Loading...

۱۵ نکته برای جلوگیری از مشکلات رایج پیاز گل

15 نکته برای جلوگیری از مشکلات رایج پیاز گل

۱۵ نکته برای جلوگیری از مشکلات رایج پیاز گل

ما عاشق پیازهای بهاری (که در پاییز می کارید) Onion Plants هستیم. گل ها بعد از یک زمستان طولانی بر می گردند و ما آنها را به خاطر رنگی که دارند تحسین می کنیم. با این حال ما می دانیم که بعضی از افراد تعجب می کنند که چرا همه پیازهایشان رشد نمیکنند. در اینجا ما ۱۵ نکته در مورد کاشت پیازها را توضیح خواهیم داد تا از مشکلاتی که برای پیازها ایجاد می شود جلوگیری شود. با هربال مارکت همراه باشید تا ۱۵ نکته برای جلوگیری از مشکلات رایج پیاز گل را در اینجا توضیح دهیم.

15 نکته برای جلوگیری از مشکلات رایج پیاز گل۱۵ نکته برای کاشت پیازها

 1. زمان بندی مهم است. پیازهای خود را قبل از آخرین یخبندان در زمین بکارید.
 2. گونه های مناسبی را بر حسب منطقه ای که در آن زندگی می کنید انتخاب و خریداری کنید.
 3. از پیازهای با کیفیت بالا استفاده کنید. قبل از خرید یا کاشت پیازها را چک کنید و مطمئن شوید که دارای ضایعات و لکه ها و قارچ نیستند. در غیر این صورت پیازهای شما دچار بیماری های ویروسی خواهد بود.
 4. در اوایل بهار پیازها را در جایی که آب در آنجا می ایستد نکارید. سایت هایی که انتخاب می کنید باید زهکشی خوبی داشته باشند.
 5. سایتی را انتخاب کنید که نور کامل آفتاب را دریافت می کند و یا حداقل نصف روز نور آفتاب را دریافت می کند. سایه بعد از ظهر در آب و هوای داغ مورد نیاز است.
 6. خاک را حدود ۲۰ تا ۲۵ سانتیمتر حفر کنید و مقدار مناسبی کمپوست را به آن اضافه کنید تا خاک سست شود.
 7. اگر مشکل بزرگی با سنجاب هایی دارید که پیازها را حفر و بیرون میاورید دارید تور سیمی عریضی را در نظر بگیرید و به طور مستقیم بالای بستر قرار دهید.
 8. پیازها را در عمق توصیه شده بکارید برای نرگس، لاله واژگون، سنبل و لاله هندی گیاه را در عمق ۱۵ تا ۲۰ سانتیمتری بکارید و برای زعفران، گل برفی، گل زنگوله آبی و سایر پیازهای کوچک، گیاه را در عمق ۷ تا ۱۰ سانتیمتری بکارید.
 9. پیازها را به درستی با خاک بپوشانید. بعضی از کشاورزان ادعا می کنند که کاشت کمی عمیق تر پیدا کردن پیازها توسط آفت ها را سخت تر می کند. بنابراین همیشه تمام زاوایا و باقیمانده ها را مانند پیازهای مرده را از بین ببرید تا از حمله آفات جلوگیری به عمل آورید. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد بیماری ها و آفات در باغبانی بخش مورد نظر را بررسی کنید.
 10. برای شروع رشد ریشه ها بعد از کاشت گیاه را آبیاری کنید. در انتها با ادامه ۱۵ نکته برای جلوگیری از مشکلات رایج پیاز گل همراه ما باشید.
 11. پوست تخم مرغ یا پودر دیاتومیت را در اطراف پیازها استفاده کنید تا حلزون ها و اسلاگ ها را دور نگه دارید.
 12. در بهار از یک کود ارگانیک طبیعی استفاده کنید این کار را باید زمانی که اولین پیاز ظاهر می شود انجام دهید و دوباره بعد از اینکه آنها شکوفه زدند کوددهی را انجام دهید. اضافه کردن کود به پیازهایی که کاشتید ضروری نیست اما بعد از اینکه این گیاهان شکوفه زدند شما باید به گیاه کمک کنید تا دوباره قوت بگیرد.
 13. اگر شپش یا شته یا هرگونه افت کوچک دیگری را روی برگ ها می بینید سعی کنید با استفاده از جت آب آنها را از بین ببرید. اگر شما همچنان مشکل دارید صبح زود تمام سطوح برگ را با روغن یا حشره کش اسپری کنید.
 14. پیازها را به صورت مالچ شده نگه دارید تا رطوبت خاک  و خنکی خاک حفظ شود. منتظر بمانید تا زمانی که زمین سرد و یخ زده می شود. خیلی زود مقدار زیادی مالچ را دور گیاه به حالت تپه مانند در بیاورید.
 15. بعد از اینکه پیازهای شکوفا شدن سر گل را ببرید اما شاخ و برگ ها را جدا نکنید. برگ کمک می کند تا مواد مغذی برای پیازهای فصل بعدی فراهم شود.

تهیه و تنظیم

 • تهیه و تنظیم از هربال مارکت
 • انتشار این مقاله به هیچ وجه قانونی نمی باشد
 • عنوان مقاله: ۱۵ نکته برای جلوگیری از مشکلات رایج پیاز گل
 • نویسنده: مهدی قنبری
درباره مهدی قنبری

سلام خدمت همه فعالین حوزه گیاهان دارویی من مهدی قنبری کارشناسی ارشد گیاهان دارویی از دانشگاه تربیت مدرس تهران هستم. در مقطع کارشناسی از رشته باغبانی دانشگاه تبریز فارغ التحصیل شده ام. مدتی به عنوان مدیر مرکز خدمات تخصصی گیاهان دارویی فعالیت داشته ام و اکنون در زمینه بازاریابی و فروش و کشت و کار گیاهان دارویی فعالیت می کنم. مطمئنا تمام اطلاعات بدست آمده از تجارب مزرعه ای و بازاری خود را با قلم خود به اطلاع شما خواهم رساند امیدوارم که مورد پسندتان واقع گردد. منتظر نظرات سازنده شما برای بهبود وضعیت سایت هستیم. باتشکر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 
 
 

پاسخ معادله زیر را وارد کنید * مهلت سه دقیقه ای معادله به اتمام رسیده، جهت دریافت معادله جدید روی دکمه کناری آن کلیک کنید.