Loading...

نحوه شناسایی و مقابله با آفت های باغی رایج

نحوه شناسایی و مقابله با آفت های باغی رایج

نحوه شناسایی و مقابله با آفت های باغی رایج

به طور معمول من کنکاش کردن را دوست ندارم اما بهترین راه برای جلوگیری از مشکلات بالقوه در باغ است. وقتی که در حال وجین کردن هستید چشم های خود را باز نگه دارید، شما ممکن است توسط انواع آفت هایی که پیدا می کنید شگفت زده شوید. برای علائمی مانند سوراخ های موجود در برگ ها، تخم و تارهای تنیده شده حساس باشید. حساسیت در مرحله وجین کردن بهترین نحوه شناسایی و مقابله با آفت های باغی رایج می باشد.

جستجو برای آفت ها

مینوزهای برگ برگ بین لایه های برگ گیاهانی مانند چغندر قند، اسفناج، شکاف های ریشه قلمه های جوان تونل می زنند و یک ماده سبز روشن را از خود به جای می گذارند. اغلب شما تا زمانی که از این گیاهان برای آشپزی استفاده می کنید متوجه حضور این آفت ها نخواهید شد، شما در این حین کرم های کوچکی را پیدا خواهید کرد. کرم برنده یکی از آفت هایی است که در شب حمله خود را انجام می دهد. در صبح شما می توانید گیاهان جویده شده و ردهایی که این کرم ها از خود باقی گذاشته اند را ببینید. میخواهم بگویم شاید مقاله نحوه شناسایی و مقابله با آفت های باغی رایج در مورد برخی آفات رایج اطلاعاتی به شما بدهد اما حتما لیست آ،ات مزرعه خود و زمان مناسب مبارزه با آنها را برنامه ریزی کنید.

نحوه شناسایی و مقابله با آفت های باغی رایج

گاهی اوقات اگر شما دور پایه گیاه را حفر کنید کرم برنده را پیدا خواهید کرد که می توانید آن را به هر روشی که ترجیح می دهید از بین ببرید. یکی دیگر از آفت هایی که در شب به گیاهان حمله می کند آفت حلزون است. اگر سوراخ های بزرگی که به شکل نامرتبی خورده شده اند را در گیاهان خود مشاهده می کنید این نشان دهنده حضور حلزون ها است. این آفت تنها می توانند از نوک برگ ها تغذیه کنند و نمی توانند به وسط برگ ها دسترسی پیدا کنند علاوه بر این یک ماده نقره ای رنگ را از خود به جای می گذارند. همه ما در بهار شته های سبز را روی گیاهان دیده ایم، اما در تابستان شته های قرمز را در گیاهان هلیوپسیس (اشرفی) مشاهده می کنیم.

این شته ها معمولا با اسپری قوی آب از بین می روند و معمولا بر نمی گردند. من پروانه های دم چلچله ای را دوست دارم اما بعد از اینکه آنها تعداد زیادی از گیاهانم را مورد حمله قرار دادند دیگر زیبا به نظر نمی رسیدند.سوسک ها نیز یکی از آفات رایج باغات می باشند. سیب زمینی های شیرین یک صبحانه با شکوه را برای آفت سوسک ها می باشند.

سوسک ها دارای یک پوست سخت هستند و بدون سر و صدا حفره هایی را در دورتا دور برگ ایجاد می کنند. گاهی اوقات تعداد کمی از انها را در گوجه فرنگی ها و بادمجان ها پیدا می کنم. قبلا ما در باغ سوسک لاکدار طلایی داشتیم که ظاهری طلایی داشت و بسیار براق و درخشان بود و به راحتی شناسایی می شد. سوسک ککی، سوسک های کوچک سیاهی هستند که سوراخ های کوچکی را در برگ ایجاد می کنند و شبیه یک ساچمه به نظر می رسند. لاروها، گراب های سفید با سر قهوه ای و طول ۳ یا ۴ اینچی هستند که نسبت به سوسک های بالغ بسیار بزرکتر هستند. آنها در خاک زندگی می کنند و ریشه گیاهان را می خورند.

اگر شما مارچوبه پرورش می دهید در طول تابستان از آن صرف نظر کنید. اطمینان حاصل کنید که سوسک های مارچوبه را بررسی کرده اید. دو نوع سوسک مارچوبه وجود دارد. یک نوع سیاه و سفید است و در اوایل بهار ظاهر می شود و دیگری دارای رنگ نارنجی روشن است و در اواسط تابستان روی برگ ها تخم می گذارد و کرم های گرسنه بیرون آمده از تخم هستند که گیاه را از بین می برند.

  • مانند بسیاری از سوسک ها، سوسک های مارچوبه تمایل به از بین بردن مارچوبه دارند، بنابراین می توانید ظرف کوچکی از آب صابون را زیر بوته ها قرار دهید.

