Loading...

طرز تهیه ۱۱ ماسک هندوانه برای محافظت از پوست های خشک

طرز تهیه 11 ماسک هندوانه برای محافظت از پوست های خشک

هندوانه نه تنها یک میوه تابستانه فوق العاده است و از آن می توان ماسک هندوانه ساخت. هندوانه یک عنصر عالی است که به محافظت از پوست شما در برابر آسیب های خورشید کمک می کند. ۹۳ درصد از هنداونه از آب تشکیل شده است و حاوی بسیاری از مواد معدنی و ویتامین های مهم است که برای پوست شما فوق العاده مفید می باشد. هندوانه نه تنها به درمان خشکی پوست و پوسته پوسته شده کمک می کند بلکه از پوست شما در مقابل نور آفتاب محافظت می کند.

مواد مغذی موجود در هندوانه :

هندوانه سرشار از ویتامین A، C و B6 است و دارای مواد معدنی مانند منیزیم و فسفر است. ویتامین A برای رشد و توسعه طبیعی سلول ها مهم است و حاوی خاصیت ضد التهابی و انتی اکسیدانی است که به محافظت از پوست شما در مقابل عفونت ها و سایر شرایط التهابی کمک می کند. ویتامین C یک آنتی اکسیدان قوی است که برای تولید کلاژن ها ضروری می باشد و پوست شما را منعطف می سازد و همچنین به پوست شما کمک می کند تا فعالیت های رادیکال آزاد خنثی شوند و مانع از پیری زودرس پپوست می شود. آب فراوانی که در هندوانه یافت می شود پوست شما را نرم و لطیف می کند و مانع از خارش، خشکی، ترک پوست می شود.

طرز تهیه ۱۱ ماسک هندوانه برای محافظت از پوست های خشک

هندوانه واقعا میوه فوق العاده ای است مخصوصا در تابستان که خورشید به صورت بی رحمانه ای به پوست شما آسیب می زند. بیایید طرز تهیه ۱۱ ماسک هندوانه را یادبگیرید و از آنها برای محافظت پوست خود استفاده کنید.

ماسک هندوانه و ماست – ماسک نرم کننده و درخشان کننده پوست صورت

ماست دارای خاصیت لایه برداری است و به از بین بردن سلول های مرده، چربی ها و سایر ناخالصی های پوست شما کمک می کند علاوه بر این پوست شما را روشن می کند و زخم ها و جای جوش و آکنه ها و لکه ها و تیرگی های پوست را کاهش می دهد. ۱ قاشق چای خوری آب هندوانه را به ۱ قاشق چای خوری ماست اضافه کنید و خوب صاف کنید و به صورتتان بمالید، بعد از ۱۵ دقیقه صورت خود را با آب ولرم بشویید.

طرز تهیه 11 ماسک هندوانه برای محافظت از پوست های خشک

ماسک هندوانه و موز – ماسک صورت برای پوست های مستعد جوش و آکنه

موز سرشار از مواد مغذی حیاتی است که به مبارزه با آکنه و چربی پوست کمک می کند و باعث کاهش التهابات پوستی می شود و پوست را نرم می کند. هندوانه پوست ملتهب را تسکین می بخشد و به مرطوب شدن پوست کمک می کند. در یک کاسه تمیز ۱ قاشق چای خوری آب هندوانه تازه و ۱ قاشق چای خوری پوره موز را بریزید و مخلوط کنید و یک خمیر نرم بسازید و به صورت یکنواخت روی صورت خود بمالید و مناطق حساس مانند دور چشم را پاک کنید بعد از ۲۵ دقیقه صورت خود را با اب سرد بشویید.

طرز تهیه 11 ماسک هندوانه برای محافظت از پوست های خشک

 ماسک هندوانه و خیار – ماسک صورت برای پوست های افتاب سوخته

هندوانه و خیار هر دو دارای مقدار زیادی محتوای آب است و این چیزی است که باعث می شود پوست های آفتاب سوخته تسکین پیدا کنند. دو برش هندوانه را با نصف خیار در میکسر بریزید و بعد از اینکه خوب با هم میکس شد روی پوست آفتاب سوخته خود بمالید و بعد از ۲۰ دقیقه با آب سرد بشویید.

ماسک هندوانه و عسل – ماسک صورت برای پوست های خشک

هندوانه پوست شما را روشن می کند و عسل به مرطوب ماندن سلول های پوستی شما کمک می کند، علاوه بر این پوست های تیره را روشن می کند و زخم ها و لکه های ناشی از آکنه و جای جوش را بهبود می دهد. ۱ قاشق چای خوری آب هندوانه تازه را با عسل ترکیب کنید و روی پوست صورت خود بمالید و بعد از ۲۰ دقیقه آن را با اب سرد بشویید.

ماسک هندوانه، عسل، آب لیمو و شکر – ماسک صورت برای لایه برداری

عسل به مرطوب ماندن سلول های پوست کمک می کند و اب لیمو یک ماده طبیعی و سفید کننده است که پوست شما را لطیف و روشن می کند و در حین حال باعث کاهش زخم های آکنه و لکه های تیره جای جوش می شود. شکر به پوست شما کمک می کند تا سلول های مرده، پربی و سایر ناخالصی ها را از بین ببرد. یک تکه کوچک از هندوانه را در میکسر بریزید و یک قاشق غذاخوری عسل، نیم فنجان شکر و ۱ عدد لیمو را در آن بریزید و خوب میکس کنید. ماده حاصل را روی صورت خود بمالید و با انگشتان خود به صورت دایره ای و به مدت ۵ دقیقه ماساژ دهید. بعد از ۱۵ دقیقه صورت خود را با آب ولرم بشویید.

طرز تهیه 11 ماسک هندوانه برای محافظت از پوست های خشک

ماسک هندوانه و عصاره نعناع – ماسک صورت برای تمیز کردن پوست

نعنا منافذ پوست را می بندد و چربی و سلول های مرده پوست و سایر ناخالصی ها را از بین می برد و پوست شما را نرم و لطیف می کند. هندوانه هم باعث خنک سازی پوست شما می شود و از پوسته پوسته شدن و خشک شدن پوست جلوگیری می کند. ۱ قاشق غذاخوری آب هندوانه را با ۲ قاشق چای خوری عصاره نعناع ترکیب کنید و روی پوست صورت خود بمالید و با نوک انگشتان ماساژ دهید و بعد از ۲۰ دقیقه با آب سرد بشویید.

ماسک هندوانه و آوکادو – ماسک صورت برای پیری پوست

آوکادو دارای اسیدهای چرب امگا ۳ و دارای ویتامین C و E است که هر دو آنتی اکسیدان های قوی هستند که با فعالیت های رادیکال آزاد مبارزه می کنند. این ماسک کمک می کند تا چین و چروک و خطوط نازک و سایز علائم پیری زودرس پوست کاهش پیدا کند. ۱ قاشق چای خوری آب هندوانه تازه را با ۱ قاشق چای خوری آوکادو ترکیب کنید و خمیری یکنواخت بسازید و بعد این ماده را روی صورت خود بمالید و با نوک انگشتان خود به صورت دایره ای پوست خود را ماساژ دهید، بعد از ۲۰ دقیقه صورت خود را با آب بشویید.

طرز تهیه 11 ماسک هندوانه برای محافظت از پوست های خشک

ماسک هندوانه، روغن زیتون و زرده تخم مرع – ماسک صورت برای پوست های نرمال

روغن زیتون یک مرطوب کننده طبیعی است که به تغذیه و مرطوب سازی پوست شما کمک می کند. زرده تخم مرغ به شما کمک می کند تا از خشکی، خارش و پوسته پوسته شدن پوست خود نجات پیدا کنید علاوه بر این به درمان التهابات پوستی کمک می کند و روند پیری پوست را کند می کند.  ۱ قاشق غذاخوری آب هندوانه، ۱ قاشق چای خوری روغن زیتون و ۱ زرده تخم مرغ را با هم مخلوط کنید و روی پوست صورت خود بمالید و بعد از ۲۰ دقیقه صورت خود را با اب ولرم بشویید.

ماسک هندوانه و شیر خشک – ماسک صورت برای روشن کردن پوست

شیر خشک به روشن شدن پوست کمک می کند و در عین حال به بهبود زخم ها و لکه های تیره ناشی از جوش و آکنه کمک می کند، همچنین سلول های مرده پوست و سایر ناخالصی های پوست را از بین می برد. چند تکه هندوانه را در میکسر بریزید و به شکل پوره در بیاورید و ۱ قاشق شیر خشک به آن اضافه کنید تا خمیری یکنواخت بدست بیاید. این خمیر را به صورت خود بمالید و بعد از ۲۵ دقیقه صورت خود را با آب ولرم بشویید.

ماسک هندوانه و آرد برنج – ماسک صورت برای لایه برداری

آرد برنج نه تنها باعث جذب چربی اضافه پوست شما می شود بلکه سلول های مرده پوست و سایر ناخالصی های پوست را از بین می برد و از طرف دیگر هندوانه پوست شما را خنک می کند و اعث تسکین پوست ملتهب شما می شود. در یک کاسه تمیز ۲ قاشق غذاخوری آرد برنج و ۳ قاشق چای خوری آب هندوانه تازه اضافه کنید و خوب مخلوط کنید تا خمیری صاف و یکدست حاصل شود. این ماده را به صورت خود بمالید و بعد از ۲۰ دقیقه با آب سرد بشویید.

ماسک هندوانه و آب لیمو – ماسک صورت برای روشن کردن پوست

آب لیمو یک مرطوب کننده طبیعی است و سفید کننده نیز می باشد. آب لیمو کمک می کند تا پوست شما به طور قابل توجهی روشن شود علاوه بر این به بهبود طخم ها و لکه های تیره پوست کمک می کند. ۱ قاشق چای خوری آب هندوانه و آب لیمو را در یک کاسه تمیز بریزید و مخلوط کنید و با استفاده از پنبه به صورت خود بمالید، بعد از ۱۵ دقیقه صورت خود را با آب سرد بشویید.

طرز تهیه 11 ماسک هندوانه برای محافظت از پوست های خشک

Avatar for مهدی قنبری
درباره مهدی قنبری

سلام خدمت همه فعالین حوزه گیاهان دارویی من مهدی قنبری کارشناسی ارشد گیاهان دارویی از دانشگاه تربیت مدرس تهران هستم. در مقطع کارشناسی از رشته باغبانی دانشگاه تبریز فارغ التحصیل شده ام. مدتی به عنوان مدیر مرکز خدمات تخصصی گیاهان دارویی فعالیت داشته ام و اکنون در زمینه بازاریابی و فروش و کشت و کار گیاهان دارویی فعالیت می کنم. مطمئنا تمام اطلاعات بدست آمده از تجارب مزرعه ای و بازاری خود را با قلم خود به اطلاع شما خواهم رساند امیدوارم که مورد پسندتان واقع گردد. منتظر نظرات سازنده شما برای بهبود وضعیت سایت هستیم. باتشکر

4 Replies to “طرز تهیه ۱۱ ماسک هندوانه برای محافظت از پوست های خشک”

 1. Avatar for مینا

  مینا

  Reply

  اتفاقی وارد سایتتون شدم برام جالب بود که یک سایت فروشگاه گیاه دارویی ماسک هایی به این خوبی بذاره من ماسک هندونه و خیارشو امتحان کردم قبلا واقعا جواب میده اما بیشتر ماسک های دیگه رو نمیدونستم اینا رو هم امتحان میکنم فقط جسارتا ماسک صورت برای پوست های افتاب سوخته مد آفتاب سوخته افتاده بازم سرم میزنم

  1. Avatar for مهدی قنبری

   مهدی قنبری (Post author)

   Reply

   سلام
   خوشحالیم که مطالب سایت برای شما جذاب و مفید بوده است.

 2. Avatar for نیلو

  نیلو

  Reply

  من که بیشتر اشتهای خوردن هندونه پیدا کردم 😀

  1. Avatar for مهدی قنبری

   مهدی قنبری (Post author)

   Reply

   نوش جااااااااااااااااااااااااان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *