می باشد برداشت می کنند و سپس انها را برش داده و برای مصارف دارویی خشک می کنند.

مخلوط برگ شاه توت و گل لیموترش برای اضافه کردن قدرت بیشتر دارو به زنجبیل مطلوب ترین ترکیب مورد نظر می باشد. آنهایی که ویژگی های زنجبیل را می پسندند به احتمال زیاد چای زنجبیل را خواهند پذیرفت. برای بدست آوردن طعمی ملایم از زنجبیل، زنجبیل را مخلوط با چای بابونه مصرف کنید.

  • از دیگر خواص زنجبیل میتوان به درمان یا پیشگیری از انواع سرطان مخصوصا سرطان پروستات اشاره کرد. برای کسب اطلاعات در این زمینه مقاله زنجبیل قاتل سرطان را مطالعه کنید.

دفعه بعدی که شما به مسافرت می روید ما به شدت همراه داشتن چای های کیسه ای زنجبیل را توصیه می کنیم. این گیاه نه تنها از سیستم گوارشی شما محافطت می کند بلکه همیشه در زمانی که شما دور از خانه هستید در برنامه های منظم غدایی تان مفید است اما همچنین در بیماری های تهوع که ناشی از تحرک زیاد است مصرف ۳۰ دقیقه قبل از مسافرت از این گیاه ثمر بخش می باشد. تنوع و همه کاره بودن این گیاه شگفت انگیز است. امیدوارم مقاله نگاهی دقیق تر به زنجبیل رضایت شما را جلب کرده باشد.

تهیه و تنظیم

  • تهیه و تنظیم از هربال مارکت
  • انتشار این مقاله به هیچ وجه قانونی و انسانی نمی باشد
  • عنوان مقاله: نگاهی دقیق تر به زنجبیل
  • نویسنده: مهدی قنبری
  • هربال مارکت را در پیج اینستاگرام دنبال کنید.
درباره مهدی قنبری

سلام خدمت همه فعالین حوزه گیاهان دارویی من مهدی قنبری کارشناسی ارشد گیاهان دارویی از دانشگاه تربیت مدرس تهران هستم. در مقطع کارشناسی از رشته باغبانی دانشگاه تبریز فارغ التحصیل شده ام. مدتی به عنوان مدیر مرکز خدمات تخصصی گیاهان دارویی فعالیت داشته ام و اکنون در زمینه بازاریابی و فروش و کشت و کار گیاهان دارویی فعالیت می کنم. مطمئنا تمام اطلاعات بدست آمده از تجارب مزرعه ای و بازاری خود را با قلم خود به اطلاع شما خواهم رساند امیدوارم که مورد پسندتان واقع گردد. منتظر نظرات سازنده شما برای بهبود وضعیت سایت هستیم. باتشکر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 
 
 

پاسخ معادله زیر را وارد کنید * مهلت سه دقیقه ای معادله به اتمام رسیده، جهت دریافت معادله جدید روی دکمه کناری آن کلیک کنید.