نحوه شناسایی و مقابله با آفت های باغی رایج

من متوجه شدم که این آفت ها روی سیب زمینی و گوجه فرنگی می نشینند اما مقدار زیادی از آن را نمی خورند. این به این معناست که ما با پوشاندن این گیاهان می توانیم تعداد این آفات را کاهش دهیم. چند نوع سوسک کدو وجود دارد که شروع به ظاهر شدن و تخم گذاری در قسمت زیرین برگ های کدو سبز می کند. نحوه شناسایی و مقابله با آفت های باغی رایج خیلی ساده می باشد.

باید سعی  کنیم این تخم ها را به صورت روزانه از بین ببریم تا نسل بعدی سوسک ها به حداقل برسد. سوسک لوبیای مکزیکی چیزی است که من تا به حال با آن مواجه نشده ام. یک سوسک ماده می تواند تا ۵۰۰ تخم بگذارد. اگر برگ های لوبیای شما پژمرده شده است قسمت زیر خوشه ها را برای تخم های زرد بررسی کنید. سوسک ها را با دست یا با قرار دادن آنها در سطل آب و صابون از بین ببرید.

لاروهای زرد چسبنده به بوته ها به سختی جدا می شوند و ممکن است مجبور به فشار دادن آنها شوید. ما در باغ خود بسترهایی برای کاشت سیب زمینی داریم و می خواهیم امسال بذر سیب زمینی بکاریم. تا حالا هیچ سوسک سیب زمینی در باغ من وجود نداشته است اما من همیشه باغ را بررسی میکنم. سوسک سیب‌زمینی کلرادو نه تنها سیب زمینی ها را می خورند بلکه گوجه فرنگی ها، بادمجان ها، فلفل ها و گیاه اطلسی را می خورند.

مانند سوسک های لوبیا، این سوسک ها در زیر برگ به صورت توده ای تخم می گذارند. حتی لاروهای قرمز آجری رنگ بیرون می آیند مقدار زیادی از شاخ و برگ ها را می خورند. شما می توانید سوسک های بالغ را با دست بردارید و یا آنها را له کنید. مهمترین نکته مقاله نحوه شناسایی و مقابله با آفت های باغی رایج این است که نگاه کنجکاوی داشته باشید.

نحوه شناسایی و مقابله با آفت های باغی رایج

بیماری های گیاهی

در حالی که شما در حال بررسی هستید مطمئن شوید که نشانه های بیماری های گیاهی را نیز بررسی کرده اید. آب و هوای گرم و مرطوب بیماری های قارچی و باکتری ها را تشویق می کند، بنابراین  برگ های گوجه فرنگی را تماشا کنید. کپک پودری که خیلی زود شروع به ظاهر شدن کرده است.

اگر گیاهان گزنه به طور ناگهانی از بین می روند و مقداری آبیاری آنها را احیا نمی کند گیاه شما احتمالا دچار پژمردگی خیار شده که توسط سوسک خیار ایجاد می شود. این گیاهان را جدا و از بین ببرید چون در نقطه ای دیگر شروع به ظاهر شدن می کنند. تا قبل پاییز هنوز فرصتی برای برداشت خیارها وجود دارد. گیاهان جوان را با پوشش ردیفی سبک بوشانید تا شروع به گلدهی کنند. کاشت دیرهنگام غالبا تاثیری در پژمردگی که توسط سوسک ها ایجاد می شود ندارد. اگر با هر یک از سوسک های بالا مواجه شدید می توانید آنها را بدون استفاده از مواد شیمیایی کنترل کنید. امیدوارم مقاله نحوه شناسایی و مقابله با آفت های باغی رایج رضایت شما را جلب کرده باشد.

تهیه و تنظیم

  • تهیه و تنظیم از هربال مارکت
  • انتشار این مقاله به هیچ وجه قانونی نمی باشد
  • عنوان مقاله: نحوه شناسایی و مقابله با آفت های باغی رایج
  • نویسنده: مهدی قنبری
  • هربال مارکت را در پیج اینستاگرام دنبال کنید.
Avatar for مهدی قنبری
درباره مهدی قنبری

سلام خدمت همه فعالین حوزه گیاهان دارویی من مهدی قنبری کارشناسی ارشد گیاهان دارویی از دانشگاه تربیت مدرس تهران هستم. در مقطع کارشناسی از رشته باغبانی دانشگاه تبریز فارغ التحصیل شده ام. مدتی به عنوان مدیر مرکز خدمات تخصصی گیاهان دارویی فعالیت داشته ام و اکنون در زمینه بازاریابی و فروش و کشت و کار گیاهان دارویی فعالیت می کنم. مطمئنا تمام اطلاعات بدست آمده از تجارب مزرعه ای و بازاری خود را با قلم خود به اطلاع شما خواهم رساند امیدوارم که مورد پسندتان واقع گردد. منتظر نظرات سازنده شما برای بهبود وضعیت سایت هستیم. باتشکر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *